Dítě tlačí na ledvinu - zkušenosti?

Anonymní
26.7.19 00:38

Dítě tlačí na ledvinu - zkušenosti?

Ahojte, jsem ve 25 tt a nedávno mě chytla šílená bolest zad v autě, která střílela až do břicha. Málem jsem pak odpadla, když jsem šla tankovat. Pozděj mi bylo zjištěno, že mi malž tlačí na pravou ledvinu. Což zřejmě je důvod mích problému. Mám naordinované kontroly u Urologa včetně cévkování :D Opravdu z toho mám radost! :roll: Máte někdo nějaké zkušenosti? Co vás dohnalo k doktorovi? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64046
26.7.19 05:30

Zjistili mi to nahodou v prvnim tehotenstvi.
Ted ve druhem taky. Ze je mestnani v prave ledvine je celkem normalni, proste deloha roste a tlaci. Doporucili spani na levem boku, at to lip odteka a jdu jeste na kontrolu. Ale v prvnim tehotenstvi bez problemu a po porodu to do tydne zmizelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
26.7.19 07:10

Taky v tomto těhotenství trpím na dilatace ledvinove pánvičky. Nemám to tak strašné, lepší se to a horší. Pomáhá mi střídat polohy a procházky. Jsem 33tt a říkali mi kdyby se to zhoršilo tak operace, zavedli by tam rourku a po porodu vyndali. Takže jsem rada že u mě jakž takž pracuje. Ale je to děs. Držím palce ať se ti to také zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16601
26.7.19 07:42
@Anonymní píše:
Ahojte, jsem ve 25 tt a nedávno mě chytla šílená bolest zad v autě, která střílela až do břicha. Málem jsem pak odpadla, když jsem šla tankovat. Pozděj mi bylo zjištěno, že mi malž tlačí na pravou ledvinu. Což zřejmě je důvod mích problému. Mám naordinované kontroly u Urologa včetně cévkování :D Opravdu z toho mám radost! :roll: Máte někdo nějaké zkušenosti? Co vás dohnalo k doktorovi? :)

me asi taky male tlacilo na ledvinu. Bolest takova, ze jsem sotva chodila. U doktora jsem nebyla, protoze jsme byli v zahranici na navsteve u manzelovi rodiny. Polehalavala jsem 3 dny na gauci a bylo mi do breku, nevedela jsem, jak preziju jizdu zpatky domu. Jsem si vcelku jista, ze to byla ledvina, bolest identicka jako kdyz jsem mela zanet ledviny, tu bolest proste uz znam.

Jak jsme dojeli zpatky do CR, bolesti ustaly. Vse jsem popsala gynekologovi, ktery udelal UTZ a rikal, ze to tam ted vypada v poradku, aly kdyby se to opakovalo, musim okamzite prijit, ze by se to muselo resit. Diky bohu se to pak uz neopakovalo.

Co mne hodne pomohlo bylo LEZET na boku tak, aby byla odlehcena ta ledvina. To jest s bolavym bokem smerem nahoru. A cim vic jsem takto lezela, tim lepsi to bylo. Blbe je, kdyz clovek neni doma, musi chodit do prace, nebo kdyz ma nedejboze doma dalsi dite a proste lezet nemuze. Ja tu ledvinu docela normalne vylezela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
26.7.19 07:55

Ahoj, mně prcek tlačil na ledvinu kolem 35. tt. Bolesti jsem neměla, zjistilo se to na základě nálezu krve v moči. Doporučení bylo spát na boku tak, aby mimčo na tu ledvinu netlačilo. Jinak žádná omezení, jen se to kontrolovalo. Teď už jsem 40. tt a na posledních dvou kontrolách byla moč OK, takže doufám, že už je to v cajku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
26.7.19 14:02

Ahoj, me mala lehla na ledvinu kolem 23tt.. neodtekala moc a chytla jsem mega zanet. Bolesti. Horecky 40, tresavky atd.. pohotovost a uz jsem lezela v nemocnici. ATB terapie. Zavedli mi stent aby moc odtekala a ted po 6nedeli ho vydelavali. Dvakrat na sale a nic prijemneho. Doufam ze to uz nikdy nebudu muset podstupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama