Dítě se přestalo budit na UM, ale dávky si nenavýší

Anonymní
7.12.19 07:58

Dítě se přestalo budit na UM, ale dávky si nenavýší

Ahoj holky, prosím o rady. Malá je plně na UM od 3 týdnů. (Teď ma 5 měsíců), přestala se budit na jídlo, což je asi pro mě dobře, ale bojím se, že nebude pribirat. S prikrmy máme stále boj. Po kaši natahuje. Presnidavku taky nechce, natahovala i u masozeleniny a zvykla si az po necelem mesici. Když byla jen na mliku tak jedla 6× denně a za cely den dala tak 800-860 a na těch dávkách pribirala podle tabulek, dr. Ji vzdy chvalila. Ted váží 7.80.. jednou byla nemocná, zhubla, ale hned to zase dohnala. Prikrmy stale zkouším, sni tak pár lzicek kase rano, dopije se mlikem a to same presnidavka. Masozeleniny sni tak 160 a um uz nechce. Já se právě Bojim, že nebude pribirat kdyz ma o tu davku míň. Naše dr je dost tabulkova. Syn jak byl miminko nechtel mleko, jedl míň, pribiral malo a musela jsem krmit ve spani. Myslíte, ze si davky navysi? Zkousela jsem ji dat mliko ve 4 rano a jedla skoro hodinu, nechtela. Zkusila jsem ve 22.00 to vypila ale rano v 7 zase nechtěla, tak nevím co dělat. Děkuji za vase rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5051
7.12.19 08:21

Počkala bych, ona chuť na jídlo se u dětí mění. Já třeba mám sice děti jedlíky, ale jak začnou růst tak to jsou vyloženě žrouti. Nejvíc to bylo vidět od osmého měsíce do dvou let. To vždycky jedli normálně a najednou třeba týden začali potřebovat porci jako pro tygra ne pro malé batole. Po skončení tohoto období jsem pak vždycky musela obměnit jejich šatník protože všechno bylo malé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 08:30

Ještě že mám normální doktorku a neřídí se podle tabulek. Já když jsem kojila tak v půl roce vážila 6 kg a doktorka nás vždycky pochválila. Tvoje dcera krásně přibírá tak nevím co řešíš. Jste na začátku příkrmů a dětem to trvá než si zvyknou na nové chutě. A to že v noci nechce jíst tak jí nech spát, hlady netrpí. Dcera taky nechtěla v noci jíst, přibírala tak mi doktorka řekla ať to neřeším. A hlavně čím víc ti bude baštit příkrmy tím míň potom vypije UM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
652
7.12.19 08:48

Vyprdni se na tabulky…myslim ze ma hezkou vahu. Me treba malej spal od 2 mesicu do 6 mesicu celou noc… ted zase na 8,5mesicich ma mliko jen vecer na spinkani a v noci se vbzbudi 1-2×…na snidani uz nechce, takze ma pecivo, piskoty…prikrmy zacal po 5 mesici, kdy uz mel i nahrazeny mliko, myslim ze jsem mu dala po prikrmu mliko fakt parkrat, stacilo mu… urcite kdyby tvoje ditko bylo hladovy, tak se ozve :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 10:46

@Heivka @Simonkaa01 @Týnka20 holky, dekuji, ja se spis bojim, ze kdyz bude mit o tu davku mene nebude pribirat. I kdyz ji ted 5× denne, tak si porce nenavysuhe :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.12.19 11:03

@Týnka20 no moc se právě neozyva, jí po 3-3,5 hod. Někdy vypije 130 nekdy 160 jak kdy. Taky mě mrzí, že natahuje u tech kaší, nevím jestli ji to nechutná, nebo to nechce, to samé u presnidavek, sní par lzicek a bud natahne nebo neotevre pusu :think:
A ty tabulky nějak neřeším, dr, před měsícem, že má jist 5× 200, tohle by mi teda nesnedla ani omylem 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.12.19 11:04

@Simonkaa01 jijo, já vím, že čím víc prikrmu tak méně um. Ja mám doma i váhu a prave, že když nesni nad 800 tak stojí na váze :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.12.19 11:06

@Heivka jedliky, to závidím. Malá ta se fakt u vseho sklebi a ani ji to jidlo nezajima 8o

• Nahlásit
  • Citovat
652
7.12.19 14:18

Jsou deti, co moc nejedi a pak se rozpapaj.. u nas mel malej obdobi ze taky moc nechtel, jedl mliko na xkrat.. nebo vubec, tak jsem ho nenutila, kdyz se ozval, zkusila jsen mu dat a budto si dal nebo ne.. taky jsem se nervovala ze neji, ze ji malo.. ale ted by snedl na co prijde.. uvidis ze se to zlepsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama