Dítě se ve školce i na hřišti pokakava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 20:30
Dítě se ve školce i na hřišti pokakava

Letos jsme dali poprvé našeho tříletého synka do školky. Od 2 let je bez plen, byly občas nehody. V noci se nepočural ani nepokakal snad nikdy. Na jaře měl najednou období, kdy se vůbec nechtěl vykakat na záchod. Všechno to skončilo vždy v kalhotech. Vysvětlování, domlouváni, výhrůžky, vůbec nic nepomáhalo… Jedním uchem tam a druhým uchem ven. Nikdy ani nebrecel, že se mu to stalo, ani za mnou nepřišel a neřekl mi to. Bylo mu to zkrátka úplně jedno. Pak jsme zkusili dát pokaždé když půjde na zachod samolepku, tahle metoda zafungovala hned a na záchod se potom vyloženě těšil. Doma začal chodit už pořád, když byl někde venku na hřišti, tak si ale neřekl nikdy. Nicméně jsme si s manželem rekli, že tu školku nakonec zkusíme. Ale co se tam samozřejmě neděje :( tak 3× týdne se tam pokaka. Učitelky už ví, tak se ho každých 10 minut ptají, on jim řekne, že nechce a už je to v kalhotech. Přemýšlím, že by jsme tu školku teď zrušili, ale malýmu se tam strašně líbí, ráno nadšeně vstává a už se oblika, že tam půjdem. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Co mu mám říct, aby to opravdu zafungovalo? Učitelky mi furt říkaji, ať s ním doma promluvim a já to s ním přitom resím pořád. Vysvětluji proč, říkám že když to bude dělat tak do. skolky nemůže chodit nebo že bonbóny budou jen, když se nepokaka - zase je mu úplně jedno, co říkám a mění tema. Fyzicky bych ho za to trestat nechtěla. Jsem už fakt zoufalá, nevím co mám dělat. Navíc se takhle pokakava i když jsme treba dlouho na hřišti a já ho nemám celou dobu na očích. A když je u nas někdo na návštěvě tak taky. Zkrátka kdykoliv je u toho i jinej člověk než já nebo manžel. :zed:

Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 02.10.18 20:53

Zažili jsme to taky, i když syn byl větší. Nepomůže nic žádné vysvětlování je prostě ještě malý. Pravděpodobně se mu ve školce s dětmi líbí a nechce přerušovat hru kvůli tomu, aby došel na záchod. Rozhodně ho za to netrestejte, nedokáže to ještě prostě ovládnout, když je rozptýlený. Myslím, že to přejde až si zvykne. Zkuste pozitivní motivaci, jako třeba tu nálepky za den ve školce bez pokakání atd. Určitě se to nevyřeší domluvou, musí mu to samo dojít ;) .

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 02.10.18 21:07

Tak když se tam těší a má ji rád, tak zkusit zabrnkat na tuhle strunu. Že pokud se bude ve škole pokakavat, tak tam nebude moct chodit. Ať si na to raději dává pozor, že by to byla škoda :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >