Reklama

Dívají se na nás jako na podřadné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Diaceny
Povídálka 31 příspěvků 09.10.18 17:29
Dívají se na nás jako na podřadné?

Nedávno jsem založila diskuzi ohledně problematiky, zda se rozhodnout jít si splnit svůj sen jít zkusit pracovat do zahraničí nebo zůstat kvůli partnerovi doma. Na základě reakcí některých diskutujících jsem se rozhodla založit diskuzi na podle mě zajímavé téma - názor lidí domácích, především v západních státech (Německo, Rakousko, Švýcarsko, Velká Británie a ostatních) na nás jako Čechy, Slováky žijících v daných státech.

Padlo několik příspěvků, že po pracovní stránce by to mohlo být skvělé, ale po té osobní a rodinné nic moc, protože se na nás na západě dívají hodně skrz prsty a ovlivňuje to i randění. Prý pokud si chce Češka či Slovenka najít v cizině chlapa, měla by brát černochy (nic proti nim), jiné národnosti než právě domácí (třeba taky Čecha, Poláka, Araba, Ukrajince,…) nebo se spokojit s nějakým starším impotentním, zadluženým, či jinak zásadně závadným partnerem, kterému v podstatě řečeno bude stačit i ta Češka.

Ženy se více orientují na postavení a finanční situaci u chlapů, kdežto většinou (a od určité společenské, intelektuální a finanční hranice, bych řekla skoro vždy), na to chlapi u ženy tolik nehledí. Myslím, že čím vyšší vzdělání ta žena má, pokud je hezká a stará se o sebe, je na úrovni, tím méně ji chlap bere jako podřadnou přivadrovalkyni z východu. Proto je větším problémem navázat vážný vztah dejme tomu Ukrajinec - Češka, Čech - Rakušanka než naopak. Ale také si neumím představit, že by měla i normální ženská na úrovni bez VŠ problém najít slušného chlapa v zahraničí jen proto, že není rodilá ze západu, ale Češka.
Mluvím tady o vztahu přistěhovalec - domorodec, nikoli dva Češi apod.

Jak to máte nebo jste měli vy nebo co si myslíte o tom, že je těžké si najít partnera na úrovni po přestěhování do zahraničí, zda místní pohrdají Čechama, Slovákama natolik, že by s náma nerandili a nebrali nás jako rovnocenné partnery pro život? Piště i chlapi, měli jste nějakou zkušenost pozitivní, negativní?

Vždyť i kolik žen si našlo v cizině partnery, manžely a ne zrovna exotické typy ale mnohdy i muže na úrovni s dobrým postavením. O mužích nevím, ale jistě taky. Může to být u někoho problém, ale že by to bylo časté, se zatím nebojím.

Myslím si, že u hledání partnera problém nebude, spíše by mohl nastat někdy problém sousedský, jak jsem tady taky četla na některých diskuzích, že maminky v zahraničí na mateřské byly pomlouvány nebo dokonce odstrkovány sousedy, zvlášť na malých vesnicích. Můžete napsat i jiné zkušenosti než ty ze světa randění a vztahů, kde se jednalo o přístup místních k Čěchům, Slovákům jako k přístěhovalcům.

Protože sama vážně uvažuju jít ještě jako mladá hned po škole pracovat do zahraničí, velmi by mě zajímaly zkušenosti vaše, vašich známých nebo i vaše názory. Ke spokojenému životu nestačí jenom dobrá kariéra, ale i spokojený osobní život a právě ten partnerský na tom má vždy velký podíl.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helca83
Kecalka 120 příspěvků 09.10.18 17:34

Pripada mi, ze k tomu pristupujes prilis vedecky. Co jit tam, kam Te to tahne, vykaslat se na predsudky, a uvidi se? Ve svete maji Cesky a Slovenky povest krasavic a pecovatelek o domaci krb, tak nevidim duvod hned hazet flintu do zita… blbce nebo macha muzes potkat zrovna tak v zahranici jako v CR :mavam:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2121 příspěvků 09.10.18 17:36

Já myslím, že záleží, jak se člověk prezentuje a v jakém se pohybuje prostředí. Nikdy jsem neměla problém, že by na mě někdo koukal skrz prsty, ale myslím, že zase jinou zkušenost bude mít někdo, kdo přijel s batůžkem a pracuje ve skladu. Žiju v UK a cítím se tu dobře. Mně přijde, že hodně lidí se ohání tím, že se s nimi místní nechtějí bavit, ale pak z dotyčných vypadne, že nikam nechodí, zájmy nemají a stýkají se jen s českou komunitou. Je to těžší, však i v ČR máme spoustu přátel ze školy, z kroužků, přes kamarády… a to je v dospělosti v novém prostředí v cizině o dost těžší

Emimin7
Echt Kelišová 8765 příspěvků 09.10.18 17:38

To musi byt kus od kusu. Nejde to brat plosne.

Tichošlápek
Extra třída :D 10054 příspěvků 09.10.18 17:41

Je to individuální. Žila jsem v uk a někdo byl úplně v pohodě, zajímal se, chodili jsme ven apod a někdo si držel odstup a byl podeziravy. Najít si partnera nikdy nebyl problém. Domorodce 8)

kacz
Kelišová 6046 příspěvků 09.10.18 17:45

Jestli chceš jít pracovat do zahraničí, tak běž - bude to skvělá zkušenost - a neřeš věci, které nemůžeš ovlivnit…

mroe
Extra třída :D 14312 příspěvků 09.10.18 17:54

Jedna znama,ktera pracuje jako lekarka v UK, presne o tomhle mluvila. Rikala, ze se k ni chovali zezacatku kolegove podezirave, casem se to zlepsilo, kdyz zjistilu, jak je schopna. Pacienti s ni dlouho mluvili s despektem, tam to trvalo o dost dele, pamatuju si, jak o tom mluvila. Dneska tomu oddeleni sefuje :mrgreen: Tak predpokladam, ze kolegove pochopili a na pacienty snad slovo „sef“ taky pusobi lepe.

zoidberg
Extra třída :D 11604 příspěvků 09.10.18 17:56

Myslím, že je to tak. Právě jsem se vrátil z Vlámska. A češi, slováci, poláci, rusi a ukrajinci jsou pro ně ještě podřadnější verbež než Valoni. A to už je co říct.

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 09.10.18 18:16

Sestra žila asi 12 let v Londýně, začínala tam jako au-pair, pak dělala za barem, nakonec administrativu … chodila s polákem, brazilcem, nakonec zůstala australanem, s kterým se odstěhovala do Austrálie, dnes spolu mají 3 děti, udělala si tam VŠ, dnes už manžel je ředitel nejaké realitky … a ano, ze začátku byla pro cizince póvl z východu, angličtina nebyla dobrá, ale časem, jak tam žila a zlepšila se jí angličtina, jí okolí, kde žila přijalo … ale je pravda, že když nebyla au-pair, žila v čtvrti, kde byli samí přistěhovalci … myslím, že to není zas tak strašné, aby kvůli tomu musel člověk zůstat v Čechách … záleží na onom člověku, jak je sebevědomý, má ostrý lokty, přizpůsobivý a jestli se ve všem nebabrá a život prostě bere takový jaký je …

malá_holka
Kelišová 5092 příspěvků 09.10.18 18:23

@Diaceny pardon, ale to je zas blaf :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 18:26

Zili jsme nejaky cas ve Svycarsku a tam je to dost videt, partneri i kolegove v praci jsou mili hodni lide, ale chovani sousedu a lidi na ulici je strasne, proste nejsi plnopravny obcan. Da se na to ale povznest a navic brzy bude ve Svycarsku vice cizincu nez Svycaru, Cechu je tam uz take dost. Byt tebou, jela bych, je to vyborna zkusenost.

Lenka_Hal
Závislačka 4811 příspěvků 09.10.18 18:31

Tak tohle jsem slysela uz mockrat,ale zkusenosti s tim mam…skoro zadne. Zila jsem dlouho v Nemecku, Holandsku, ted USA. Zili jsme vzdy na malem meste az vesnici. Pokud je jazyk ok, neni problem si najit kamarady, i ty mistni. I ty z ciziny, jako my. V USA dokonce ani nikoho z Evropy nepotkavame…
A randeni? No to vuuubec, tech napadniku bylo, i vaznych ;)

Delaltctrl
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 09.10.18 18:45
@Helca83 píše:
Pripada mi, ze k tomu pristupujes prilis vedecky. Co jit tam, kam Te to tahne, vykaslat se na predsudky, a uvidi se? Ve svete maji Cesky a Slovenky povest krasavic a pecovatelek o domaci krb, tak nevidim duvod hned hazet flintu do zita… blbce nebo macha muzes potkat zrovna tak v zahranici jako v CR :mavam:

Ja znam pověst česek od cizinců že západu jako snadno dostupných, sice přímočarých a upřímných, ale lehko polozitelnych. A to říkám seriózně bez nějakých urážek žen jak mám bezne ve zvyku…

Ronniszka
Stálice 57 příspěvků 09.10.18 19:11

Já jsem žila určitou dobu v Irsku. Odcházela jsem na předem stanovenou dobu kontraktu a v podobné situaci - mladá holka po vysoké škole. V profesní sféře naprosto v pořádku, v soukromé jsem se občas s automatickým podceňováním kvůli východoevropskému přízvuku setkala. Paradoxně ke mně takto přistupovali „domorodci nižších sociálních vrstev“ - pamatuju si jednu takovou situaci s obsluhou vesnické samoobsluhy a s autoservisem na vsi. A víš, co? Negativních zážitků bylo mnohem méně, než pozitivních, a zkušenost s pobytem v zahraničí mě jednoznačně obohatila. Za sebe to mohu zahraničí doporučit, mimo jiné jsem si odnesla zpět do ČR, že například ukrajinská uklizečka nemusí být a priori méněcenný člen společnosti jen proto, že pochází, odkud pochází :lol: .

K K
Kecalka 472 příspěvků 09.10.18 19:16

@Diaceny

Hele, castecne me zminujes, tak ti napisu, jak jsem to myslel. Ale znova - z pohledu chlapa.

Tak si procti noviny ty zeme kam chces jit. Co uvidis: vychodnaci jim tam kradou, berou tamni davky na deti v CR, ani migranti z vychodu nejsou jen doktori a inzenyri - takze jim tam vychodnari delaj dost bordel.

Jednomu znamymu v CR ukradli auto, po druhym taxikar v praze chtel za cestu z letiste snad 80 Eur - kdyz to nechtel zaplatit, tak ho taxikar odvez do lesa a zeptal se ho, jestli si to placeni jeste nechce rozmyslet… Sam jsem na vlastni oci videl v Praze na Prikopech, ze cizinec se ve stanku ptal „how much is it“ - prodavac mu odpovedel, cituji: „Dyť to tu máš napsaný, pí. co“… Kdyz se bavis s cizincem, tak mame hezkou Prahu, levny piva - a pijem ho nejvic na svete… Jeste teda ty hezky holky - ale trochu v jinym smyslu nez Francozky (tady souhlasim s tou lehkou polozitelnosti - jsme preci jen pronovelmoc a do Prahy se jezdi nejen za levnym pivem, ale i na levny rozlucky se svobodou…) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

V cim inteligentnejsim kolektivu se budes pohybovat, tim mensi pravdepodobnost nejakych narazek. Osobne jsem nikdy zadnou narazku na svuj puvod nezazil - ani na skole. Naopak - pokud to nekam dotahnes, tak si te i obycejny lidi vazi - treba za to, jak dobre umis jejich rec. Na druhou stranu - treba v ubytovacich sluzbach to neni az tak ruzovy - ale jaka ceska servirka umi rec na urovni rodilyho mluvciho, ze… Takze osobne jsem zadnej problem nikdy nemel - naopak kazdyho vzdycky potesi, kdyz vidi, ze jsi cizinec a mluvis dobre mistni reci. Takze takovy to odstrkovani a pomlouvani - jasne, kdyz nekdo mluvi jako polucista z Halo, halo, tak se casto nekdo usmeje - protoze fakt mluvi legracne. Navic spouste veci clovek nerozumi spravne - samotnymu se mi stalo, ze v cestine slecna pochopila slovo „děva“ jako „děvka“ - a to jsme hovorili oba nasi rodnou reci… :nevim: Na blbce narazis i v Cechach… Jo - a v Cechach se nepomlouva? A hlavne se tu fakt hrozne zavidi…

S tim pohledem na nas coby privandrovalce z vychodu - otazka je, do jaky zeme chces jit. V DE, AT, CH je treba Apple bezna znacka spotrebni elektroniky, ma to fakt kazdej druhej vc. pubertaku. Bezny auto stredni tridy je tu min. Passat, s BMW tu fakt nebudes za kinga - v CR jezdi stredni trida Octavkou a zkus si na ceskou vesnici zajet bavorakem… Stejne, jako my si rikame, jak jsou Rakousky/Svycarsky vesnicky hezky - tak si oni rikaji, jakej my tu mame bordel… Proste je tisic veci, na kterych je videt, ze jsme fakt chudsi.

Znova opakuju - zalezi, do jaky zeme pujdes. Pokud do Spanelska/Por­tugalska, tak tam se diky jejich nizky zivotni urovni ten pohled na CR dost meni (asi i proto, ze nejsou na pivo a nelitaj za chlastem a zenskejma do Prahy, ale do Palmy…). Dalsi veci je, ze v kazdy Evropsky zemi je fura cizincu - tak holt budes v Nemecku se Spanelem - a o co jde? Osobne teda radci tchyni, co mi uvari paellu a i v 50 ma peknou postavu, nez se cpat nemeckym knedlikem a koukat na vypasenou panimamu…

Jed tam na dva roky a uvidis - fakt nemas co ztratit. Co te ceka nikdy nevis - v CR treba otehotnis s blbem a budes si vycitat, ze jsi to nezkusila v tom zahranici.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >