Reklama

Dítě se ve školce i na hřišti pokakava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 20:30
Dítě se ve školce i na hřišti pokakava

Letos jsme dali poprvé našeho tříletého synka do školky. Od 2 let je bez plen, byly občas nehody. V noci se nepočural ani nepokakal snad nikdy. Na jaře měl najednou období, kdy se vůbec nechtěl vykakat na záchod. Všechno to skončilo vždy v kalhotech. Vysvětlování, domlouváni, výhrůžky, vůbec nic nepomáhalo… Jedním uchem tam a druhým uchem ven. Nikdy ani nebrecel, že se mu to stalo, ani za mnou nepřišel a neřekl mi to. Bylo mu to zkrátka úplně jedno. Pak jsme zkusili dát pokaždé když půjde na zachod samolepku, tahle metoda zafungovala hned a na záchod se potom vyloženě těšil. Doma začal chodit už pořád, když byl někde venku na hřišti, tak si ale neřekl nikdy. Nicméně jsme si s manželem rekli, že tu školku nakonec zkusíme. Ale co se tam samozřejmě neděje :( tak 3× týdne se tam pokaka. Učitelky už ví, tak se ho každých 10 minut ptají, on jim řekne, že nechce a už je to v kalhotech. Přemýšlím, že by jsme tu školku teď zrušili, ale malýmu se tam strašně líbí, ráno nadšeně vstává a už se oblika, že tam půjdem. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Co mu mám říct, aby to opravdu zafungovalo? Učitelky mi furt říkaji, ať s ním doma promluvim a já to s ním přitom resím pořád. Vysvětluji proč, říkám že když to bude dělat tak do. skolky nemůže chodit nebo že bonbóny budou jen, když se nepokaka - zase je mu úplně jedno, co říkám a mění tema. Fyzicky bych ho za to trestat nechtěla. Jsem už fakt zoufalá, nevím co mám dělat. Navíc se takhle pokakava i když jsme treba dlouho na hřišti a já ho nemám celou dobu na očích. A když je u nas někdo na návštěvě tak taky. Zkrátka kdykoliv je u toho i jinej člověk než já nebo manžel. :zed:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineAnastazieB
Echt Kelišová 8323 příspěvků 02.10.18 20:53

Zažili jsme to taky, i když syn byl větší. Nepomůže nic žádné vysvětlování je prostě ještě malý. Pravděpodobně se mu ve školce s dětmi líbí a nechce přerušovat hru kvůli tomu, aby došel na záchod. Rozhodně ho za to netrestejte, nedokáže to ještě prostě ovládnout, když je rozptýlený. Myslím, že to přejde až si zvykne. Zkuste pozitivní motivaci, jako třeba tu nálepky za den ve školce bez pokakání atd. Určitě se to nevyřeší domluvou, musí mu to samo dojít ;) .

Halamka
Závislačka 3568 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 21:07

Tak když se tam těší a má ji rád, tak zkusit zabrnkat na tuhle strunu. Že pokud se bude ve škole pokakavat, tak tam nebude moct chodit. Ať si na to raději dává pozor, že by to byla škoda :nevim:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >