Dítě se ženatým mužem - nevyřešitelná situace

Anonymní
8.2.10 12:22

Dítě se ženatým mužem-nevyřešitelná situace

Ahoj, z pochopitelných důvodů budu psát jako anonymní-
k napsání svého trápení mě inspirovala diskuse o pár řádků níže - o nezapsané biol. dceři v RL
já jsem bohužel taky v podobné situaci, že biol.otec mého dítěte není zapsán v RL a syn o tom, že je to jeho otec, neví. Synovi jsou 3 roky.
Během nanželství s dnes už exmanželem jsem měla románek s také ženatým kolegou z práce. Potom jsem otěhotněla a narodil se syn.V RL je napsán exmanžel (i když já jsem věděla, že by jím mohl být i milenec), naše manželství se rok po narození malého rozpadlo, protože ex si našel milenku a šel k ní. Na malého poctivě platí, ale zájem o něj moc nemá- cca jednou za 2 měsíce ho přijede navštívit, i když bydlí blízko nás.Po rozchodu s ex nás můj kolega z práce opět vyhledal s tím, že na mě nikdy nezapomněl, že mi má rád a že si myslí, že malý je jeho.Nechali jsme si udělat testy DNA a malý je opravdu jeho- milenec se nám plně věnuje, finančně nás podporuje, malého zbožňuje, malý mu sice říká jménem, ale zbožňuje ho.
Takto to trvá od rozvodu už dva roky- teď jsem milenci dala najevo, že mi to takhle už nevyhovuje, protože malý je na něj stále více upnutý a fixovaný- a že bych chtěla, aby se rozvedl a my tři jsme byli jako úplná rodina. Milenec je o 20 let starší než já, se svou ženou už léta nespí (z jejích zdrav.důvodů- prodělala rakovinu ženských orgánů) mají spolu dospělého syna (26 let).
Milenec je od té doby psychicky na dně, prý se nedokáže rozhodnout- má nás prý rád obě (každou jinak, ale obě) a s ní má navíc docela veliký společný majetek. Nechce jí prý ublížit, protože je moc hodná a navíc by si už po té nemoci neměla šanci najít někoho jiného- na druhou stranu se ale i strašně bojí, že ztratí nás. Chodí na sezení k psychologovi.
Nejraději by byl, kdyby zůstal ženatý s ní a my jsme byli jeho druhá rodina- prý nás bude do konce života finančně štědře podporovat a i jinak se nám věnovat (nyní s námi tráví tak 2-3 dny týdně), dokonce je ochoten nám investovat i veliké peníze do mého baráku ( 200 000 na střechu atd…). Já vím, že to nemá jednoduché, ale já už prostě nechci, abychom byli ti druzí, chci, aby měl syn doma chlapa každý den a aby byl jenom jeho- nevím, co mám dělat. Na jednu stranu jsem na milence naštvaná, že nechce odejít a být s námi, na druhou stranu ho i trochu chápu (každý mu to rozmlouvá- prý jsem na něj mladá a když si rozbije rodinu se skvělou ženskou, tak já mu stejně nakonec budu zahýbat s mladšími atd…a navíc stejně by musel manželce platit rentu a vyplácet jí z nemovitostí a firmy atd..- toto jsou názory jeho přátel a konec konců i toho psychologa))-

a já nevím co dělat- jestli se na něj vykašlat (bylo by to moooc těžké- miluji ho :cry: )a zkusit na něj zapomenout, nebo být trošku mrcha a jeho štědrosti využívat (to mi radí kamarádka)- jenže to já asi nedokážu (zahodit hrdost a být i se synem „ta druhá“ a levoboček- i když vím, že nás taky miluje) anebo co ???. Mám pocit, že i kdyby teď šel za námi, tak to stejně nebude ono, protože za námi zůstane zlomená nešťastná nemocná ženská…a stejně si tu svojí fajn rodinku nebudu moct s tímto vědomím užívat. Mám pocit, že tehle situace nemá východisko :cry: :cry: :cry:

Romana

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
8.2.10 12:37

Nemáš to lehké.Je mi to moc líto..

Víš,ale je jen na Tobě,jak se rozhodneš.Máš 2 možnosti.

Buď chceš úplnou rodinu a na milence a tátu svého syna se vykašleš,domluvíte se jen na styku se synem,výživném a jinak si budeš žít svůj vlastní život s jiným mužem.

Nebo můžeš být ta druhá,vydržované..Přitom on bude žít se svojí nemocnou ženou a zároveň se starat a podporovat vás.

Nezlob se,ale chápu,že mu všichni vymlouvají opustit nemocnou ženu.Zase na druhou stranu,kdyby to on chtěl udělat,má na to právo a nikdo mu nic nemůže vyčítat.Ale té ženě by to hodně ublížilo..

Kdybych to měla řešit já sama za sebe - nevadilo by mi za určitých podmínek „být ta druhá“..Nepíšu jen tak „od stolu“ - taky mám dítě s neurčeným otcovstvím.Ale z jiných důvodů,je to jiný příběh..Každý z nás je jiný a rozhodnout se musíš sama.

• Nahlásit
  • Citovat
anonymka
8.2.10 12:42

Ahoj,nezlob se ale myslím si,že kdyby jsi dřív přemýšlela a nezahýbala manželovi,tak jsi se do takovéhle situace vůbec nemusela dostat.
Ano zastávám se všech těch zneužívaných a podváděných manželek a mám vztek na všechny ty milenky.Jak k tomu přijde ta manželka,která je navíc vážně nemocná???To se ani trošku nestydíš?
Určitě se tu najdou i tací,co ti budou fandit a radit vybojovat si toho „svého muže“,ale mě to přijde nefér.
Chudák to dítě.Takhle to vypadá,když ženská nemá úctu k ničemu a respekt před ničím.Manželství je pro mě svaté a takovým jako ty,bych vyškrábala oči!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.2.10 12:53

Anonymní 12:37

Anonymko,a ten chlap je bez viny nebo co?Na mě to tak z Tvého příspěvku působí..Na to,aby se něco podobného stalo,musejí být 2.Nikdy za to nemůže jen jeden..Proto se nezastávám podvedených manželek,nevěrných manželů ani milenek..A to,že je manželka vážně nemocná,pro mě není argumentem,který by hájil jednu nebo druhou stranu..

Z druhého pohledu,chudák ten chlap.K vůli tomu,že je manželka nemocná,má žít po zbytek života v celibátu nebo co?

Prostě se to stalo a musí se to řešit..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.2.10 12:54

Pro upřesnění- jeho manželka tuto nemoc prodělala asi před 10 lety- nyní už je zdravá (chodí i do práce),ale sexuálně prostě nemůže žít. To, že byla takhle nemocná mi přítel řekl až nedávno.
Tím se samozřejmě neomlouvám, tím jenom uvádím její nemoc na pravou míru.

Vím, že jsem udělala chybu tenkrát- bohužel už to ale nevrátím a o tom tahle diskuse není .Teď je to tak, jak to je a já se snažím z této situace najít nějaké přijatelné východisko.

• Nahlásit
  • Citovat
384
8.2.10 13:00

Ahoj Romano,

je to teda fakt nezávidění hodná situace, ale asi se najde spousta holek, které jsou na tom stejně. Já sice mezi ně nepatřím, ale existuje kolem mě spousta příběhů s podobným příběhem, který se jen v detailech liší.

Musím popravdě říct, že některé věty mi připadají dost jak přes kopírák, co se týče slov ze strany mužů…zejména jde-li o nemoci svých manželek, lásky k oběma, strachu o ublížení atd. atd. atd. :roll: Ono je totiž zvláštní, že najednou nechtějí nikomu ubližovat, hrozně jim záleží na manželce, ale v okamžiku nevěry jim to svým způsobem bylo fuk. No a pak nastanou situace, které je trochu vykolejí a nenápadným způsobem se z „hrdinů noci“ dostávají do pozice chudáčků, co nemohou ze situace ven, aniž by někomu ublížili.

Nesoudím, jen říkám, s čím jsem se dosud setkala (a nebylo toho málo, věř)…ona každá mince má dvě strany a každý člověk je od přírody trochu sobeček, takže je možné, že tobě tvrdí jednu věc a doma se děje něco o trochu jiného (nebyl by to první případ).

Jestliže ho miluješ, chápu, že s ním chceš tvořit úplnou rodinu. Kvůli dítku je to to nejlepší, to my maminky tak máme většinou vrozené, ale bohužel muži jsou hrdinové jen v určitou chvíli - jj, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají :cert: …no a když po nich chceme řešení, mají to chudáčci tak těžké. :zed:

Myslím si, že vést dvojí život nemůže nikdo zvládnout na sto procent a děti potřebují oba rodiče jako svůj vzor do budoucího života. On už syna vychoval, je dospělí a pomalu bude sám dědečkem, takže jestli chce být dobrým otcem i vašemu společného dítěti, nemůže se prostě rozkrojit ve chvíli, kdy to bude potřeba. Nikdy nevíš, kdy přijde situace, ve které jej oba budete potřebovat víc než kdykoli jindy a on prostě nebude moci stát po tvém boku jen z toho důvodu, že teď „hraje“ hodného, milujícího a bůhví co ještě … manžela na druhé koleji.

Promiň, ale jsme dospělí lidé a neseme za svůj život a životy našich dětí obrovskou zodpovědnost. Někdy se už musíme postavit problémům čelem a rozhodnout se pro správnou věc.

Mluvím jen za sebe, ale chceš-li radu (nebo jen názor, neboť rozhodnutí je stejně jen na tobě), zkus chtít mít vedle sebe chlapa, co ví, co chce a taky si za tím jde. Jeho žena je dospělá, i když má spoustu problémů a promiň, ale její nemoc není důvodem k tomu, že by si nemohla najít jiného partnera. Vždyť stejně spolu nespí (co ti teda tvrdí :roll: :zed: ) a zřejmě bývá myšlenkami u tebe a malého, takže jako manžel v jejím případě pak stojí stejně za H---O.

Jojo, kdybychom byli všichni schopni vidět důsledky našeho jednání … ale v tom stejně není kouzlo, stačí se umět poprat s následky.

Fakt držím pěstí, aby to dopadlo pro všechny nejlíp, ale bohužel v tomto příběhu bude stejně tak či onak jedna strana (aspoň ze začátku) trpět.

Good luck :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
8.2.10 13:00

muj otec opustil nemocnou manzelku (moji matku) kvuli milence, s kterou cekal dite…do te doby meli nasi bezproblemove temer 20ti lete manzelstvi, ktere znicila jedna „coura“, ktera videla v mem otci dobry zdroj prijmu…no stalo se, je to uz 10 let za nama, otec tim prisel akorat o moznost karierniho postupu, ptz v praci mu nadrizeni nemohli odpustit, ze opustil prave nemocnou zenu, a vysledek? nestastny stary chlap…

jednej jak myslis, radu nemam :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2415
8.2.10 13:02

Mě jen teda napadá úplně z jiného soudku..jestli jsi v momentě, kdy jsi zjistila, že dítě není exmanžela, od něj odmítla alimenty. :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
8.2.10 13:07

no mě by mj. zajímalo co to znamená rakovina ženských orgánů, o co vlastně jeho žena přišla :?: :think:, že není možný sex.. (bez dělohy možný je, tudíž?)jestli to není výmluva, o to se mi jedná…
a taky mě napadá, nemocná budeš třeba ty a taky tě opustí? chlapa, který neví, co chce bych nechtěla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2334
8.2.10 13:15

Ahoj,
jednu radu mam. Tvůj bývalý manžel asi nic netuší že prcek není jeho. To mi přijde nefér. On vyživuje dítě které vzešlo z nevěry.
Byla bych ta druhá. I já jí byla. Ale snaž se s milencem domluvit že chceš aby byl uveden v RL dítěte. Teď se ti to zdá možná divné, ale koukej na zadní kolečka. O 20 let starší a malé dítě.....
Jeho stědrost bych využila pro dítě. Spoření atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.10 13:17

Anonymní 12:37

Borisko,jsi dobrá :palec: Nejsem v tom zas tak zběhlá,že bych si byla stoprocentně jistá,že je to výmluva.Bez dělohy a vaječníků sice sex možný je,ale taky,jestli na něj ta žena má chuť.Když nemůžou působit „ty správné hormony“.Nemám zkušenost,ani v okolí,ale spíš mě napadlo,že za to můžou chybějící hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.2.10 13:24

Borisko, on jí neopustil v nemoci- po dobu, co se léčila, se o ní staral- už je to 10 let a ona je teď tedy v podstatě vyléčená a chodí normálně i do práce.Prý nemá „celý vnitřek“ (takže asi děloha,vaječníky, vejcovody ???) a část střev.Prý s ním potom už nechtěla spát s tím, že jí to bolí- a od té doby spolu nespí. Já jsem se na detaily neptala.

Bohužel musím souhlasit s názorem zelvoon-já sice žádný podobný případ tomu svému ze svého okolí neznám- ale zdá se, že chlapi jsou fakt hrdinové, dokud je všechno jen podle nich, ale jakmile přijde na lámání chleba, tak se hroutí :cert:
Já jsem si fakt myslela, že ten můj je jiný (vím, že si to myslí každá)- on je takový ten typ strašně zodpovědného a spolehlivého člověka. On mi v podstatě na začátku sám nabrhnul, že jí to řekne, že už je to takhle neúnosné- jenže potom přijel „vyřízený“ s tím, že seděl naproti ní, chtěl jí to říct- a nedokázal to- že sám ví, že je hrozný srab…
Taky nechci chlapa, který neví, co chce. I když mě se zdá, že on ví, co chce- neublížit nikomu a zavděčit se oběma rodinám- ale to prostě asi není možné. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
76
8.2.10 13:29

Je to na tobě

Ahoj, tak to, že s váma tráví dva tři dny v týdnu je normální stav, každej chlap chodí do práce a když to sečtu, má na rodinu stejně tak času. Hodně zmiňuješ peníze, takže asi budou pro tebe důležité. To ti každý muž nenabídne. To, že nechce opustit ženu, nemusí být tak, že je fakt těžce nemocná, prostě jí má rád a něco s ní prožil. Někdy ten sex není tolik důležitý jako spíš to, jestli se k sobě chovají hezky, dokážou se obejmout atd. S tebou má dítě a to je taky důležité, určitě chce být co nejlepší otec. Podle mě to nemá řešení a on se nemůže rozhodnout, protože to je na tobě. Buď to skousneš, nebo půjdeš dál. Musíš si uvědomit, co chceš ty. Žádný vztah není ideální, je o kompromisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
8.2.10 13:40

ahoj Romano,
moc se mi líbí názor zelvoon, pěkně to vystihla.
Pátrat po tom, proč jeho žena s ním nespí, to je zbytečné, stejně ti to nepomůže.
Já bych to s tím chlapem asi ukončila a našla si někoho lepšího. I když ho donutíš opustit manželku a budeš ho mít pro sebe, stejně už to nikdy nebude ten spolehlivý a zodpovědný chlap, po kterém toužíš. Upřímně, nikdy jím nebyl, zodpovědní chlapi se takto nechovají, to jen ty máš na nose růžové brýle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2725
8.2.10 13:43

Ahoj, neumím si představit takovou situaci, ale čistě logicky usuzuju, že bych zatím v klidu vyčkala, když je vše ok - dítě je spokojené, ty máš milovaného muže a při tom dostatek prostoru pro sebe, finanční podporu - mohlo být přece mnohem hůř. A pak se to nějak vyvrbí samo, buď ty si najdeš někoho jiného, nebo se milenec nějak rozhodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama