Dítě, neštovice a spaní v jednom pelechu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barbakuja
Povídálka 34 příspěvků 22.12.17 15:51
Dítě,neštovice a spaní v jednom pelechu

Zdravím, jen se chci zeptat na názor, jestli nejsme blázen JÁ!
Kámošky holka,8 let má neštovice. Což by nebylo zvláštní, kdyby nespala s mamou v jednou pelechu.
Prý se v pokojíku boji, od doby, co jsou bez táty, tak si holku vzala k sobě a bez mamy neusne.
No a teď má neštovice a mě připadá divný, ze i tak nejde malá do svého.
Prý je vše ok, když ona už neštovice měla, ale sama je marod a myslím že ji ty neštovice od dcery můžou i zavařit! No a tak jsme se trochu nepohodly a neshodli :?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ivašot.
Kelišová 6754 příspěvků 22.12.17 15:56

Taky si beru nemocné děti do postele a to je mám starší. Navíc neštovice jsou infekční ještě před výsevem a navíc se viry velice snadno šíří vzduchem, takže je stejně „promořený“ celý byt. Pokud neštovice už měla, tak jí hrozí pásový opar.
Já ji jako matka chápu, že nemocnou dceru nevyšoupne pryč. Navíc tedy moc nechápu, proč to tak řešíš :think:

Koty
Závislačka 3808 příspěvků 22.12.17 15:57

Upřímně mi příjdeš jako blázen už jen tím, že jsi schopná se nepohodnout s kamarádkou kvůli věci, po které je ti houbelec. Já osobně mám nemocné děti vždy u sebe v posteli. I kdyby měly třeba mor s černým kašlem dohromady, budou u maminky s pocitem bezpečí, pokud o to budou stát.

barbakuja
Povídálka 34 příspěvků 22.12.17 16:00
@ivašot. píše:
Taky si beru nemocné děti do postele a to je mám starší. Navíc neštovice jsou infekční ještě před výsevem a navíc se viry velice snadno šíří vzduchem, takže je stejně „promořený“ celý byt. Pokud neštovice už měla, tak jí hrozí pásový opar.
Já ji jako matka chápu, že nemocnou dceru nevyšoupne pryč. Navíc tedy moc nechápu, proč to tak řešíš :think:

Jen jsem se chtěla zeptat, tak se ne…
Ty máš zajímavější témata :lol: :lol:
A infekční děcko vedle nemocné, mě ok nepřijde, a pokud s tebou děcko bide do 20ti v pelechu, tak ok, pak nemají být v dnešní době děti mimo :palec:
Radši uz žádné odpovědi nechci, zase samá bio matka :D :D
Zdar :potlesk:

Billi
Nadpozemská drbna 25911 příspěvků 22.12.17 16:01

Oba synové, když měli neštovice, spali se mnou v posteli. Mladší syn se mnou spí při každé nemoci. Pro mě to je ukazatel, že na něj něco leze. Jak mu není dobře, tak se u mě v noci vyskytne.
Mně naopak přijde divné separovat nemocné dítě.
Upřímně nevidím rozdíl, jestli se mnou spí při neštovcích, zápalu plic, laryngitidě… Všechno jsou nemoci a všechny jsou infekční, ale je to moje dítě a když mu můžu ulevit, tak mu ulevím.
Z dětství si pamatuju, že jsem taky při nemoci spala s mámou. Táta šel ke mně do pokoje.

Yasminn
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 18 inzerátů 22.12.17 16:03

@barbakuja nevidím na tom nic divnýho :nevim: Dcera minulý měsíc dotáhla neštovice ze školky a syn (9 měs.) je samozřejmě chytil. Spali se mnou oba v posteli a nepřišlo mi to ani trochu divný. Naopak. Syn je ještě malý, nechápal co se sním děje, nejde mu vysvětlit co to má, proč ho to svědí atd…Byl uplakaný a to že jsem si ho mohla vzít k sobě do postele považuji za samozřejmost a taky to nejmenší co jsem mohla udělat.

Tichošlápek
Extra třída :D 10937 příspěvků 22.12.17 16:05

Takže podle tebe ji ma vysoupnout z postele v době, kdy je jí mizerne? Když se i normálně bojí? No to se nedivim, ze jste se nepohodly. To bych se s tebou nepohodla taky. A ještě ti zdůraznila, ze je ti po tom buřt

Yasminn
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 18 inzerátů 22.12.17 16:06

@barbakuja sorry, ale za biomatku se fakt nepovažuju :zed: :nevim: Mohu se zeptat, kolik je ti let? A ty jsi jako malá nikdy nespala s rodiči (mamkou) v posteli? :nevim: Když ti třeba nebylo dobře? :nevim:

barbakuja
Povídálka 34 příspěvků 22.12.17 16:06
@barbakuja píše:
A infekční děcko vedle nemocné, mě ok nepřijde, a pokud s tebou děcko bide do 20ti v pelechu, tak ok, pak nemají být v dnešní době děti mimo :palec:
Zdar :potlesk:
@Koty píše:
Upřímně mi příjdeš jako blázen už jen tím, že jsi schopná se nepohodnout s kamarádkou kvůli věci, po které je ti houbelec. Já osobně mám nemocné děti vždy u sebe v posteli. I kdyby měly třeba mor s černým kašlem dohromady, budou u maminky s pocitem bezpečí, pokud o to budou stát.

Paní chytrá, taky mam nemocného syna u sebe, ikdyz mame obr barák, ale aby mi **** rozkazoval, ted sem nemocná, takže žádný rande, strejda a nic! Tak by letěla! Ale vy jste mega matky :lol: :lol: :palec:
:potlesk: Radši se věnujte děckám a nelezte porad sem, leze vam to na palice
Ale o tom svědčí jak vase témata, tak i počet Jste jen tady že?
A mi. ochodem, já uz tu nebudu, tak si pište mezi sebou o tom, jaké máte rozmazlence :potlesk:
Sbohem drbny
Už chápu, proc jsem slyšela ze jsou tady hlavně zoufalky co nemají co dělat :mrgreen:

edit admin: nevhodný výraz

ivašot.
Kelišová 6754 příspěvků 22.12.17 16:08
@barbakuja píše:
Zdar :potlesk:

O mé děti si už vůbec nemusíš dělat starosti :mavam:

Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 22.12.17 16:12

Chápala bych tvou starost, kdyby kamarádka byla těhotná nebo ji čekala život zachraňující operace, ale to asi nebude ten případ, že? To má nemocné dítě vyšoupnout pryč, ať se o sebe stará samo? Ty bys to bez mrnutí udělala? Nenapadlo tě třeba, že i pro nemocnou mámu je jednodušší mít dítě vedle sebe v posteli, než aby k němu musela pořád vstávat a někam za ním chodit, když jí samotné není dobře a potřebuje ležet pod peřinou?
A jestli jste se nepohodly, tak nejspíš proto, že strkáš nos do věcí, do kterých ti nic není. To, že se člověk chce o své nemocné dítě postarat co nejlépe i na svůj vlastní úkor, nemá nic společného s biomatkovstvím. Tomu se říká mateřská láska a mívají to ženy napříč všemi výchovnými přístupy. To neznáš?

Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 22.12.17 16:19

@barbakuja: Ty založíš diskusi a pak se rozčiluješ, že do ní někdo píše? Zoufalky, co nemají co dělat, aha. Hlavně že ty nejsi zoufalka a nemusíš zabíjet čas zakládáním nesmyslných diskusí o věcech, které se tě netýkají. :lol:
O co ti jde? Co je tobě do toho, jestli má kamarádka v posteli „strejdu“ nebo nemocné dítě? Sama píšeš, že si nemocného syna taky bereš k sobě, takže co přesně ti vadí?

Pipet
Generální žvanilka 24138 příspěvků 22.12.17 16:21

Obě neštovicové děti jsem měla u sebe v pelechu a dvě noci skoro nespala a drbala :mrgreen: (opatrně přes pyžamo…)
Ovšem když je od dcery chytil chlap, vypakovala jsem ho na gauč raz dva 8)

Petra Z
Hvězda diskuse 52196 příspěvků 22.12.17 16:26

@barbakuja svýho fakana, jak ho nazá´ýváš si klidně šoupni kam chceš, když má přijít strejda na rande…a nestarej se, jak to mají ostatní…

Apaji
Kelišová 5398 příspěvků 22.12.17 16:27

Nu, zakladatelko, ptala jsi se na názor, odpovědi jsi dostala.

Za sebe mohu říct, že jsem těžce nekontaktní člověk (hospitalismus od dětství), nemám ráda ani když se manžel přehnaně tulí (sex, chvilku poležet a odvalit - spát celou noc na někoho nalepená, nebo někdo na mě, je moje noční můra). Tudíž jsem s dcerou v posteli nespala, opravdu potřebuju prostor. Absolutně se nevyspím, pokud mi někdo třeba jen přilehne kousek deky, nedej bože se mě dotýká. Jo, jsem extrém, ale zažila jsem v životě extrémní situace, které se na mně podepsaly.

Když měla dcera období, kdy chtěla ležet s námi, šla automaticky na manželovu stranu - prostě každý jsme nějaký. Ale když byla nemocná, prostě se mnou spala. Když měl manžel noční, bylo to pro mě pohodlnější, když ne, tak to byla pro mě oběť (přiznávám), ale nikdy jsem manžela neposlala spát na gauč. Takže jo, nebylo to pro mě labůžo, ale když mě potřebovala, tak místo v mé posteli měla. Sice jsem byla nevyspaná, ale zároveň klidnější, že jsem mohla kontrolovat, zda ji nestoupá teplota extrémně, že dýchá, že nemá křeče, že se nedusí zvratky atd. A ona byla klidnější, protože se nebála. Pamatuju si, že v určitém období dětství jsem měla dost velký strach ze smrti, ani ne tak z umírání, jako z té hrozné samoty, že bych mohla umřít sama…Slyšela jsem, že v určitém věku to prožívá většina dětí.

Takže jo, nemocné dítě má nárok na matčinu postel a to říkám, jako dost nekontaktní člověk. Mimo jiné, co dělá kamarádka se svým dítětem, je mi vesměs úplně buřt - moje postel to není.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >