dítě zapsané v OP X vlastní pas dítěte

51
18.4.07 22:17

dítě zapsané v OP X vlastní pas dítěte

Ahojky!
V létě budeme určitě chtět vyjet někam za hranice, proto už teď řeším, že budu pro našeho drobečka potřebovat nejspíš pas. Ale napadlo mě, že když se do zemí EU nechá vycestovat na občanský průkaz, tak bych si nechala udělat novou občanku a tam si dala malého zapsat. Pustí nás oba za hranice nebo děti (pokud nejsou v pase rodičů) potřebují svůj vlastní pas. Chceme jet do Itálie a do Španělska (Kanárské ostrovy).
Nemáte s tím některá zkušenost, nezjišťoval jste to někdo? Nová občanka mi přijde jednodušší řešení než pas pro 2-měsíční mimi.
eKita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
18.4.07 22:35

Tohle jsem zjišťovala před měsícem - a i když máš děti v občance, nemůžeš s nimi vycestovat. Přišlo mi to jako absurdita - ale není tam zapsané pohlaví dítěte a datum narození v mezinárodním tvaru - takže to není platný doklad v zahraničí… To mi řekli v Praze na cizinecké policii.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
18.4.07 23:18

No to zas není tak moc pravda, jezdíme pravidelně na Slovensko a jezdím na občanku.
Problém je že některé státy mají s tou naší občankou problény,jak píše Lesina. Ale neznamená to, že by to nebyl platný doklad. Nejlepší je si to zjistit přímo na velvyslanectví té které země, případně těch, přes které pojedete.

JInak pokud si budeš dělat pas, začni co nejrychleji, nějakou dobu to trvá. Musí se dodávat i papít o občanství. Tím se to trochu prodlužuje.

Hodně štěstí HAmina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
18.4.07 23:22

Myslím, že Slovensko je ještě pořád výjimka - ale taky je fakt, že mám pouze oficiální info z úřadu - bez povědomí o praxi…
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.4.07 00:24

Tak já mám čerstvou zkušenost s vystavením pasu, právě dneska jsme si ho byli vyzvednout. Čekala jsem, že to bude trvat 2 měsíce (měsíc -osvědčení o občanství, měsíc - vystavení pasu), ale kupodivu pas jsme dostali už po týdnu.

Na úřadě mi říkali, že pro děti, které se narodily po roce 2005, už osvědčení o občanství nepotřebují, že prý je mají registrované v počítači. A že tenhle krátkodobý pas vystaví rychle - tedy už za týden.

Takže podle mě je vyřízení pasu jednodušší, a ani to není drahé - nás to celkově stálo jen 50 Kč + fotky (mimochodem ty miminka vypadají tak směšně v tom pase :P )

Ale nevím, jestli to takhle dělají na každém úřadě. Moje zkušenost je, že co úřad, to jiný výklad zákona.

Zuzana

• Nahlásit
  • Citovat
52
19.4.07 08:22

Ahoj,
my jsme loni v září s mrňouskem cestovali na Kypr. Měli jsme ho oba zapsaný v občance i v pasu. Ukázala jsem při odbavení nejdřív občanky (chtěla jsem vyzkoušet, zda to opravdu platí cestovat po EU jen na občanky) a bylo to úplně bez problémů, občanky stačily a pasy jsme nepotřebovali.
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
19.4.07 08:48

Tak moje kamarádka má zase zkušenost, že záleží na ochotě celníka, na jakého narazíš. Jezdí na chalupu kousek od německých hranic a taky se jí stalo, že jí jen na občanku nepustili. Říkala, že fakt záleží na tom, na koho narazíš. Ale jak už minule bylo napsáno, raději si vše předem vyzjistit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
19.4.07 10:48

já jsem četla, že děti musí mít pas, ale že to chtějí zrušit a chtějí to stihnout do prázdnin kvůli cestování. Ale kdo ví, jak to je. No, moc jsem neporadila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
19.4.07 11:00

Do prázdnin to stihnou - ale do těch příštích :) Novela nabyde platnost 1.1.2008.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
19.4.07 12:35

Ahojky,

tak já si jenom nechala malého dopsat do svého pasu.
Paní za přepážkou to tam jenom propiskou dopsala a dala razítko.
Zaplatila jsem 50,– Kč kolek a bylo to za 10 minut hotové.

Magika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
19.4.07 13:32

Magiko, to bylo možné pouze do 31.8.2006, od 1.9.2006 to možné není. Ted byla schválena novela zákona, která to pětně umožňuje, ale ta nabyde platnosti až po letošním létě.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
19.4.07 23:09

My jedeme na dovcu v cervnu a vsude mi rekli ze udelat pas. Bylo to rychle, potvrzeni o obcanstvi mi vydali na pockani /100,–/ + stejne doklady/ RL ditete, RL tvuj, oddaci list, OP/ + foto potrebujes na ten pas. Bude do tydne a stoji 50,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama