Dítě si pořád sahá na obličej

44
25.6.20 12:28

Dítě si pořád sahá na obličej

Ahoj
chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tím že si dítě sahá na obličej jako by mu tam něco vadilo. Jsou mu tři roky a jednou venku kolem něj proletěl čmelák, přímo kolem hlavy a od té doby si pořád sahá na obličej jako kdyby kolem něj lítaly mouchy a on je odháněl. Tehdy se hodně lekl a od té doby když vidí letět mouchu nebo včelu tak se hrozně boji.. A když se ho zeptám proč si na ten obličej teď sahá, tak řekne že jsou tu mouchy a včely.. mám strach aby mu to nezůstalo. Máte s tím někdo zkušenost, může to být psychika? Chystám se s ním k doktorce protože už nevím jak mu vysvětlit, že kolem něj nic nelita ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3787
25.6.20 12:43

Jak dlouho to trvá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
25.6.20 12:48

@Veru1987
Asi dva týdny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12401
25.6.20 12:56

A dela to i doma (uvnitr) nebo jen venku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
25.6.20 13:04

Dělá to venku i doma.. doma třeba u jídla, než si dá lžičku do pusy, tak si několikrát sáhne na obličej, jakoby „odežene mouchy“
Když sedi v klidu a dívá se na pohádku, dělá to taky.. když si jezdí s autickami tak si taky občas sáhne na ten obličej.. nedělá to vkuse celý den ale někdy si tam prostě sahá několikrát po sobě třeba dve, tři minuty vkuse.. pak pomuze zabavit ho něčím aby to přestal dělat.. a venku to dělá taky a když proletí něco kolem něj, tak se za mě hned schová a křičí že letí včela nebo moucha..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3766
25.6.20 13:29

Můj syn si zase pořád utira pusu, protože má pocit, že ji má mokrou. Je to hrozný zlozvyk. Když je nervózní, dělá to často :-( taky nevím, co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7298
25.6.20 14:14

Nevadí mu třeba nějaký vlas? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu