Dítě v registrovaném partnerství - školka, škola

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aaaki
Povídálka 38 příspěvků 10.04.19 13:33
Dítě v registrovaném partnerství - školka, škola

Ráda bych znala názor veřejnosti na následující téma, úplně ideálně nějaké zkušenosti z praxe. S partnerkou máme holčičku, já jsem biologikou maminkou. V české společnosti jsme bohužel stále ještě velmi nestandardní rodina a já se nemohu ubránit častým myšlenkám na to, jaké to jednou bude pro naši dceru, až půjde sama „do světa“. Zda bude muset čelit připadnym neprijemnym situacim kvuli nasi odlisnoti. bohuzel zijeme na malem meste na morave, kde podobne rodiny, jako je ta nase nejsou. aspon teda ja v nasem okoli zadnou takovou rodinu neznam. samozrejme jsme toto tema hodne resily, nez jsme se pro porizeni si miminka rozhodly. dospely jsme tenkrat k zaveru, ze dite pred sikanou stejne clovek uplne ubranit nemuze, muzou se vam smat za to, ze mate bryle, zrzave vlasy, stary mobil, nadvahu… kazdopadne ted, kdyz uz je dceruska na svete a clovek pozna tu nekonecnou naloz matereske lasky a potreby sve mladatko chranit, tak cela situace dostava najednou novy rozmer a jen pri pomysleni, ze kvuli me odlisnosti bude dcera znevyhodnena je mi k placi. dceruska je jeste malicka a pod nasi domaci ochranou. chodime zatim pouze do materskych center atd. kdyz se me nekdo zepta na manzela/tatinka, na rovinu reknu, ze ziju s partnerkou. reakce zatim byly ok. nikdo mne nijak nekonfrontoval osobne, je ale pravda, ze treba jedna holka se se mnou prestala uplne bavit a jeji manzel mne ani nepozdravi, kdyz jdu kolem. dela, ze mne nevidi. takovy byl ale pouze jediny pripad. jinak se k nam lide chovaji normalne. chtela bych se zeptat, zda je tu nekdo, treba nejaka pani ucitelka, ktera ma s ditetem z homosexualni rodiny zkusenost. anebo jestli nekdo z vasich deti ma ve skole spoluzaka z homo rodiny. anebo jak byste vy jako rodice svemu diteti vysvetlili, proc ma Anička dve maminky. popripade jestli byste meli nejaky problem s tim, ze by se vase ditko kamaradilo s Anickou od dvou maminek, jestli by vam vadily navstevy u holčičky z homo rodiny.
děkuji za pripadne reakce.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Meily
Kecalka 490 příspěvků 10.04.19 13:42

Mě by určitě nic nepohoršovalo :) Co mě pohoršuje, když hetero rodina se nechová jako rodina, nestarají se o děti, žijou v příšerných podmínkách a dělají další a další děti, kterým nedávají lásku, bezpečí a zázemí… :cert: Však to každý známe, určitě každý z nás zná takovou rodinu, kde byste nejraději děti odebraly, protože chodí špinavý a hladový.. :cert:
V mém okolí se tedy nenachází žádná homo rodina, ale určitě bych je neudsozovala. Ale to jsem já, ale jak to chodí ve školce a škole nevím :?
Snad ti zakladatelko poradí někdo, kdo s tím zkušenosti má a přeji hodně sil v téhle ještě uzavřené společnosti plné předsudků :kytka:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 10.04.19 13:42

Za mě - na lidi se vyprd… :) Jste spolu šťastní a to je hlavní :srdce: já bych rozhodně neměla nic proti přátelství dítěte s dítětem co má dvě maminky nebo dva tatínky. Ale je jasné že i dnes jsou omezení a zlí lidé. Držím palečky ať je jen dobre :hug:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65570 příspěvků 10.04.19 13:46

@aaaki Upřímně je mi dost fuk jaké rodinné uspořádání má kdo doma, ale rozhodně bych svému dítěti nevysvětlovala, že má nějaké jiné dítě 2 maminky, protože nemá, mámu má jen jednu, ať se ti to líbí nebo ne. Takže naše dítě by si to samo přebralo tak, že Anička žije s mamkou a tetou a tím by to považovalo za uzavřené.

aaaki
Povídálka 38 příspěvků 10.04.19 13:48
@mayecka píše:
Za mě - na lidi se vyprd… :) Jste spolu šťastní a to je hlavní :srdce: já bych rozhodně neměla nic proti přátelství dítěte s dítětem co má dvě maminky nebo dva tatínky. Ale je jasné že i dnes jsou omezení a zlí lidé. Držím palečky ať je jen dobre :hug:

Já na lidi prdím :-) ale ta naše maličká na lidi možná prdět nebude (nějakou dobu, než se dopracuje k tomu, že na tom, co kdo řekne až tak nezáleží). sama si pamatuji, jak jsem byla jako dítě citlivá na to, když někdo řekl něco nehezkého na mé rodiče. asi taky bude hodně záležet na její povaze… každopádně moc děkuji za podporu!

Tichošlápek
Extra třída :D 13565 příspěvků 10.04.19 13:49

Mne je fuk, s kým žijí matky kamarádů mých dětí. Co by mi tedy vadilo dost by byl fakt, ze někdo motá mým dětem hlavu řečmi o dvouch maminkach. Každé dítě má jen jednu maminku. Takže tomu bych se byt tebou vyhla.

Enmamma
Závislačka 3671 příspěvků 10.04.19 13:49

Já mám také partnerku a máme v pěstounské péči dva kloučky. Netajíme se tím, starší kluk chodí do školky, děti se s ním normálně kamarádí a rodiče s tím problém nemají, tedy aspoň jsem si ničeho takového nevšimla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 13:49

Já učím a nevidím v tom problém. Na VŠ jsem bydlela s gayem a s několika pracovala a nevidím žádný důvod proč někoho a nebo ještě hůř něčí děti za to trestat. Ale není mně příjemné, když se dva muži líbají, ale to je můj problém.. Pokud s tím dítko příjde, tak mi vysvětlím, že někdo to tak má, a že je důležité, že se ti.dva mají rádi.

Ale rovinu řeknu, že znám kolegyně, které by na vás nenechaly nit suchou. A maminky? No to je kapitola sama pro sebe. Třeba to tady budeš číst..A bohužel bych řekla, že v menších městech a vesnicích, je to horší..

Ale jak píšeš, důvod k šikaně se vždycky najde. A ve škole je to hodně o přístupu učitelů, protože to děti kopírují. Ale zase je potřeba aby vaše holčička nebyla vychovávána v tom, že na ni budou lidi zlí. Takže držím palce aby jste našly fajn a tolerantní lidi. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 13:49

@aaaki Já osobně absolutně neřeším orientaci sousedů, známých nebo kamarádu, takže bych neřešila, jestli jde moje dítě ke kamarádce co má dvě maminky nebo dva tatínky. Myslím si, že v dnešní době to už nikdo normální neřeší :kytka: Co se týče dítěte samotného, současný manžel mé tchyně má z minulého manželství tři děti, které zůstaly s matkou. Rozvod byl z důvodu toho, že si maminka uvědomila svou homosexuální orientaci a od té doby s nimi žije v domácnosti „teta“. Dětem to bylo vysvětleno tak, že prostě láska nerozlišuje a že na tom není nic nenormálního. Děti to berou jako normální věc, nějak přehnaně se tím nechlubí, ale ani se za to nestydí. Když se někdo pokusil o posměvačné poznámky, neuspěl, protože to děti nebraly jako citlivé téma, nestyděly se za to a tím pádem jim ty poznámky nemohly ublížit. Teď už jsou všechny dospělé a v pohodě. (anonym - chodí sem tchyně a pro tchána je to stále velmi citlivé téma :lol: )
Já kdybych tuto situaci řešila, tak se velmi snažím o to, aby dítě nevycítilo nějaký můj strach, že mít dvě maminky je hendikep a naučila bych dítě brát to jako normální věc, která pro něj není citlivá a nikdo mu v návaznosti na to nemůže ublížit.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 10.04.19 13:50
Masina
Stálice 92 příspěvků 10.04.19 13:51

Pro mě to, kdo se o dítě stará, není důležité. Je to tak, jak je. Ráda bych k vám posílala naše děti na návštěvy :-). Ale vysvětlila bych jim to tak, jak je. Že to vaše dítě někde nějakého tatínka má a staráte se o něj vy dvě, protože jste to tak chtěly a zřejmě si to tak přál i tatínek.
Nevidím jediný důvod, proč by to měl být pro někoho problém…
Držím vám palce.

aaaki
Povídálka 38 příspěvků 10.04.19 13:52
@j.a.n.i1 píše:
@aaaki Upřímně je mi dost fuk jaké rodinné uspořádání má kdo doma, ale rozhodně bych svému dítěti nevysvětlovala, že má nějaké jiné dítě 2 maminky, protože nemá, mámu má jen jednu, ať se ti to líbí nebo ne. Takže naše dítě by si to samo přebralo tak, že Anička žije s mamkou a tetou a tím by to považovalo za uzavřené.

Samozřejmě máš pravdu, že každé dítě má jen jednu mámu a jednoho tátu. Na druhou stranu moje partnerka je tu s dcerou od úplného začátku, miluje ji, mazlí se s ní, krmí, uspává, zajišťuje rodinu, živí nás. Dělá mnohem více, než běžně dělají tety. Takže ano, má jednu biologickou mámu a pak má ještě dalšího nebiologického rodiče, který ji moc miluje. A je mnohem více než pouhá teta. Jak to bude brát dcera, to bude na ni. My máme každá své oslovení. Já jsem máma a má partnerka, řekněme, mamča…

Tejule
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 10.04.19 13:58

Připrav se na to, že některé děti budou zle, zvlášť že sociálně slabých rodin kde rodiče nefungují. K nám do školy chodí holčička také má dvě maminky, dcera se mě na to jednou ptala, vysvětlila jsem ji jak to je, od ty doby ji to nezajímá a holčičku bere úplně normálně, chodí k nám domů, dcera k ní. Holčička si zažila šikanu od chlapečka, co se jí posmival, rodiče totální spodina, alespoň pro mě, všechny matky jsme se proti té rodině spojily. Otec na schůzce vyrvaval něco otom že s uchylackou syn do třídy chodit nebude, tak jsme na něj všechny spustily, ať teda táhne. Úplný macho, čuměl. Kluk stejně propadl a je od něj klid. Neboj většina lidí je normálních a stejně tak to normálně svým dětem předají. A že se potká s de. bilem, potká… Připrav ji na to. Víc udělat nemůžeš.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26256 příspěvků 10.04.19 14:10

Je mi jedno, kdo s kým žije, jestli má někdo 2 mámy nebo tři.
Ale na vesnici, kde se žije jak za krále Klacka, to problém být může. Pokud byste zjistily, že ano, odstěhujete se. Zatím z dítěte vychovávejte sebevědomého a asertivního člověka.

cecetka
Echt Kelišová 8063 příspěvků 10.04.19 14:16

@aaaki Detsky svet je kruty. Uvidis sama, do jakeho kolektivu se v budoucnu dcerka dostane. Nicmene muzou ji ostatni deti vnimat jako spoustu jinych deti, ktere ziji jen s maminkou. A ze s vami zije jeste dalsi teta tem detem vubec nemusi dojit.
Asi bych to zbytecne ve skolce a skole nerozhlasovala (drby se siri rychle), abys tim dceru uchranila co nejdele pred posmesky ostatnich deti :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama