Dítě zlobí, já úplně zoufalá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 07.04.18 13:27
Dítě zlobí, já úplně zoufalá

Ahoj. Já jsem úplně zoufalá. Je to takový to chvilkový totální napěnění nervů ze kterého se potřebuju vypsat.. malému jsou dva roky. Je to v celku hodný dítě, není ubrečený, nic.. ale dneska mě hrozně točí. Včera jsem vyžehlila prádlo a naskládala do skříně, vše vyhrabal a rozhazel po pokoji, v poledne jsem ho dala spát, ovšem vylezl, bez pleny, pocurana postel a s rozthanou knížkou, dala jsem novou plenu a řekla ať kouká spát. Po chvíli znovu vylezl, v ruce totálně pokakanou plenu a že pokakal.. normálně chodí s plenou na sobě mi říct a teď tohle. Celý pokoj od toho, on celý od toho, mám spoustu práce doma a místo toho drhnu koberce od hoven.. tyjo já mám takový vztek. Neměla jsem ani sílu na něj křičet, celá jsem se akorát klepala, koukala na něj jak vrah a pak akorát zařvala ať kouká spát. A ve dvě hodiny už ho zase musím budit protože musíme jet pryč. Takže bude celý den protivnej. Máme jasný režim který funguje, zrovna dnes když to potřebuju to nejde.. mám chuť se sebrat a utéct někam pryč. Nemáte nějaký trik jak rychle tohle zahnat? protože já jsem úplně vzteky bez sebe a nemůžu dělat vůbec nic protože bych nejradši se vším třískla.. :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinedivine woman
Echt Kelišová 8887 příspěvků 07.04.18 13:31

Je to malé dítě a nedělá to schválně. Dej si kafe, nohy nahoru a uklidni se.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 07.04.18 13:32

Naše první taky sundávala pokakané plíny v posteli, radši jsme pak vyhodili koberec.. neporadím, ale soucítím, pamatuju si, jak jsem tenkrát vyskakovala :mavam:

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 07.04.18 13:36

@emimka20 :hug: vydrž, matko, vydrž… nějak to překousni a užij si odpoledne.. máte doma tatínka? strč mu dítě :lol:

Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 18451 příspěvků 07.04.18 13:37

Já bych byl taky asi už na nervy, kdybych měl celou stěnu od ho… Pro uklidnění, mě zase moje dcera kreativně tvoří po stěně v kuchyni. Stačí, když najde na zemi voskovku.

Heivka
Závislačka 3201 příspěvků 07.04.18 13:38

To přejde, takové dny vypadají jako katastrofa, ale za chvíli z nich bude jenom veselá historka. A režim se nejčastěji rozhodí když někde potřebujeme být. Třeba můj syn normálně spí to 15-16hodin a když je na půl šestou objednaný k holiči, tak ho v pět deset musím budit a je pak protivný jako činže. Synek se taky nedávno vyznamenal, nejdřív opatlal psy voskovkou (jednu jsem nevyhodila po předchozí katastrofě - zůstala zastrčená v gauči) potom vylil obsah nočníku na hromádku vypraného prádla a schválně shodil ze stolu plnou sklenici džusu. Další den už byl úplně v pohodě :kytka:

Elishka1
Závislačka 2745 příspěvků 07.04.18 13:56

:hug: bude zas líp

Ou
Kelišová 5198 příspěvků 07.04.18 13:57

Hrabe vám z toho, jak neděláte nic jiného, než že řešíte dítě a domácnost. Navíc tedy velmi záhy se k tomu přidá období vzteku, které je přirozenou a důležitou součástí vývoje.

Začněte si uvolňovat režim, překopejte to tak, abyste měla prostor jen pro sebe, čerpetje z něčeho energii. Dělejte věci, které vás skutečně těší a to ve společnosti dospělých. Alespoń hodinu týdně. A už je taky nejvyšší čast dělat si čas i na partnera - bez dítěte.

Tím že se plně oddáte své představě jak má vypadat dokonalá matka a dokonalá domácnost neděláte dobrou službu ani sobě, ani manželovi a už vůbec ne dítěti. Skutečně platí - pokojená máma, spokojená rodina. Ne obráceně.

Pak vás nevytočí běžné události, protože ten kontejner frustace nebude přeplněný tak, jak ho máte nyní.

držím palce.

jita22
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 3 inzeráty 07.04.18 14:05

Dulezity je si pripustit, ze jediny co je potreba je prezit :) Pokadenej koberec je hodne blbej, zmarena prace taky, nastve to hodne.Ale prijde mi ze jedes moc na vykon a chces vse stihnout podle planu-a deti a plany, to nejde moc dohromady :)

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 07.04.18 14:14

Mě už z dcery poslední dobou taky hrabalo. Když jí to chytlo to bylo něco. Já už psychicky na dně s pocitem, že prostě pokud něco u sebe nezměním zešílím. Dítě, domácnost, dítě, domácnost a furt dokola a nic okolo. Tak jsem prostě začala pracovat, sama na sebe. Sice zatím s malou za zády, ale vcelku se to dá. Takže plánuji budoucnost, co vlastně v životě chci a těším se na to až to bude. Navíc v září jde do školky, takže si říkám to ještě vydržíš a pak budeš mít čas na sebe co tě baví a ten život bude zas o něčem jiném. To mě drží a musím říct, že hned zvládám lépe.

Ice79
Závislačka 2614 příspěvků 07.04.18 14:31

Já tady asi zas budu za hyenu, ale nevadí. :D Syn potřebuje tvou pozornost, zjevně pro to dělá vše. Co kdyby jsi mu třeba před spaním přečetla pohádku? Ta chvilka tě jistě nezabije. :nevim: Mám teda taky 2letého prcka. Nic z toho, co popisuješ, neznám. Ani u staršího. :think:

ixule
Vesmírná mluvilka 34972 příspěvků 07.04.18 14:52

Hele a teď si představ, že ti tohle dělá každej den :mrgreen: Náš dělal, co den to jen řev a katastrofy všeho druhu.. a nepřešlo to ani po letech.. takže si odpočiň, dej si něco dobrého, zítřek bude určitě lepší :palec:

Helileli
Závislačka 2980 příspěvků 07.04.18 18:57

To je normální, že když se spolehnes na režim, že to nefunguje, že když pospichas, tak ti ještě dítě přidělá práci. Pro takové případy má člověk večer mít doma něco dobrého, co si dá, až toho malýho satana vylifruje večer do postele. Dobrou čokoládu, pytlík chipsů, láhev vína…

Káťa19
Kelišová 7429 příspěvků 20 inzerátů 08.04.18 08:36

Na to pomaha jenom vino :mrgreen: :lol:
:hug: :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.18 14:33
Náročné dítě, už to nedávám.

Jdu se spíš vypovídat, protože je asi jediná rada - vydržet. Mám čerstvé 4leteho syna a přijdu si vyhořelá. Celé 4 roky řešíme problémy - nejdříve byl dráždivý (podle doktorky neřešit, vyroste z toho), cvičili jsme Vojtovku, pak byl pořád nemocný, nespal (od 2 do 3 let byl několikrát týdně v noci třeba 3 hodiny vzhůru), měl opožděný vývoj ve všem možném včetně řeči a pořád dobře nemluví. Od 1,5 roka zlobí. Neposlouchá, vzteká se, dělá naschvály, fyzicky útočí, mluví vulgárně. Každý večer dělá scény, je jak sjety, dělá blbosti - třeba litá dokolečka, mlátí se pěsti do hlavy a přitom se směje. Na všechny plive… Musím mít oči všude, protože je zbrklý a nevypočitatelný. Dodnes je schopný se mi vyrvat a skočit do silnice.
Je schopny ječet kvůli všemu. Například ho nechci vzít do obchodu v plavkách. Nebo mu nedovolím k obedu nanuka. Upadne mu něco na zem… Zákazy jsou jasné.
Vím, že to je do jisté míry normální, ale už si přijdu vysosana jak citron.
Jsou dny, kdy je hodný, ale to mě stojí všechny síly a další den je to o dost horší.
Psycholozka nic neshledala, poslala nás doktorka, protože jí to taky nepřišlo v pohodě. Byli jsme tedy už loni a máme jít zase před školou. Uvažuju, že ho objednam dřív.
No a do toho ty opakovane nemoci, kdy zakasle, nebo se chytne za ucho a mně se stáhne žaludek.
Kdo jste měl podobné dítě, kdy to přešlo?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Skromnost a pozitivní mysl elixírem mládí? Maciuchová vypadá skvěle!

Hana Maciuchová (72) si pečlivě vybírá akce, kam se vypraví. Křest vánočních... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >