Dítě - španělská vesnice

Anonymní
25.1.21 18:28

Dítě - španělská vesnice

Ahoj, nemám bohužel vůbec žádnou zkušenost s malými dětmi a trochu se obávám, jak bych zvládla péči o dítě. Myslím, že jsem snad miminko nikdy ani nedrzela v ruce, zkrátka v okolí jsem nikoho neměla, kdo by měl malé miminko. Nevím nic o kojení, manipulaci s miminkem, výživě, celkově starání se. Měl to někdo taky tak? Doporučili byste mi nějakou např. konkrétní knížku se základy toho, co by každá máma měla alespoň teoreticky vědět? Na netu toho je hafo, ale chtěla bych začít něčím uceleným :? Prosím nechat anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2638
25.1.21 18:31

Taky jsem věděla kulový, v porodnici mi strčili dítě do ruky a ono to nějak šlo - věděla jsem že místo špinavé pleny patří čistá, techniku jsem vychytala časem, věděla jsem že mlíko teče z bradavky a tu je tedy potřeba umístit dítěti do pusy. Víc nebylo potřeba :mrgreen: nehledej v tom vědu, když pak narazíš na problém, zeptáš se doktorky nebo tady a hned víš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2904
25.1.21 18:33

Španělský venkov může být pěkný. Mohlo by se tam dítěti líbit. I když nevím, jestli budou v době covidu nadšení z nějakých přistěhovaných Čechů. Ty, nebo partner tam máte nějakou vazbu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
25.1.21 18:34

S vlastním dítětem se to změní a budeš se učit za pochodu, neboj ;) Ja když měla první dceru ve 21 letech, taky jsem ve svém okolí kamarádek byla jediná s dítětem :roll: :lol: Bratranci se narodili když mi bylo -náct a to jsem se o mimina skutečně nezajimala, takže žádnou reálnou zkušenost jsem neměla. Nedovedla jsem si představit jak,,to” vůbec vezmu do ruky :D a žádný knížky jsem taky nacteny neměla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
25.1.21 18:39

V porodnici je školení - držet pod hlavou, jak utírat zadek, kolik vypije mléka a jak oblékat. Taky jsem neměla žádnou zkušenost a vlastně mě docela překvapilo, že se v případě problémů dítě nedá do porodnice vrátit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
25.1.21 18:40

Já taky nikdy nedržela dítě, ani sem předem nic nestudovala. Něco ti ukážou v porodnici, ale většinu věcí pak děláš instinktivne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9181
25.1.21 18:46
@mokkk píše:
V porodnici je školení - držet pod hlavou, jak utírat zadek, kolik vypije mléka a jak oblékat. Taky jsem neměla žádnou zkušenost a vlastně mě docela překvapilo, že se v případě problémů dítě nedá do porodnice vrátit :lol:

Ja cetla '' drzet pod vodou '' :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10012
25.1.21 18:50
@Anonymní píše:
Ahoj, nemám bohužel vůbec žádnou zkušenost s malými dětmi a trochu se obávám, jak bych zvládla péči o dítě. Myslím, že jsem snad miminko nikdy ani nedrzela v ruce, zkrátka v okolí jsem nikoho neměla, kdo by měl malé miminko. Nevím nic o kojení, manipulaci s miminkem, výživě, celkově starání se. Měl to někdo taky tak? Doporučili byste mi nějakou např. konkrétní knížku se základy toho, co by každá máma měla alespoň teoreticky vědět? Na netu toho je hafo, ale chtěla bych začít něčím uceleným :? Prosím nechat anonym.

Na tohle je tak strašně moc různých směrů a názorových proudů, že to nejde doporučit takto všeobecně :nevim:.
Jestli se chceš připravit, čti si tady, na konkrétní věci se zeptej, případně jsou super různé kurzy (předporodní, výživa apod.), ale ty jsou teď asi všechny zrušené…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
25.1.21 18:57

Jsem v půlce těhotenství, nic nezjišťuji a ani to neplánují. Max si něco zjistím o technice kojení. Jinak spoléháme, že každá ženská má prostě mateřský pud a kdyžtak pomůže máma nebo tchýně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
25.1.21 20:07

Taky jsem nevěděla vůbec nic. Pak mi prostě dali v porodnici dítě do ruky a odešli. No nezbylo nic jiného, nez se o tu věc nějak postarat :D asi každej ví, že jídlo teče z prsa, že špinavá plinka se vymění za čistou, že dítě asi nemůže být úplně nahaty, nemůže ležet na zemi… takový ten základ víš, ani o tom nevíš :D a zbytek vypilujes za pochodu. Hodne zařídí i hormony. Všechny první děti jsou vychovávany metodou pokus omyl. A všechny to přežijí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
25.1.21 20:10
@Anonymní píše:

A ty jsi v tom nebo teprve přemýšlíš, že chcEš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
25.1.21 21:06

Podle me je určitě dobre načíst si a hlavně zapamatovat ještě před porodem, jak ma vypadat správná technika kojeni, velmi ti to usnadní život. Tedy pokud kojit chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1515
25.1.21 22:08

Základní kurz „udržujeme dítě naživu“ dávají v porodnici. Dobré je vědět něco o tom, jak kojit, nicméně to není nic, co by se nedalo naštudovat za jeden večer u YouTube. Plus příručku dostaneš rovněž v porodnici.

Pokud tušíš, jak asi funguje košík s koťaty, máš zmáknutou většinu moderních doporučení pro péči o kojence. Tělesný kontakt, krmení na požádání, braní ohledu na momentální potřeby mláděte, něžné koupele ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4879
25.1.21 22:14
@Anonymní píše:
Ahoj, nemám bohužel vůbec žádnou zkušenost s malými dětmi a trochu se obávám, jak bych zvládla péči o dítě. Myslím, že jsem snad miminko nikdy ani nedrzela v ruce, zkrátka v okolí jsem nikoho neměla, kdo by měl malé miminko.

jéé zakladatelko, takovejch je 8)

já byla na děti tupá úplně stejně, a dlouho

sestru mám o 12 let mladší…jako malý asi 4 měsíční mimino mi jí rodiče dali podržet a co? správně, prostě mi vypadla z rukou :roll:…nevím jak, upustila jsem jí, prostě naprostý dřevo na děti :roll: takže boule na hlavě segra řev a jeli s ní na kontrolu

segra je OK a jeví se dnes s odstupem let jako chytrá ba dokonce/ na rozdíl ode mne/ dosti zručná osoba

s dětmi jsem přišla jak na to, až jsem je měla, první dítě pokusný králík, ale…prostě to šlo

žádný kurzy, nic, prostě se to nějak utřepalo a dobrý

s odstupem let se jeví jako docela chytré…zručné…at. d…osoby
děti vydrží hodně, víc než by jeden věřil

8)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat