Dívá se hladově - začít s příkrmem ?

174
24.8.06 18:29

Dívá se hladově - začít s příkrmem ?

Ahoj !
Ráda bych poprosila o váš názor.
Amálka bude mít za 3 dny 5 měsíců, je plně kojená, ale začala na nás „koukat hladově“ a otvírat pusinku, když s manželem něco jíme nebo pijeme. Dělá takové oči jako když škemrá pes :D
Jsem na vážkách, jestli nezačít s příkrmem. Ještě bysme to asi zvládli jen na kojení, ale přemýšlím, jaká jsou pro a proti vydržet plně kojit přesně těch 6 měsíců.
Co si o tom myslíte ?
Camilla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

461
24.8.06 18:41

Ahoj Camillo, jsme na tom stejně. Když jím a mám malého u sebe, mám docela honičku mu to brát z rukou, aby mi to nesnědl 8O. Ale nedostane nic :lol: :lol: :lol: , až po 6m. Kojení je pro něj lepší.

Takže já bych určo počkala a " hladové" dívání je naprosto normální.

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
24.8.06 18:45

osobně bych počkala. Važ si toho, že ještě nemusíš jídlo připravovat, takto je to mnohem pohodlnější. Ono s příkrmy není kam spěchat…jen kdyby ti jó řvala hlady, tak bych asi už nějakou zeleninu zkusila, ale to že se hladově kouká…oni se tak koukají všichni :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
24.8.06 19:22

Ahoj, nedivoc :wink: Vsechno ma svuj cas a prikrmama se akorat zbytecne pripravis o mliko. A zkus usoudit sama, co by te cekalo-flasky, vyvarovani,myti…Neni to ted jednodussi? Zkus kojit vic v noci a uvidis jakou bude mit mala slehacku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
24.8.06 19:24

Ja bych necekala. Teda lepe receno, ja jsem necekala. Ada dostala prvni lzicku v peti a pul mesicich, Pepi dokonce presne v peti. Holt byly na jednom prikrmu dva mesice, veceri jsem zacala zarazovat az v sedmi… Prvni mesic to bylo jen o mrkvi, bramboru, jablicku… - vse dusene, mixovane na jemno… A hned od zacatku to bylo misto jednoho kojo…

Pokud bude nekdy nejaka Tonka, udelam to stejne.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
24.8.06 19:59

Camillo,
to je na tobě. Každé miminko je jiné… Naše Viki taky „hladově“ koukala, ale spíš byla zvědavá a pozorovala nás :D Ani v šesti měsících zeleninku nechtěla a není žádný milovník jídla dodnes. Prostě to zkus a když nebude chtít, tak počkej. Není kam spěchat, kojení je fakt pohodlnější a levnější :)

Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
24.8.06 20:04

ahoj, ona spis kouka zvedave nez hladove :) Ja bych urcite nespechala, opravdu Amalce nic neutece, kdyz ten mesic pockas. Nase Amalka taky porad koukala, jak kdybych ji nedavala najist, zacaly jsme az v 7 mesicich (kvuli exemu o mesic pozdeji) a myslim, ze nam rozhodne nic neuteklo.
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
24.8.06 21:50

My jsme tedy nečekali… Když začala malá loudit (v polovině 5. měsíce), vydrželi jsme asi týden a pak jsme začali s ochutnáváním příkrmů; stejně toho moc nesnědla (skoro výlučně kojená byla ještě v roce, než se mi ztratilo MM) a na kojení to žádný vliv nemělo.
Stejně jako jsem na začátku nedala na rady o čase pro kojení dle úvahy, že dítě to ví nejlíp, nedala jsem na tabulky ani u příkrmů; usoudila jsem, že když už se chce pokusit jíst, neměla bych jí v tom bránit (samozřejmě bych jí nedala párek s hořčicí, i kdyby ho chtěla sebevíc… :wink: ).

Záleží na tobě, jak se rozhodneš, myslím, že ani jedna varianta miminku nějak zá:,–(ně neublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
24.8.06 22:29

ahoj.
mame taky stejne staroy slecnu a ta vylozene jidlo zebra,musime se schovavat.Dr.mi rekla,ze se nejedna o hlad,ale o reflex.Hezky z koja pribirame,takze prikrmy doporucila az po sesti mesicich a cim dyl,tim lip.Vybavis si film Hostinec u kamenneho stolu a vetu „Dindera,on loudi…“,to si doma rikame pri kazdem jidle.my jime a mala za nas polyka.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
25.8.06 04:17

U nás to bylo podobné, taky tak od pátého měsíce syn otvíral pusu kdykoliv jsme jedli a hladově koukal.

Takže jsme udělali kompromis - nežiju v ČR a tady se nezačíná dokrmovat zeleninou, ale rýžovou kaší. Je prý nejméně alergizující. Smíchala jsem tu kaši s mateřským mlékem a udělala jí hooodně řídkou, vlastně to bylo spíš jenom mléko a tím jsem ho krmila. Každý večer tak dvě lžičky. Byla spokojenost, on šťastně jedl lžičkou a já nepřišla o mléko. Kojila jsem pak do roku i když jsme postupně příkrmy přidali. Ale ten pátý, šestý měsíc to byla vlastně jenom tahle řídká mléko-kaše :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
25.8.06 08:24

V některý ze starších diskuzí jsem četla, že když dítě začne otvírat pusu a polykat, jak uvidí jídlo, tak se s příkrmama už může začít.
My jsme to měli taky tak, malej loudil snad už od 4. měsíce, ale dr. říkala, že když dobře přibívá po kojení, tak se má vydržet až do 6. měsíce kvůli alergiím. No, vydrželi jsme to do 5,5m, pak už jsme neměli tu sílu mu něco nedopřát a myslím, že jsme udělali dobře. Strašně mu chutná a nedočkavostí mi bere lžičku z rukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
25.8.06 09:38

ahoj,

začla jsem taky v 5,5m s příkrmem, taky si myslím, že tak jak každé dítko není podle tabulek, přibýva si po svým, tak taky je různě „zralé“ na příkrmy - přece nejsou všichni zralí přesně v 6m ? Taky jsem někde četla, že jak začne otvírat pusu a polykat při jídle, že se může začít. Ale taky mám kamarádky, které kojily spíše do 7m a začaly naopak pomaleji.. záleží to na názoru. Tak přeji ať pěkně papá (neznám větší nervy, než když nechce jíst) :evil:

Iv-ka a Lukin 18m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
25.8.06 09:52

je to zcela jen na tobě,nikdo ti hlavu neutrhne když jí zkusíš dát trochu mrkve,uvidíš,jak jí to bude chutnat,ta propagace kojení je kvůli alergiim apod,já nekojím od 4,5 m. a malej je spokojený,naučil se papat lžičkou na noc má um.mlíčko a roste,no dopracovat se k tomu,že ti roční dítě obchází všechny ženy v rodině a hledá prso s mlíkem,to jsem nechtěla,a takhle ti s krmením pomůže kdokoli,kojení je jen levná strava bez námahy něco chystat a až mimčo začne lézt,tak je zbytečné vyvářet láhve pokaždé,protože ručkama zabrousí všude a pak šup do pusy,takže je to na tobě jakou stravu dítěti vybereš,a to že není kam spěchat,já jen co se dřív naučí to pak bude umět, páček J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
25.8.06 10:06

jannaa,
ne kazde kojene dite se cpe vsude a vsem pod tricko…
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
25.8.06 11:11
[quote:e0b28f03db]no dopracovat se k tomu,že ti roční dítě obchází všechny ženy v rodině a hledá prso s mlíkem,to jsem nechtěla

Taky se mi ještě nestalo, aby malý hledal prso pod halenou a už vůbec ne u někoho jiného 8O. A jen proto že by mohl, to pro mě není důvod ani přestat kojit, ani začít s příkrmy. My osobně začali později s ohledem pro možnou alergii, ale rozhodnutí je vždy na mámě. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama