Dítě z nechtěného těhotenství

4527
24.11.20 19:18

Dítě z nechtěného těhotenství

Zdravím, nechci poburovat, vyvolávat nadavajici diskuze atp, téma se mě osobně netýká, ale mám to v okolí a dost nad tím přemýšlím.

Představte si, že otehotnite přes antikoncepci. Nemám na mysli přerušovanou soulož, prášky brane jak lentilky, pozdě nasazeny kondom atp. Prostě opravdu selhání ochrany. Na těhotenství přijdete až v době, kdy už nejde jít na potrat. Co uděláte? Necháte si dítě? Dáte ho k adopci? Co jeste jiného jde udělat? Podle mě je to strašně složitá životní situace. Já bych si to dítě nechala. Sice už další nechci, plánované určitě nebude, ale kdyby samo přišlo, nechala bych si ho. Začátky bych tedy pretrpela, ale pak by to asi bylo fajn. Manžel by to ale nedal. Toho by slehlo a fakt nevím, jake řešení by navrhoval. Jak to vidíte vy? Jak byste se zachovali? Mam v okoli jekolik neplanovanych děti, ale netuším, jestli antikoncepce opravdu selhala, nebo tam byl ten lidský faktor. Někde to dopadlo dobře, jinde moc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26821
24.11.20 19:30

Dítě bych si nechala a ani vteřinu bych neuvažovala. Dítě je dar a zázrak.
Pokud bych na tom nebyla finančně nejlépe, tak pak adopce, ale snažila bych se o přímou adopci.
V okolí mám taky neplánované děti a všichni si dítě nechali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 19:35

Já jsem k tomu vždycky přistupovala tak, že z každého sexu můžu teoreticky otěhotnět. Nikdy jsem nespala s nikým, kdo by pro mě byl nepřijatelný jako otec. Přijde mi to tak normální.
To množství zdejších diskuzí typu „jsem těhotná s násilníkem a v žádném případě si dítě nemůžu dovolit“ nechápu, je to pro mě jiná dimenze.

Takže ano, dítě bych si nechala.

• Citovat
  • Nahlásit
11931
24.11.20 19:41

Zajímavé téma. Mám jedno dítě, na víc se asi nezmůžu, takže se moc neumím vžít do pocitu tohle-jsem-už-fakt-nechtěla. Takže já bych si ho nechala. Pokud bych byla v nějaké opravdu tíživé situaci, typu na všechno sama, nemoci si dovolit nepracovat, rodina absolutně dysfunkční apod., tak fakt nevím. Možná bych se pokusila sehnat někoho na přímou adopci, ale neumím si moc představit, že chodím těhotná do práce, s kamarádkami a pak všem vyprávím, že jsem dítě dala pryč. A to mě jinak co by tomu řekli lidi netíží. Ale vlastně si ani neumím představit, že ho odnosím, prožiju s ním to těhotenství (které pro mě bylo až na dlouhé obodbí nevolností krásná doba) a pak se ho vzdám… Ale jak říkám, hrozně těžko se mi do toho pocitu vžívá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19572
24.11.20 19:42

TAkhle to mela sousedka, deti nikdy nechtela. Jeste, kdyz klukovi byl mesic, tak o nem mluvila jako o tom diteti, za dalsi tri mesice z nej byla total podelana, pak se odstehovali, kluk ted chodi do druhe tridy a na FB vidim, ze jsou spokojena rodinka. Jinak tam byl problem i u otce, pac ten mel dva pubosky, na ktere platil dohromady 10 a 15 litru alimentu, takze tehotenstvi tutlali do posledni chvile, aby exka nezadala o zvyseni alimentu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
24.11.20 19:48

Já bych si dítě určitě nechala, ale jsem v manželství, ve vlastním bytě, s relativně dobrou práci, kdy bych se asi zvládla postarat i sama o další dítě. Navíc mám širokou rodinu, kde se bere dítě jako dar a pomohl by mi každý od rodičů až po teticky a bratrance. Takže se úplně nedovedu vžít do situace otěhotněla jsem a nemohu se o dítě postarat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2252
24.11.20 19:48

@chaela já bych si dítě nechala na 100% ;)

Mám ve svém okolí kamarádku, která chtěla děti hodně brzo. Takže první měla už ve 20 a druhé hned 2 roky poté. Dělala si z nás legraci, že ona měla děti v plné síle a nebude ta stará matka, bude si užívat života atd a my budeme teprve měnit pleny :lol:
No otěhotněla neplánovaně v 39 letech. Dítě si nechali a mění pleny stejně jako my :mrgreen:
Zvládají to v pohodě a děla si legraci, že nejstarší dceři koupila antikoncepci a nejmladšímu Sunar ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24660
24.11.20 19:55

Ano pokud bych otěhotněla se svým manželem, tak bychom si pravděpodobně dítě nechali. Pokud bych nebyla ve spokojeném vztahu nebo se jednalo o úlet, tak bych pravděpodobně na potrat šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11931
24.11.20 19:56
@lleennttiillkkaa píše:
Ano pokud bych otěhotněla se svým manželem, tak bychom si pravděpodobně dítě nechali. Pokud bych nebyla ve spokojeném vztahu nebo se jednalo o úlet, tak bych pravděpodobně na potrat šla.

No právě - a kdybys to zjistila pozdě a potrat možný nebyl? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
24.11.20 19:57

Pokud bych to zjistila az v dobe, kdy uz by neslo jit na potrat, jak pises, tak bych si dite nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24660
24.11.20 19:59

@Ba-stet jo aha to jsem zapomněla. No…já nevím…tak to už bych si to dítě asi nechala, protože co taky jinýho. Věřím, že bych ho měla ráda, ale byla by to komplikace jako hrom. Nicméně nějak nevím, jak by se mi podařilo otěhotnět omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 20:00

@chaela Dítě bych si bezpochyby nechala, i když si ho vůbec, ale vůbec nepřeju (a můj šéf už tuplem ne). Neumím si představit, že bych šla na potrat. Muselo by se to nějak zvládnout. Bez ohledu na manžela. I ta adopce je pro mě přijatelnější než potrat. Ale u nás se to nestane, antikoncepci si opravdu hlídám.

• Citovat
  • Nahlásit
4006
24.11.20 20:02

No, sice úplně nesplňuju tu podmínku „opravdu přes antikoncepci“ (a upřímě si neumím představut, kdo by splňoval, to je fakt naprosto miniaturní pravděpodobnost), ale jinak pro mě ta situace není hypotetická. Nosím neplánované čtvrté dítě, podotýkám, že do manželství se stejným mužem jako ty předchozí tři. Hlavou se mi honilo leccos, když jsem to zjistila, nadšená jsem zrovna nebyla, ale když už se stalo, nechali jsme si ho, a teď už se nemůžu dočkat, až ho konečně budu držet v náručí :srdce:

Vím ale, že páté už fakt ne, nikdy, s nikým. Čtyři těhotenství mému tělu stačila. Takže hodlám udělat radikální krok a po porodu jít na sterilizaci, to snad bude opravdu spolehlivá antikoncepční metoda, abych nikdy nemusela procházet rozhodováním, co s nechtěným těhotenstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11931
24.11.20 20:07
@lleennttiillkkaa píše:
@Ba-stet jo aha to jsem zapomněla. No…já nevím…tak to už bych si to dítě asi nechala, protože co taky jinýho. Věřím, že bych ho měla ráda, ale byla by to komplikace jako hrom. Nicméně nějak nevím, jak by se mi podařilo otěhotnět omylem.

No já tuplem ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
24.11.20 20:10

Já vnímám jako strašně velký rozdíl přijít na nechtěné těhotenství v době, kdy jde jít na potrat, a v době, kdy už ne. Je velký rozdíl jít v 8 tt na miniinterrupci a odnosit a porodit dítě a nechat ho v porodnici. Právě by me hrozně zajímal pohled těch žen, co by v případě nechtěného těhotenství šly na potrat, kdyby mohly. Co by dělaly kdyby už na potrat bylo pozdě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat