Reklama

Dítě se sápe po cizím jídle, svoje ale nechce jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markii2
Povídálka 17 příspěvků 17.09.18 21:48
Dítě se sápe po cizím jídle, svoje ale nechce jíst

Ahojte maminy, obracím se na vás s problémem ohledně mojí roční dcerky. Je téměř plně kojená, pokud nepočítám pár kousků rohlíku na snídani, cca 4 lžičky obědu a opět asi 4 lžičky ovoce… Podotýkám že obědy už baští stéjné co my, ale beze změny… Prostě MM je zatím top!! Podle naší lékařky to nemám řešit, malá prospívá krásně… ALE jakmile k nám dorazí návštěva nebo jsme my někde a nachystá se na stůl, malá se začne po všem sápat a dožadovat se jídla, takže mi už nikdo - především tchýně, nevěří že malá mi nechce baštit a myslí si že jí nechci nic dát a chci jenom kojit… ze stolu ji klidně něco dám, ale ne vždy to jde takže se debata samozřejmě zvrhne v to jak jsem pošahaná a že jí mám dát všechno na co má chuť… Zažily jste to některá?? Dá se s tím něco udělat?? :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

niki V
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 17.09.18 22:09

Ja uz bych davno prestala kojit,kdyz má o jidlo zajem a sape se po nem,ma rok uz ma davno jist normalni stravu.

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 22:13

No uprimne,asi to nebudes chtit slyset,ale tva dcerka vykazuje veskere znamky toho,ze uz je nejvyssi cas prejit na pevnou stravu..Ono je to hodne osemetne,s temi prvnimi prikrmy,to treba staci maminky nejisty vyraz typu „vazne je brokolice s bramborem lepsi nez MM?“a je prusvih na svete.Jsu opravdu presvedcena,sama v sobe,ze by dite v tomto veku melo jiz prijimat „normalni“ stravu?Pokud ano,bud prisnejsi.Nakrm,dej napit a prso az nejdriv za 2,5hodiny jako dalsi jidlo :nevim:

Markii2
Povídálka 17 příspěvků 17.09.18 22:25

Jak pisu, ona jidlo nechce… Zajem ma jen kdyz je na stole a vsichni lide si z neho berou… Jinak kdyz jdu za ni s talirkem tak uz krouti hlavou ze nechce, to same kdyz jime treba ze spolecneho talire… A malou v roce urcite odstavit nechci, uz jenom kvuli tomu ze ma nabeh na ekzem a nase detska mi doporucila kojit co nejdele… A taky na odstaveni mi prijde jeste mala ????

Maylaa
Kecalka 449 příspěvků 17.09.18 22:28

Kdyz se k tomu ze stolu dostane, skutecne to sni? Nebo ji to zajima jako by ji zajimalo cokoli noveho na stole? Jakoze si to prohlizi, zkouma, mozna ochutna, ale nesni to cele (spis to rozmatle okolo)

niki V
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 17.09.18 22:31

Navic bych se teda bála ohledně výživy,v roce už ná opravdu jist vše a ona sni ctyri lzicky neceho a ma jen MM?Abys pak neresila to ze nechce jist normalni jidlo za nejaky cas,urcite bych zavedla uz prikrmy a kojeni ok ale at si zvyka i na normalni jidlo.

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 17.09.18 23:06

Ekzém spíš vzniká z nějakého stresového faktoru, nebo i klidně z jídla, ale i z jídla které jíš ty a filtruješ to malé. Jestli chceš kojit tak koj, mě to ale v roce příjde už zbytečné ji plně kojit. Zkus najít cokoliv, i třeba hračku na co může reagovat a omezit to, aby se jí ekzém nedělal. Ušetříš jí tím pak hodně starostí do budoucna, navíc teď už MM nic nevyřeší, nehledě na to, že pokud jí to bude trápit dále až do dospělosti, tak tvé MM nebude všelék :D

Bábrdl
Generální žvanilka 21125 příspěvků 17.09.18 23:10

Roční dítě už bych normálně krmila a nevymlouvala se, že „nechce“. :nevim:
Prostě už nemáš miminko, no. Bude hůř, musíš se postupně odpoutávat.

Markii2
Povídálka 17 příspěvků 18.09.18 06:42

Holky jde videt ze jste tohle neresily… nektere deti jsou mlikove a rozjedi se pozdeji - to jsou slova me lekarky… A kdyz to dite nechce jist tak proste nechce… Nijak do ni to jidlo nedostanete… Nasilim se akorat zablokuje… Takhle uz mi prestala jist na mesic vsechno, takze ted jsem i za tech par lzicek fakt rada… Co se tyce ekzemu je vseobecne znama vec, ze kdyz maminy mimco odstavi, tak se ekzemy rozjedou… Neprisla jsem tady resit ze mi neji, ale to jake divadlo dela pred navstevou… Nejedeni neresim, znam spoustu mamin ktere rocni mimca plne koji, protoze hold bastit nechteji, opet potvrdila moje detska… Takze urcite takhle radikalne odstavovat nebudu

navy blue
Kecalka 306 příspěvků 18.09.18 07:47

@Markii2 a co ti brání nechat ji jíst s ostatními? stará je na to dost, tak si odpustíte nějakou dobu ostré nebo ne moc zdravé věci, holka dostane knedlíček, lžíci omáčky a kousek masíčka a bude papat s vámi, a tím se do ní vejde míň mlíka

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 18.09.18 09:16

Moje děti se naučily jíst tak, že si tatínek udělal jídlo a ony od něj ochutnávaly a jedly. On jim nic dát nechtěl ani nenabízel, ale ony to potřebovaly vyzkoušet :D

Co dostaly na svůj talíř, tak se toho většinou ani nedotkly.

Moje rada je - udělej si ty jídlo pro sebe a pro muže a nedávejte ho malé. Třeba bude zvědavá a bude ho chtít ochutnat taky.

Manhattan
Závislačka 3694 příspěvků 18.09.18 09:19

Já bych ji posadila ke stolu, nakrájela bych jí jídlo na malé kousíčky, ať si papá sama.

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 18.09.18 09:31

Tak jí prostě nech sápat se po jídle u návštěv. Na tom nevidím vůbec žádný problém. Je prostě zvědavá, je to jiné prostředí a chce všechno ošahat a dát do pusy. A to že ti ostatní něco říkají? Je očividné, že ty to v sobě vyřešené máš že budeš plně kojit ještě dlouho, tak nevím co tu chceš vlastně řešit :)
A jenom se zeptám opravdu jen ze zvědavosti, ty znáš osobně opravdu ty maminky které plně kojí roční a starší dítě? Nebo to jen řekla dětská? :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 18.09.18 11:14

tak pokud se dítě sápe po jídle na stole, tak tím asi už ukazuje zájem, ne? ;)
A když jí to necháte ochutnat, tak se nic nestane. Spousta dětí jí nápodobou - zeleninovou kaši bez chuti a zápachu nepozře (a kroutí se u lžičky), ale knedlík nebo já nevim pečený kuře z tátova talíře zbaští ani nevíš…
Já se nedivím, že ti tchýně nevěří, já vidět dítě, jak jde po stole jak slepice po flusu, tak bych ti taky nevěřila, že dítě nechce nic krom MM. To by se po tom stole nesápala :think:

Nikdo neříká, že jí máš tvrdě odstavovat, ale dovol jí ochutnávat. Můj osobní názor je, že roční dítě už potřebuje víc než jen MM, potřebuje i zapojovat svaly, kousat, zvykat žaludek i střeva na pevnou stravu, to není jen o nutriční hodnotě ;)

Hanka1
Extra třída :D 13508 příspěvků 18.09.18 11:20

Roční batole rozhodne nemusi byt plne kojeno a zavisle na matce. Takze radim odstrihavat tu psychopupecni snuru. Tchyni a pribuznym se nedivim, ze maji kecy. Rocni dite ma byt na normalni strave a ne, ze sni ctyri lzicky toho a toho a jinak ma misto jidla prso v hube… 8o

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >