Dítě vjelo na přechod a hádka na ulici

53
10.4.21 14:25

Dítě vjelo na přechod a hádka na ulici

Stala se mi hrozně blbá věc a nemůžu to pořád dostat z hlavy. Šla jsem s dětmi z hřiště a potřebovali jsme přejít na druhou stranu silnice. Přechod je v těsné blízkosti hřiště před kruháčem, je to takový ten vyvýšený přechod, je tam několik značek „pozor, děti“, v celé té lokalitě je povolená max. rychlost 30km/h. Těsně před přechodem jsem zvedala batole do náruče, aby mi nevběhlo do silnice, bohužel mezitím v těch dvou vteřinách, co jsem brala malou, mi starší dítě (4,5 roku) najednou na ten přechod vjelo na odrážedle :(. Bohužel zrovna přijíždělo auto. Nic se nikomu nestalo, řidič zastavil před přechodem, malá projela, nijak ji neohrozil. Původně jsem si myslela, že o nás věděl a chtěl nás pustit. No jenže tak to nebylo, asi původně zastavit nechtěl, protože začal troubit, stáhl okýnko a začal na mě řvát. Já jsem byla z celé té situace dost v šoku, řekla jsem, že na přechodu máme přednost. V tu chvíli se do toho vložil chlap, co procházel okolo, začal na mě řvát, že se malá nepodívala, pak že zavolá policii a když jsem mu řekla, at se do toho neplete, tak na mě zařval, ať sklapnu 8o…Samozřejmě jsem ráda, že se nikomu nic nestalo a beru si poučení, v blízkosti silnice zákaz odrážedla..Ale zároveň mě naštvalo chování těch chlapů, co to má být, že na ženskou s malýma dětma cizí chlap na ulici řve, at sklapne? 8o…Zajímalo by mě, co si myslíte o té situaci? Jak byste reagovaly? Já už jsem ho pak ignorovala a šla jsem pryč. Bála jsem se pustit se do ostřejší hádky, když tam byly děti. A vsadím se, že kdyby byl s náma manžel, že by si toto na mě netroufnul. S tou situací na přechodu nevím, kdo by nakonec byl v právu..sice malá měla zastavit a rozhlídnout se, počkat dvě vteřiny na mě..na druhou stranu na tomto místě musí řidič dbát zvýšené opatrnosti a s takovouto situací počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1729
10.4.21 14:37

Zadna prednost na prechodu neexistuje.
Ty mas ridici dat najevo, ze hodlas prejit, stat, navazat kontakt ocima a pockat, az zastavi.
Ja jsem nervak, ode me by sis vyslechla jeste neco horsiho.
Dekuj bohu, ze nikomu nic neni a nepremyslej nad domnelyma krivdama.

Edit: Zamyslela bych se nad vychovou. Dite ti NIKDY nesmi vlezt samo na cestu.

Příspěvek upraven 10.04.21 v 14:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7862
10.4.21 14:38

Žádná automatická absolutní přednost chodců na přechodu není. A pokud tam vlítne na poslední chvíli, tak řidič nemůže udělat nic. Evidentně neridis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 14:39

Hele to je takový to, že jsou řidič i rodič v šoku.. taky se mi jednou stalo, že jsem jela (naštěstí pomalu) koukala jsem kolem a najednou se mi před autem objevilo dítě. Dupla jsem na brzdu v poslední chvíli, byla jsem v šoku, myslela jsem, že jsem dítě zajela. Jeho rodiče na mě okamžitě začali řvát, ale to, že dítě tam prostě vlítlo jsem já ovlivnit nemohla. Mě bylo v tu chvíli opravdu špatně jak jsem se lekla a dost dlouho jsem to měla pořád před očima. Rodiče byli taky v šoku, nakonec se mi omluvili, když přijeli policajti. Naštěstí tam teda byla kamera a dítě mi tam vběhlo z takového úhlu, že jsem ho vidět ani nemohla. Přitom je to u hřiště, kde je normálně 50, já jela 30. Prostě se to stane. Mě dcera vlítla taky několikrát do silnice, prostě jí nejde mít pořád na vodítku..
a že se do toho takhle začal cpát někdo další to nekomentuju. Byl to prostě :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1449
10.4.21 14:39

V pravu byl ridic. Chodec ma samozrejme prednost, ale jen v pripade, ze ridic ho vidi a “ceka”ze mu do cest vejde.
Hlavne je treba vycinkat diteti. Ze je treba cekat na doprovod pred prechodem, i kdyby 1000× nic nejelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
10.4.21 14:40

@VitaminC souhlas ve vsem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47303
10.4.21 14:41

Radim nepokouset absolutni prednost chodce. Vest dite k tomu, ze pred prechodem musi zastavit a pockat, az auta zastavi. Pokud ho povedes k tomu, ze ma pred autyna prechodu absolutni prednost, nemusi byt vynadani to nejhorsi, co se mu stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5114
10.4.21 14:42

Lidé jsou hovada, nemá cenu stupňovat konflikt a něco řešit. Každou jízdu autem, na kole i když jdu pěšky, zažívám nějaké cizí selhání. Lidé jsou holt dobytek, řvát na ženskou z auta, že na přechodu neuhlídala dítě, může fakt jen totální žumpa, která by po tom, co odvolila Zemana s Babišem, měla skončit v doživotním blázinci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1841
10.4.21 14:43

Hele a ty sama řídíš? Já to totiž jako řidič úplně nesnášim, když vidim jet malé dítě okolo silnice. To prostě nikdy nevíš co ho napadne nebo se zamotá a spadne do silnice. Fuj hrozná představa. Dítě nechávám jezdit jen tam kde není silnice, jinak jsem odrážedlo nosila v ruce. Chlapovi nejspíš ruply nervy, právně by to byla totiž jeho vina, ale pochybení vidim na tvé straně. Buď ráda, že se nikomu nic nestalo a příště si dej větší pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14793
10.4.21 14:43

Řidič má povinnost tě pustit a ty máš povinnost počkat, za to udělá a pak vstoupit na přechod. To nic nemění na tom, že se děti občas do té silnice vrhnou a řidič má tuto situaci předvídat. Kor když tam všude má výstražné značky. Velmi dobře si byl vědom toho, že kdyby se něco stalo, nese plnou zodpovědnost on. A chování pánů bylo úplně přes čáru. Já v okolí dětských hřišť a zastávek veřejné dopravy jezdím velmi opatrně, protože lidi jsou sebevrazi s pocitem absolutní předností na přechodu. Jednou mi takhle jedna paní na přechodu bez jediného rozhlédnutí vyloženě skočila před auto. Ale já to čekala a jela jsem hodně pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
10.4.21 14:44

Asi nejsi řidič. Dítě vlítlo do vozovky, tvoje chyba, naštěstí se nic nestalo. Řidič jel naštěstí pomalu. Nedivím se, že neudržel nervy na uzdě, musel se leknout, že nestačí zabrzdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16389
10.4.21 14:45

Jaka přednost na přechodu? Zvlášť když tam tvoje dítě vleti jen tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14504
10.4.21 14:46
@Zumpa píše:
Lidé jsou hovada, nemá cenu stupňovat konflikt a něco řešit. Každou jízdu autem, na kole i když jdu pěšky, zažívám nějaké cizí selhání. Lidé jsou holt dobytek, řvát na ženskou z auta, že na přechodu neuhlídala dítě, může fakt jen totální žumpa, která by po tom, co odvolila Zemana s Babišem, měla skončit v doživotním blázinci.

Fajn. Na me jako ridice rvala chodkyne. Asi se lekla, jak jsem prudce zabrzdila.
To se stava :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
10.4.21 14:47

Teda promin, ja jsem za volantem klidas, ale tohle se mi stat, tak mozna reaguju stejne. Ono je ve vysledku jedno, z jake rychlosti dupes na brzdu a ze se nic nestalo, kdyz uz mas pred ocima to maly dite pod kolama, ktery ti tam vyjelo kdesi zpoza matky. Tady mas maslo na hlave ty, pro toho ridice to musela byt strasna chvíle a ty jeste resis, ze ses nechtel poustet do hadky pred detma :roll: ty asi neridis, kdyz tak sebevedome napises, ze s tim musi u hriste pocitat vid? Ono decko na odrazedle se pohybuje dost rychle a ten ridic o nem vubec nemusel vedet, jestli bylo nekde za tebou v uhlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9009
10.4.21 14:48

@Nanna30 Chlapi hovada, na ženskou si dovolí, to znám!!proto u sebe nosím pepřak. Pokud bys měla po boku chlapa věř že by ten blb neřekl to co řekl. Ja to že vletí do silnice děcko viděla už několikrát. :?

Příspěvek upraven 10.04.21 v 14:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat