Dítě si na protest ubližuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ajinac
Stálice 86 příspěvků 25.02.17 17:39
Dítě si na protest ubližuje.

Ahoj maminky, stalo se některé z vás, že když něco dítěti zakážete, na vzdor si ublíží? Jde mi o to, že když své 14 měsíční dceři něco zakážu, řeknu ji to pěkně, ale důrazně. Neřvu na ni a nebiji ji a vždy potom na vzdor si lehne na zem a vší silou mlaští hlavou o zem. Nebo o nábytek. Mám už strach, aby si vážně neublížila. Je tohle normální? Nevíte, jak ji to odnaučit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 10987 příspěvků 25.02.17 17:43

Mohu se zeptat jak chodi? Jine specificke projevy?

Ajinac
Stálice 86 příspěvků 25.02.17 17:46

@jahuhudka
Nevím přesně, jak to myslíte. Vždy, když ji něco zakážeme, sekne sebou o zem, bouchne se o hlavou o zem a mlátí rukama a vzteká se.

Uživatel je onlinexammy
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 25.02.17 17:50

@Ajinac tohle presne delaval muj bracha, i venku na chodniku, pamatuju si to, nasi mu davali pod hlavu ruku. Jak to preslo si nepamatuju, ale obavam se, ze az s vekem samo.

Extra třída :D 10987 příspěvků 25.02.17 17:50

@Ajinac jak chodi? Jak zvlada schody? Ma i jine projevy?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 17:52

@Ajinac mám to za sebou už 2×. Mladší syn to dělá pořád - je mu 2,5 roku, ale tam už čekáme, jestli nebude nějaký další problém. Když mu něco nedovolím, tak se kousne, rozervee oblečení, ublíží nám, majzne se do hlavy - tekla mu už i krev z nosu.
Ve 14 měsících bych ještě byla v klidu, ono jí brzy dojde, že to bolí. Já měla jednu dobu dítě jak týrané - měl hlavu samou modřinu a bouli, pak mu došlo, že to bolí a dělal to jen demonstrativně. Starší se pak i fackoval, když nezvládal emoce. Teď to je normální šestiletý kluk. U něj to trvalo tak 2 měsíce, než mu to došlo.

Belluš
Kecalka 179 příspěvků 25.02.17 17:52

Myslím si, že se paní @jahuhudka ptá na to, jestli nechodí po špičkách nebo nedělá i jiné „zvláštní“ věci

Extra třída :D 10987 příspěvků 25.02.17 17:54

@Ajinac abych upresnila znam pripad kdy dite velmi spatne chodilo, schody nezvladalo ( pozdeji nez v roce) vychazka rovnala se hororu. Jidlo horor. A vzteky úmyslne padala dozadu na hlavu volnym padem nebo s ni tloukla. Je autistka

Ajinac
Stálice 86 příspěvků 25.02.17 17:54
@jahuhudka píše:
@Ajinac jak chodi? Jak zvlada schody? Ma i jine projevy?

Chodí úplně normálně. Schody nezkoušíme, jsme v bytě a chodí zatím jen doma. Jiných projevů jsem si nevšimla. Pokud tedy něco jiného je, možná to přisuzuji běžnému dětskému chování. Jediné co, tak, že dliuhodobě v noci nespí a ze spaní kope a mlátí rukama a piští. Proč se ptáte? Tušíte, co by to mohlo být?

nozu
Extra třída :D 11675 příspěvků 25.02.17 17:54

Tohle dělal syn v období vzdoru cca kolem dvou let. hodil rybičku na zem a mlátil hlavou třeba do nábytku. Já jsem ho překročila, suše oznámila, že ho to bude bolet. On za chvilku přestal. Pravda je, že jsem ho občas dávala do jeslí s modřinami, ale tety to chápaly, scénoval jim tam úplně stejně… Nechal toho cca za půl roku. Já teda byla vycvičená už od staršího dítěte, kde byly válecí scény na denním pořádku, takže mě hned tak něco nepřekvapilo. Jediné, co mi na děti zabíralo, byla ignorace.

tezi
Hvězda diskuse 50221 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 17:57

@Ajinac dělala mi to nejstarší dcera, přešlo to časem samo cca kolem 16 měsíce, kdy ji to začalo bolet. Tak zkoušela bouchat hlavou do matrace, ale to nedělalo takový dojem, tak přestala. Vztekání s lehnutím na zem, kopáním ji přešlo až skoro v 11 letech, i když se frekvence postupně snižovala s tím jak rostla.

nozu
Extra třída :D 11675 příspěvků 25.02.17 17:58

Ještě dodám, že dceři je nyní 10 a synovi 6 a oba jsou naprosto normální, dcera chodí do výběrové školy. Takže tyto záchvaty z dětství je nijak výrazně nepoznamenaly…

Ajinac
Stálice 86 příspěvků 25.02.17 18:01

Ještě mě teď napadlo, že někdy na vzdor příjde a kousne mě.

nozu
Extra třída :D 11675 příspěvků 25.02.17 18:04

@Ajinac a jak reaguješ na to kousnutí? musíš dát jednoznačně najevo, že toto se nedělá. na některé děti zabere, když je kousneš na oplátku taky (na dceru to nezabíralo, tam pomohlo až když začala víc mluvit a vyjadřovat emoce slovy a ne činy)

terinka4444
Hvězda diskuse 67838 příspěvků 25.02.17 18:05

Hele, pohoda, přejde to. Moje dítě to dělalo taky, už to vypadalo, že jí týrám. Jednou byla uprostřed chodníku, nikde nic, o co by se mohla praštit, roztáhla nohy a praštila hlavou mezi nohy o beton. Přešlo to a kolem toho druhýho roku už to nedělala

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >