Dítě, vztah ke zvířatům

Anonymní
14.11.19 22:49

Dite,vztah ke zviratum

Dobry den, trapi me jedna vec:-)).mam dvoumesicni holcicku, ktera je pro me vsim.Pred narozenim male jsme nase dva psiky meli uvnitr, byli a jsou to porad nasi mazlicci. Akorat po narozeni dcery jsme pejskum zamezili vstup dovnitr.Tak jsou tedy venku na dvorku, kde maji boudicku, pristresek atd:-))Ceho se obavam je to, ze rodina meho pritele ke zviratum cit moc nemaji(tedy spis vubec).Bohuzel bydlime blizko sebe, takze jsme casto v kontaktu atd.Kdyz dame miminko jen trochu bliz k pejskovi(teda ne na oliznuti nebo tak)jen at se vidi navzajem a zvykaji si na sebe, tak vsichni delaji kysele obliceje a porad maji hloupe poznamky atd.Mam strach, ze by dceru mohli negativne ovlivnit v jejim vztahu ke zviratum(nebo jak to nazvat)proste ze diky nim dcera nebude mit rada zviratka, pejsky atd..Nevim jak jim slusne rict, ze at se do toho nepletou nebo tak neco.Vim,ze je to hloupost asi..ale nejak me to szira..asi mam moc casu premyslet.JAKY JENVAS NAZOR? :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
792
14.11.19 22:53

Mame doma kocky a nasi i tchyne psa. Ne ze by zrovna s dcerou jedla zvirata z jedny misky, ale odmala je hladí, povida na ne, miluje zvirata a je to hodne o přístupu hlavně rodicu ke zviratum, sirsi rodina jen prizvukuje. Kdyz si budete stat za svym, zbytek rodiny si zvykne :lol: jinak nasi maly jsou dva a za zviraty se otacela od mimca.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
14.11.19 23:01

Já jsem zastáncem názoru, že podle vztahu ke zvířatům poznáš povahu člověka. Příbuzní by mi byli nepříjemní už jen kvůli tomu. Já bych to určitě dělala podle svého a dcerku bych vedla k blízkému vztahu ke zvířatům. Ta zvířata jsou kolikrát čistší než lidi. Hodnekrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
14.11.19 23:02

Je nenech se tim vubec odradit, stuj si za svym, malou drz v kontaktu se zviraty a bude to fajn.. mam rok a pul letou holcicku, od mala v domacnosti s kockama, babicka ma psy.. zvirata miluje, ted dostala vanocni darek, maleho kocourka, je tak stastna, ma partaka. Zaroven uz umi zvirata respektovat, hladit a nosi jim misky s krmenim :hug: lidi meli tolik hloupych reci uz pred x lety, co s nima udelame az jednou bude dite, pak kdyz se mala narodila, komentovalo to taky dost lidi ( vcetne pediatra) a vis co? Bylo mi to u zadku- nase domacnost, nase rodina, nase pravidla. Jsem vdecna za to, ze muze se zviraty vyrustat :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8298
14.11.19 23:04

Kdyz se mi neco nelibi, nerikam to oklikou a nenaznacuju. Reknu to durazne a natvrdo, vetsinou se pak nikdo neodvazi odporovat a pokud jo, odpovim, ze jsou to moje deti a rozhodovat o nich budu ja. A az me budou jejich nazory zajimat, zeptam se. My mame doma psa a vubec by me nenapadlo ho nekam odsouvat. Ve dvou mesicich od nej byly vsechny deti oblizane nekolikrat. Kupodivu tim nikdo z nich neutrpel, spis naopak :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10004
14.11.19 23:24

Dítě, které má rádo zvířata, si k nim cestu najde vždycky.

(a ty pejsky dejte zpátky dovnitř… vlastní příklad je nejvíc)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
14.11.19 23:26

Já bych asi už ani nedokázala ty psy vykázat z domu, ale asi to budou větší plemena.

Já jsem malé už jako miminu ustlala na podlaze na dece, natahovala ručičku k pejskům (čivavy), ti ji sem tam olízli, ale spíše čmuchali. Feňule ji ráda hlídala na velké posteli, kdy jsem po ránu odložila všechny na manželskou (psa proto aby věděl, že ven půjdeme až za chvíli), obložila a šla se v rychlosti umýt, po příchodu se stalo že obě chrněly.

Jsem jiná povaha, nikdo se mi nedovolí nic říci. Kdyby to zkusili asi je pěkně zpražím. Prvně jsem opatrně zkoušela, jestli je to ok, jestli na ni nebudou protivní a žárliví a díky tomu, že jim zůstalo stále stejné místo v domácnosti, včetně obležení naší postele, byli naprosto zlatí. Feňule teda víc, ta maminkovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3948
14.11.19 23:45

Moje roční dcera se dělí se psem o krupky, jednou kousne ona, podruhé pes, prostě královské dělení :lol:
Předpokládám a vím, že pro někoho by toto bylo nemyslitelné. Já jsem ale pejskař srdcem, svého psa zboznuju a jako malá jsem žila s několika psy. Mám kladný vztah ke zvířatům a chci, aby i má dcera měla možnost to zažít. Tu bezpodmínečnou lásku němé tváře, co je schopna ji honit celý boží den a jak mi ten pes nyní, když dcera chodí, usnadňuje práci ani nemluvím :lol: psa bych asi ven nedala, jen jsem když byla miminko dávala pozor, aby ji nějak neublížila, nechytla nějak nešikovně apod. U psa jsem neměla obavu, ta by na sobě nechala dříví Štípat. Jak už tu někdo psal, zastávám také názor, že kdo nemá rád psy nemá rád ani lidi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6408
14.11.19 23:57

Když sem byla malá, tak babička na vesnici věčně topila narozeny koťata v kýblu a my stáli vedle a poslouchali jak mnoukaji. Bohužel se to tak dřív dělalo, možná ještě dělá :poblion: Vůbec jsem z toho neměla rozum a nenapadlo mě, že bych neměla ráda zvířata. Naopak mám je velmi ráda, včetně pavouku, hadů atd.
Pokud ji k tomu budeš doma vést, tak nějakých blbý poznámek od rodiny bych si nevsimala.
Naše malá je zvyklá na psa od mala, bývá doma i venku. Někdy se z něho může zbláznit radostí, krmí ho, hraje si s ním a někdy když přijde jen do mistnosti tak začne volat ať ho dám pryč i když si ji vůbec nevšímá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
15.11.19 00:01

Dcera urcite bude mit ke zviratum takovy vztah, k jakemu ji povedete vy rodice. Ale aby spis ti psi nemeli spatny vztah k ni, kdyz jste je vysoupli ven po narozeni dcery, aby nezarlili. My teda vozili psa na zadnim sedadle a mel pristup vsude v baraku. Ted kvuli miminka pes jezdi v kufru a nesmi nahoru do loznic, muze byt jen dole v kuchyni nebo obyvaku. Ale zmenili jsme pravidla uz v tehotenstvi tak pul roku pred narozenim miminka, aby si tu ‘negativni’ zmenu s miminkem nespojil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
15.11.19 00:52

Na řeči nedej, dcerka bude taková, jak jí povedete a co uvidí u vás jako u rodičů. Podle mě by si ale měla začít tím, že ho dáš zpět do domu. Promiň, ale tohle se nedělá. Žil doma a pak ho vyšoupnete ven. Největší vztah si utvoří neustálým kontaktem, ne, že občas malou očichá. Teď s příchodem zimy budete na zahradě minimálně a chudák pes tam bude sám. Nehledě na to, že v létě až bude malá běhat po zahradě, může to psovi vadit, když s ní teď přijde do kontaktu minimálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
15.11.19 01:12

Mě by bylo líto vyhodit psy ven když předtím žili uvnitř. Mám dva vetší psy a dvě děti a úplně v pohodě. Musím tedy děti trochu usměrňovat v chování ke psům. Mladší zatím moc nerozlišuje jestli mazlí psa nebo plyšáka, tak hlídám oči, čenich, uši a tlapky. Ten starší se zase snaží psy trénovat, bohužel si vybírá ne příliš vhodné okamziky, jako je třeba okamžik kdy pes spí tvrdým spánkem nebo zrovna dostal na kousání kost. Jinak jsem si všimla že chování ke zvířatům záleží hlavně na příkladu rodičů. Třeba šéf v práci (osobnostně je to hovado) se chlubil tím jak si jeho čtyřletý syn krásně hraje s koťátky, která našel u babičky na chalupě, měl to na videu a ten kluk těm koťatům dost ošklivě ubližoval za povzbuzování svého otce :poblion: a to byla koťata úplně maličká s čerstvě otevřenýma očima prostě takový drobek kterého normální člověk bude chránit protože je to prostě miminko. Takže pokud nemáte strach že by psi dítěti ublížili (jako ublížení neberu když pes dítě porazí nebo přimáčkneme k nábytku nebo zdi) tak bych jim naopak umožnila co nejtěsnější soužití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1296
15.11.19 01:29

Jak můžete mít zvířata vevnitř a po narození dítěte je vyhodit ven? Ještě teď před zimou :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
15.11.19 01:31

Dítě je vaše, ne příbuzných. Nijak bych to neřešila, tvářit se můžou, jak chtějí. To jim chceš zakázat, jak se mají tvářit? Poznámky bych ignorovala, Tvoje dítě, Tvoje výchova. Vliv to, myslím, být nebude, u nás je to naopak, celá rodina ke zvířatům inklinuje, já bych si v životě nepořídila ani rybičku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6820
15.11.19 01:38

Tak můj názor je, že máš pořádný máslo na hlavě. Vadí ti kecy příbuzných proti psům, ale žes je po narození mimina vyšoupla na dvůr, s tím problém nemáš :nevim: To mi osobně přijde mnohem horší, než že se někdo blbě tváří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat