Dítě ve 2 měsících začalo mít hysterické záchvaty

24
19.7.13 11:08

Dítě ve 2 měsících začalo mít hysterické záchvaty

Zkušené maminky, hledáme pomoc jak vyřešit hysterický pláč u malého miminka a co to hlavně způsobilo? Mám 2 měsíčního chlapečka. Doteď byl krásné spokojené a klidné miminko, které občas trápí prdíky a ublinkávání. Před cca 2 týdny se něco změnilo a můj chlapeček začal dostávát hysterické záchvaty, které se nedají ničím utěšit. Zkoušela jsem ho pevně zavinout a tisknout k sobě, ale vůbec na mě ani na manžela, prostě na nikoho nereaguje a pokud se jen trošičku zklidní, pak se zase rozpláče a to tak, že se u toho dusí. Potom co ho nosíme, tiskneme, hladíme a nakonec zvolíme prso tak padne únavou. Začalo to přesně tak, že k nám na návštěvu přišla od manžela babička a já zrovna přebalovala malého a hezky jsem si broukali a pak jsem si odběhla pro mastičku a nechala ho s babičkou sekundu samotného a jak jsem se vrátila tak jsem slyšela jak mu babička říká „maminka ti odešla, že?“ Jsem si jistá, že určitě takové věci ještě nechápe, ale jsme s manželem zoufalí a nevíme jak ho utešit a proč se tohle vůbec začalo dít? Děkuju za jakoukoliv radu, protože nás to strašně vyčerpává. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13872
19.7.13 11:16

Jak dlouho je vzhůru předtím, než začne takhle řvát? Přijde mi to jako pláč z přetažení. Zvlášť když potom usne. Je asi potřeba dbát na to, aby přes den nebyl vzhůru dýl, než zvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
19.7.13 11:22

A to prso ho uklidní? mže mít jen žízeň? je mu teplo? nebo opravdu může být přetaženej? zkusit dávat spát pravidelněji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.7.13 11:24

@Ivet009
stava se to behem celeho dne? a jak dlouho tak vysiluje nez padne?
nemuze mit zizen? byt moc unaveny? neco bolet?
PS: z poznamky babicky to fakt nebude. asi blba nahoda, ze to zrovna zacalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
19.7.13 11:27

Říká se, že mezi 6 a 8 týdnem děti nejvíc pláčou, tak jestli to nemůže být způsobené tím :nevim:
a nebo dítě něco chce a jak mu není hned vyhoveno, tak přidá na intenzitě pláče :think: nezkousela jsi dát prso dřív než pořádně spustí? Jestli třeba nechce pit, jestli by jenom dudlal zkusila bych dát dudlik, to děti dost uklidní :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
19.7.13 11:28

Nebyli jste na očkování?
Když prso nabídneš hned, tak ho nechce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
19.7.13 11:33

No myslim že babičkou to nebude:):) ale není mu vedro? a potom logicky nepomáhá zavinutí a chvání? co ho spíše hodně vysvlíct?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
19.7.13 11:39

My to máme občas taky malý sebou škube, u nás to jsou prdíky pomáha nám espumisan před každým kojením a teplejší voda na bříško, třeba má křeče do bříška zkus mu ho masírovat třeba u kojení aby byl hezky uvolněný a taky zabírá si ho ve stoje přiložit zádíčkama ke svému tělu a držet jen za skrčené nožičky, můžete chvíli chodit po bytě. To se dětem líbí a dobře se jim u toho tlačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 11:40

Taky bych se přikláněla k následky očkování :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
19.7.13 11:44

@Katka Pardubice 2měsíční mimčo ještě asi očkovaný nebude vždyt můžoubýt očkovaný min.od 2,5 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1674
19.7.13 11:49

To jsem měla taky s malou, řvala takhle měsíc den co den cca od 19ti do 2-3 ráno, s menšíma přestávkma. Uklidnilo jí jen prso, tak jsem jí ho dávala a ted v 6ti měsících odnaučuju závisláka :roll: good luck

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4108
19.7.13 11:51

Nám tohle golka dělá večer, když už je utahaná a chce jít spát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
19.7.13 12:03

Mně to dělá taky, ale vždycky to je z přetažení, když nemůže usnout, nebo když ho vzbudí prdíky a chtěl by ještě spát a nemůže už zabrat. Kolikrát se až zalyká. Zatím to udělal asi 6× a vždycky se děsím až to zase příjde, brečím často s ním :oops:, ptž v tu chvíli u nás ani prso nepomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 12:09

@Mishulka Tak např. očkování proti pneumokoku je možné již od 2. měsíce, tak proto mne to napadlo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
19.7.13 12:25

Ty hysterické záchvaty má tak 3 krát během dne ikdyž denní režim se nezměnil. Záchvat dostává ikdyž je nakojený, odbrknutý i prdíky si vesele pouští. Klidně spustí řev i ze spánku, ale to většinou večer a to stačí jen pohladit. Ale jak tak nad tím přemýšlím, tak asi mu opravdu bude teplo ikdyž doma máme hezky chládek a k večeru už možná bude přetažený, protože přes den moc toho nenaspí. Pořád chce něco pozorovat nebo si pobroukává v postýlce. Zjišťuju, že asi fakt tak skvělá maminka nejsem. Kdyby k těm detičkám dávali i návod :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama