Dítě z předchozího manželství versus nové mimi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neme55
Kecalka 199 příspěvků 17.06.14 12:41
Dítě z předchozího manželství versus nové mimi

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak jste to měli vy, které máte partnera s dítětem z předchozího vztahu a máte spolu miminko. Manžel má z předešlého manželství skoro 5ti letého klučinu. Je na taťku hodně citově fixovaný, vyžaduje pořád jeho pozornost, je zvyklí, že taťka koupí co si ukáže a začíná mu to období kdy se začíná domáhat toho, aby bylo vše po jeho. Prostě ten,,blbý,, věk. No a nám se za 4,5 měsíce narodí miminko. Máme právě s manželem strach, aby nezačal žárlit a dělat mimču naschvály. Protože třeba ležíme u televize, já si lehnu vedle manžela, obejmu ho a malý kdyby mohl tak najednou v tu chvíli by mu vlezl na hlavu a nedej bože když vidí, že mě taťka obejme a dá mi pusu. Navíc manžel mi teď furt ťapká po bříšku, poslouchá miminko atd. Snažíme se prcka připravovat na to, že bude mít brášku, ukazujeme mu fotky z ultrazvuku atd. problém je v tom, že už je třeba kupovat výbavička a když si řekne o pohár za 70 kč tak mu manžel místo toho koupí třeba dva kopečky zmrzliny a už si nesmí ani v obchodě házet do košíku co chce, už ho krotíme i v tom, že nesmí doma lítat, dupat a řvát jako splašený, protože až bude mimi tak už to prostě hold dělat nebude smět, navíc se bude po čase muset dělit o pokojíček a taky a toho se bojíme nejvíc, že jakmile uvidí manžela že si drží miminko nebo ho třeba krmí nebo tak a v tu chvíli si nebude všímat jeho tak začne dělat naschvály. nemáte některá s tímhle zkušenost?? a jak jste to vyřešili, aby bylo všechno v pohodě? díík :kytka: :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
elis_an3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.14 12:50

@neme55 U nas v pohode…na pupek nesahl, nic ho nezajimalo, kdyz se kupovalo neco miminku nesl to tezce, zarlil na me i na bricho, strasne jsem se bala, protoze od tatinka odstrkoval i neter a delal ji naschvaly, jak se mala narodila, v porodnici nebyl uplne nadsen, ale doma v pohode, ted se zboznujou v ramci sourozeneckych moznosti :D nejake zarleni tam je, ale takove to normalni…

Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 17.06.14 12:53

No, za mě to bude zpočátku těžké. Rozmazlili jste si ho a teď je a bude omezovaný v tom, na co byl zvyklý, z jeho pohledu, jen a jen kvůli miminu :think: Těžko svým rozumem pětiletého dítě pochopí všechny okolnosti - ačkoliv už je to předškolák (a žádné tříleté žárlivé batole v období vzdoru), takže vysvětlit mu spoustu věcí už se určitě dá. No, určitě vytrvat, jeho schopnosti chápat se budou věkem navyšovat, možná mu pomůže školka a později škola (bude muset v kolektivu se více dělit jak o hračky, pomůcky, tak o pozornost učitelky), pokud už do skolky nechodí. A až se mimčo narodí, mít chvilky jen pro něj, když třeba bude mimčo spát. Myslím, že se to utřepe, zvykne si a bude z něho „velký brácha“.

maty1983
Závislačka 3976 příspěvků 17.06.14 12:54

@neme55 přesně vím o čem mluvíš. Bohužel reakci neovlivníš. Musí tatínek hodně pracovat na tom, že přijde nový člen rodiny, že se ale pro jejich vztah nic nezmění, že ho pořád bude mít rád a tak podobně. Důležitý bude pak vydržet po příchodu nového člena. Ty se budeš muset věnovat miminku a tatínek se bude muset hodně zapojit do budování vztahu se synem.
My jsme to měli taky tak podobně. Manžel má z předchozího manželství holčičku. Připravovali jsme psychicky, ale bylo to prd platné. Bohužel reakce byly až hysterické a myslím, že na tom má hodně velký podíl manžel, který se jaksi snažil věnovat oběma dvěma stejně, ale asi to chtělo, aby se víc věnoval dceři :nevim: Po roce se situace zklidnila, zase k nám jezdí ráda, ale teď čekáme druhé a reakce se bojím opět, i když je holčina již o 3 roky starší :zed:
Ráda bych poradila, ale opravdu to neovlivníš :nevim:

Mama11
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 17.06.14 12:54

Tak já zkušenost nemám, ale přijde mi logické, že bude žárlit na mimi, stejně, jako teď žárlí na tebe. Zkus se vžít do uvažování pětiletého klučiny, pochopitelně se bojí, že přijde o své místo na slunci, že bude odsunutý. I když mu to jistě vysvětlujete, ujišťovala bych ho pořád dokola, že se vaše láska k němu nezmění, až tu bude další člen rodiny. A samozřejmě mu to dokazovat i v praxi. Třeba až se zase s partnerem obejmete, zkuste ho vzít mezi sebe…taky bych si hlídala, aby nedostával samé zákazy a příkazy a až se miminko narodí, asi bych si pravidelně snažila vyčlenit čas, který budu věnovat jen jemu s tím, že mezitím pohlídá miminko třeba taťka a naopak…prostě ne mu vynahrazovat pozornost tím, že mu koupím víc, ale spíš pravidelně se mu věnovat, slovně i prakticky mu poskytovat lásku a tím i pocit bezpečí…

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 17.06.14 12:55

To sourozenceké žárlení je tam vždycky, bez ohledu na to, zda jsou oba rodiče společní nebo ne. Spíš bych byla hooodně patrná na to, abyste to nepřelili na druhou stranu - v obavě, aby se klučina necítil odstrčený a nedělal psí kusy, tak neskákai podle něj. Táta by na něj měl mít čas, jen třeba oni dva někam do cukrárky, na hřiště, to určitě, an druhé straně, hranice jasně daný - třeba zmrzlina jo, ale taky jen nějaká. A vrátím se, to by mělo platit i u vlastních sourozenc, t není žádná novinka.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 17.06.14 12:58

Já bych dala pozor, aby moc neměl důvod žárlit. Žárlení je normální u všech sourozenců, pro toho staršího je vždycky těžký příchod mladšího sourozence. Něco si o tom načti a s manželem vymyslete způsob, jak mu to co nejvíc ulehčit. Já vím, že to není tvoje dítě, a proto je pro tebe těžší to pochopit, ale zkus to. A přeju Ti, ať mají vůči sobě později hezký vztah.

quinny
Neúnavná pisatelka 16365 příspěvků 17.06.14 13:02

@neme55 za me uz to napsala @Apaji mela jsem to v hlave podobne. Dopravali jste mu ted mu to vse chcete utnout pod zaminkou noveho vetrelce. Bacha na to, byla bych opatrna a nenasilna jinak si myslim si zadelavate na dost velky problem :mavam:

neme55
Kecalka 199 příspěvků 17.06.14 13:06

No my s ním o miminku mluvíme pořád. třeba se ho ptám jestli se mnou bude vozit kočárek, že mi bude pomáhat připravovat mlíčko pro brášku, že on bude starší bráška a miminko se od něj bude učit, ukazuju mu fotky z UZ a říkám jak miminko odminule vyrostlo. dokonce uvažuju, že ho na jeden UZ vezmu sebou. manžel taky se mu hodně věnuje, ale už se mu snaží vysvětlit, že hrát si už musí taky chvíli sám, že nesmí křičet a dupat. radši ho začínáme v tom krotit už teď ať si na to zvykne, že to nesmí, než aby potom se mu zničeho nic řeklo odteď to nesmíš a bylo by zle. zatím se pro něj změnilo jen to, že už nedostane vše co si ukáže. ale že tam ze začátku bude nějaká ta žárlivost bude jsme si jisti. už ted to vidím u sebe jak reaguje když se taťka ke mě přitočí. a od té doby co mám bříško je to trošku horší, protože manžel mi často oťapkává bříško, poslouchá a mluví na miminko, ať si prý na tatínka zvykne už v bříšku :mrgreen:. jak ho máme malého na víkend tak se to ještě nějak dá, ale teď ho budeme mít půlku letních prázdnin tak to bude trošičku boj. na ten víkend se to ještě dá nějak udělat, ale zas nebudu o prázdninách měsíc chodit kolem manžela obloukem, aby nežárlil… :nevim: hold my se musíme snažit ať to nějak nepociťuje ve špatném a on si hold bude muset zvyknout…

martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 17.06.14 13:07

@neme55 normální žárlení - prostě se mu věnujte a vysvětlujte - ohledně mimina. Toto řešit nemusím naše děti už jsou starší :think:

Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 17.06.14 13:12

No my máme doma desetiletého v péči a dva další v tomhle věku k nám jezdí ob víkendy. Ten desetiletý se těší (zatím), samozřejmě vím, že bude žárlit, doteď měl pozornost (hlavně tu moji) jen pro sebe. Ale vyprávíme si, jak bude vozit kočárek, jak bude pomáhat, jak se budou spolu koupat (jo, je to už o něčem jiném, když na něj můžu dát více „starostí“ než na pětiletého). Já doufám, že brzy pochopí, že může taky těžit z mé menší pozornosti :) že bude mít více svobody. Tak bych to zkusila ve vašem případě taky takhle pojat - že on už bude velký brácha, co bude moct dělat spoustu věcí navíc (ale jen za předpokladu, že se taky bude chovat jako velký kluk).

neme55
Kecalka 199 příspěvků 17.06.14 13:16

O to se snažíme, všechno mu nějak vysvětlit, připravit ho na příchod sourozence, prostě se o tom bavíme jako o úplně všední věci, aby to prostě nebral jako,,tragédii,,. jenomže my jsme si hodně nadělali v tom, že prostě malý mohl všechno, dělalo se vše podle něj, protože jsme si říkali, že naše si pořídíme tak za 5 let až bude velký a bude mít své zájmy, nechtěli ho v ničem omezovat a najednou bum, zpoždění, pozitivní test a nastávající maminka s tatínkem bulili štěstím. jak jsme to řekli malému tak jenom hodil xichtík, pak mu u nás říkám že bude starší a rozumnější bráška a on mi řekl, že žádný bráška nebude…no mě spadla brada, ale neřešila jsem to. ted mě sice pořád sekýruje, ať se jdu najíst, ať miminko nemá hlad, at nepiju kofolu atd :mrgreen: ale to jen do té doby, než se mu na něco řekne ne.pak už o miminku ani slovo, nasraný a uražený výraz..dokonce si začíná hodně věcí vybrekávat…ale tohle je v režii manžela..akorát se fakt bojím těch naschválů, protože přistihnout ho někdy jak drží mimču polštář na obličeji tak bych asi rychle zapomněla na svou vlídnou povahu :nevim: :nevim:

maty1983
Závislačka 3976 příspěvků 17.06.14 13:20
@neme55 píše:
hold my se musíme snažit ať to nějak nepociťuje ve špatném a on si hold bude muset zvyknout…

přesně tak, ale se žárlivostí počítej, to přijde určitě. A pak ještě záleží na reakci, která se projeví po čase, když mu začne docházet, že ty máš na péči mrňouse a tatínek už má na péči nejen jeho…to prostě přijde…

neme55
Kecalka 199 příspěvků 17.06.14 13:20

@Xverunka ono mu nejde tak o tu,,svobodu,, ale o to, aby měl taťku pro sebe a bylo po jeho. jak jsem už psala začíná si i vybrekávat svojí. fakt se ho snažíme na to připravit, ale bojím se. žárlí i na mě a to jsem vlastně s jeho taťkou od jeho dvou let, takže je na mě zvyklí od malička a manžel mě obejme a dá pusu a je zle. a teď když si představím jak uvidí manžela pomazlit miminko…mám z toho strach :(

neme55
Kecalka 199 příspěvků 17.06.14 13:25

@maty1983 jo určitě se to časem všechno poddá a bude to dobré :) ale já se bojím těch začátků. už teď nese nelibě, že jsou po bytě mimi věci. na půde jsem našla po mladší sestře takový chodítko tak jsem si ho snesla dolů. on to viděl a prý na co to tomu miminu to jako bude a taky to, že prostě už nemůže určité věci. a až se mimčo narodí tak už se domácnost nebude točit jen kolem něj a než si na to zvykne to bude hodně tvrdý boj :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama