Dítě se starším mužem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ninuna
Povídálka 15 příspěvků 16.02.18 14:23
Dítě se starším mužem

Ahoj holky :)
Je mi 26, jsem v 7tt a přítel má 46 let. Otěhotnět se mi podařilo okamžitě po vyjmutí tělíska (což jsem ani nečekala), ale teď mě okolí docela straší, že 46 letý chlap už nemá kvalitní sperma, že za celý život má mnoho genových mutací, které mi mohl předat atd atd., že dítě bude mít vývojové vady či poruch autistického spektra..
Jde mi z toho hlava kolem a upřímně jsem fakt ve stresu. Vím, že dopředu mi nikdo nic neřekne, ale chci se zeptat, zda má někdo staršího muže a dítě fyzicky i psychicky v pořádku.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Karlie
Stálice 59 příspěvků 16.02.18 14:28

Ahoj, jsem tady nová. Je mi 31 a muži brzy bude 50, poslední dítě jsme měli v jeho 46 letech. Letos jsou prckovi čtyři, je moc hodný, šikovný a pohybově tak akorát na svůj věk, jen je takový klidnější, ale to bude asi po manželovi. Není čeho se bát. :kytka:

J_Doe
Závislačka 2800 příspěvků 16.02.18 14:28
@Ninuna píše:
Je mi 26, jsem v 7tt a přítel má 46 let. Otěhotnět se mi podařilo okamžitě po vyjmutí tělíska (což jsem ani nečekala), ale teď mě okolí docela straší, že 46 letý chlap už nemá kvalitní sperma, že za celý život má mnoho genových mutací, které mi mohl předat atd atd., že dítě bude mít vývojové vady či poruch autistického spektra..
Jde mi z toho hlava kolem a upřímně jsem fakt ve stresu. Vím, že dopředu mi nikdo nic neřekne, ale chci se zeptat, zda má někdo staršího muže a dítě fyzicky i psychicky v pořádku.

Co to je za nesmysl? Proč jim věříš? Zkus si o tom něco vygooglit, budeš víc v klidu.

Uživatel je onlineŠarlota4
Echt Kelišová 9509 příspěvků 16.02.18 14:28

Prosim tě nenech se nahlodat. To máš jako se staršími rodičkami. Ženou je odběr plodovky atd. ne protože mají mít postižené dítě, ale je tam zvýšené riziko, tak to hlídají. To samé u tvého partnera je pouze zvýšené riziko. Nemusí to vubec nic znamenat. Taky záleží na jeho kondici. Osobně bych se spíš bála, aby Vám s dítětem za pár let stačil. Děti slavných starých otců jsou také v pořádku. Gott, Hapka, Janda… Jejich děti jsou v pořádku, ale tuším, že mají všichni holčičky :)))

Ninuna
Povídálka 15 příspěvků 16.02.18 14:31

@J_Doe googlit raději ne, ono to právě docela často vyplivlo takové studie, které ukazují na riziko genových mutací u starších mužů. Já tomu tedy moc nevěřím, nebo spíš to nevidím tak černě, jak to ten internet podává. Spíš mě docela naštvalo to okolí, že tohle zmiňuje

Ninuna
Povídálka 15 příspěvků 16.02.18 14:32

@Šarlota4 přítel je nekuřák, sportovec, alkoholu nepije. Má akorát dědičný vysoký tlak, na který bere léky, jinak je v kondici. Já jsem takový samorost, i když nám pak stačit nebude, nevadí, dáme mu klídek :D

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 16.02.18 14:34
@Ninuna píše:

Doporučuji se neobklopovat analfabety :roll:

Innocence
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 16.02.18 14:42

Jelikož se sperma tvoří neustále nové a,,čerstvé", opravdu na tohle nemá jeho věk vliv.

Ninuna
Povídálka 15 příspěvků 16.02.18 14:47

@Innocence mně právě známý, jehož žena je doktorka, říkal, že geny ve spermiích se pořád jen kopírují a kopírují se s chybami. Že v určitém věku je určitý počet genových mutací, kdežto ve vyšším věku je několikanásobně větší počet, vzhledem k neustálému kopírování.

sarah1618
Kecalka 228 příspěvků 16.02.18 14:50

@Innocence což není tak úplně pravda, je prokázáno, ze čím starší muž tím větší riziko geneticke mutace.

Sperma se sice tvoří nové a nové, ovšem už se všemi případnými celoživotními “mutacemi” vepsanych v DNA

Uživatel je onlineRusset
Echt Kelišová 9265 příspěvků 16.02.18 14:53
@Ninuna píše:

Tak hlavně že ti, co ti to říkají, jsou z kvalitního spermatu. Podívej na Gotta - jak hezký a šikovný holky má! Nemocné děti se rodí i mladším chlapům. Teď už je stejně pozdě, jsi těhotná, tak proč tě straší?

Ninuna
Povídálka 15 příspěvků 16.02.18 14:54

@Russet To jsou takové ty post výčitky, taky nerozumím smyslu :roll:

ZuzulikB
Závislačka 3450 příspěvků 2 inzeráty 16.02.18 15:04

Nechat okolí at si říká co chce. dítě jste asi chtěli mít, nebo ne?
to budou vaše starosti (at už to myslí dobře nebo ne) a radosti s prckem :)

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17950 příspěvků 16.02.18 15:05
@Ninuna píše:

To řešíš brzo. Těhotná už jsi, že bude tvé dítě zdravé ti nikdo nezaručí. Když ti někdo napíše, že měl se starším mužem nemocné dítě, poženeš kvůli tomu na potrat?

scentini
Závislačka 3385 příspěvků 16.02.18 15:05

Vek muze hraje roli, ac se donedavna myslelo, ze ne. Nicmene ty jsi mlada a uz tehotna, ted se nestresuj. Urcite vse dobre dopadne.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „svůdných“ fotek s brčkem a dětských oslav? Zákaz plastů na jedno použití!

Plastová brčka, talíře, příbory. Požehnání pro rychlé občerstvení a spása... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama