Dítě v jesličkách - neztratím rodičovskou?

207
21.9.08 14:24

Dítě v jesličkách - neztratím rodičovskou?

Prosím, poradíte mi, kdo jste podobnou situaci řešili - jsem doma na rodičovské, dítě 1,5 roku. Jaké je omezení v tom, zda můžu dávat dítě do jesliček, abych nepřišla o rodičovskou? Je nějaký rozdíl v tom, jestli jsou jesličky soukromé / firemní? Možná bych mohla dávat dítě do firemní školky u manžela v práci, ale nechci přijít o rodičovskou. Oni tomu říkají „školka“, ale děti budou brát od 18 měs. Určitě bych tam nechtěla dávat malého každý den, ale jen částečně - myslím, že by mu to mohlo prospět - byl by s dětma, bez mámy (zvykal by si) a já bych si trošku oddychla / zařídila potřebné věci. Je strašně živý a např. jet s ním MHD do centra je úplně noční můra:-) Děkuju za zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.9.08 14:38

ahoj,
jesličky (nebo školka do 3 let) na 5 dní v měsíci na neomezenou dobu denně (= na libovolný počet hodin) v rámci těchto 5 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
953
21.9.08 17:25

Ahoj,
dítě můžeš umístit do 3 let na 5 dní v měsíci, od 3 let buď 5 dní v měsíci nebo 4 hodiny denně. Mělo by to platit pro zařízení obecní i soukromé stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
21.9.08 21:15

Holky, děkuju za radu. Tak to mi pro moje účely bohatě stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
23.9.08 11:51

ahojky,

jj na 5 dnů v měsíci. my tak chodíme od 19M a je to paráda. já si vždycky odpočinu a malá dělá v jesličkách věci ,které jí doma ani nanapadnou - pije ze skleničky, čurá do nočníku…pokud máš tu možnost, určitě to zkus, snad si malý zvykne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama