DIVNÁ BOLEST V PODBŘÍŠKU – PORADÍTE MI?

325
26.5.10 13:01

DIVNÁ BOLEST V PODBŘÍŠKU – PORADÍTE MI?

Holky, potřebovala bych od vás poradit a zároveň se trochu vypovídat.

V pondělí 10.5. jsem byla v poradně, nyní jsem 25tt. Ten den jsem měla nějaké návaly a nemohla se zchladit. Tlak jsem měla vyšší a tak mě objednali na těhotenskou cukrovku. Taky už jsem si v tu dobu asi pár dní stěžovala na bolest v podbříšku na pravé straně. Sestra mi řekla, že mám být víc v klidu, že je to normální. A doktor mi předepsal magnesium 3× denně, že se to zlepší. :-?

Testy cukrovky mi nakonec neudělali, protože jsem se tam málem složila a několikrát pozvracela. (Byla jsem na těch testech, už když jsem čekala první, ale to jsem to ustála). Tak mě poslali domů, že mě tam nebudou trápit. Ten den mě taky od rána dost začalo bolet v podbříšku. Jela jsem rovnou na gyndu, abych to tam doktorovi řekla s těma testama i tou bolestí. Tam ale vylezla jen sestra, která mě pomalu seřvala, že mě teda neotestovali a že je zvědavá, jak ty testy udělají. A ještě se mě zeptala, jestli to bylo tak hrozný, že jsem to tam nemohla vydržet. No co vám budu povídat, bylo mi do breku. Žaludek se mi točil a ještě tohle. Tak jsem se radši ani na to břicho neptala. Prostě zase měla asi nějaký svůj den a já přišla nevhod. :twisted: :-x

Tak se vás chci zeptat, zda je tohle normální s tím břichem, jestli to někdo taky takhle měl. Mě občas bolí celé břicho, ale vím, že je to asi tím, jak pracuje děloha. To je v pohodě. Mě spíš víc trápí ta bolest vpravo v podbříšku. Ve spoji jizev po císaři a slepáku. Kolikrát mě to bolí i v klidu, když ležím. Někdy mi to vystřeluje až do kyčle a boku. Tuhle jsem si chtěla zavřít šuplík právě pravou nohou, abych se nemusela ohýbat, ale nemohla jsem. Byla to docela velká bolest a píchlo mě to až do podbřiška. Tak jsem se radši ohnula.

Po porodu prvního prcka mi dokonce ta jizva po císaři začala hodně hnisat. Jezdila jsem skoro 14 dní na čistění. Tak nevím, jestli to tam třeba nějak blbě nesrostlo nebo co. Možná spekuluju, ale ta bolest je omezující a tak bych ráda věděla, co to je. :cry:

Na gyndu jdu teď v pondělí. Ptám se vás jen proto, že kdyby tam zase byla nějaká dusná atmosféra a odbyli mě tam, abych aspoň věděla, na čem jsem. (oni jsou totiž doktor a sestra manželé a takovéhle dusno tam občas bývá). Člověk má pak po náladě se na něco ptát.
:cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

53616
26.5.10 13:10

Být tebou,zajedu si na pohotovost.....at víš,na čem jsi…
bolest v podbříšku je asi normální,ale ty se aspon uklidníš,když se na tebe kouknou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sebross
26.5.10 13:21

Ja si taky myslim, ze to nic nebude, ale urcite bych jela na pohotovost a i trochu prehanela - udelaji ti kontroly a budes bez nervu. Jen me prekvapuje, ze se nechas nekym a jeste k tomu doktorem ci sestrou, servat?!!!! To snad nemyslis vazne, a ze se to tam nekdy stava…? Mas pusu a mozkove blany, tak jim odpovez jak si zaslouzi a pokud maji v umyslu pokracovat ve svych nehoraznych vyjevech, tak snad zmen doktora. Nenech sebou orat, zdravi je tvoje. Preji ti, at uz te netrapi zadne bolesti. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
325
26.5.10 13:31

Uvidím, co mi řeknou v pondělí a kdyžtak si někam zajedu. Já jen myslela, jestli to nebude mít nějakou spojitost s těma jizvama, když mě to bolí v tom místě. Ono to tak divně bodá, třeba i když jen jdu. Ale asi se moc kontroluju.
sebross: oni byli vždycky docela v pohodě. Doktor se docela snaží, ale hodně to tak kazí ta jeho žena. A teď jsem si to asi nechala líbit proto, že jsem toho měla sama dost. Manžel mi doma taky řekl, že jsem si to neměla nechat líbit, že co si to vůbec dovolujou. Ale jsme z malého města a oni tu jsou jediný. Mohla bych přejít k jinému a dojíždět asi 12km. Ale nechce se mi teď, když mám do porodu 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53616
26.5.10 13:43

Tak já dojížděla asi 16 km a na konci těhu co týden do rizikovky…
ale kvuli dobré r.jsem jela ráda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
26.5.10 13:50

Ahojky,
rozhodně bych si od doktora prostě odpověď vyžádala, ikdyž si myslím, že to nic neí. Já jsem teď 36.týden a podbřišek mě pobolívá v podstatě od doby, co mi začalo břicho růst.
Je to tím, jak je děloha zavěšená v bocích a to pak prostě tahá při sebemenší námaze.
Nicméně dr by to neměl brát na lehkou váhu aměůl by tě vyšetřit, zda se nejedná třeba o to, že ti prcek předčasně sestupuje, to by ti musel naordinovat pěkně ležet s nohama nahoře. Taky jsem takhle musela být asi týden. A jak jsi pak v klidu v leže, tak se mimčo většinou uklidní azse povyskočí tam, kam á.
Tak držím oc palce a nenech se odbýt. Jde přece o Tebe a ne o nějaký náladový doktory. od toho tam jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sebross
26.5.10 13:53

To chapu, ale princip je v tom, ze pokud nevychovancum budeme dovolovat chovat se tak jak se chovaji, tak si na sebe usijeme leda tak bic. Vis, on kazdy z nas ma nekdy spatnou naladu ci nejake problemy, ale v praci na ne holt musi zapomenout (o to vic, pokud se jedna o zdravotnictvi, ktere je tak citlivym odvetvim) - ty zajiste, kdyz neoplyvas humorem, nikam neprijdes a nezacnes se chovat neurvale. Ale nechci ti do toho krafat, jen je mi te lito, ze v takove stresove situaci ti jeste vynadaji.

• Nahlásit
  • Citovat
325
26.5.10 14:02

To máte pravdu. Manžel se taky divil, že já „huba prořízlá“ jsem si to nechala líbit. Ale asi to bylo tím, že mi nebylo dobře a tohle byla podpásovka a nečekala jsem to. Hodně o tom přestupu uvažuju v podlední době. Hlavně jde o to, že k doktorovi jdu většinou s nějakým problémem a tak taky vyžaduju nějakou radu nebo pomoc. Já měla první těhotenství naprosto v pohodě. Ani jsem pomalu nevěděla, že jsem těhotná. Ale teď to druhé máme pořád něco, nejdřív to byla špatná krev, pak nejasný UTZ, to se pak srovnalo. Potom jsem dostala zánět, do toho záda, že jsem se nemohla týden hýbat a teď to břicho a podezření na tu cukrovku. Tak už se vždycky bojím, co zase bude. Proto s tím břichem asi plaším. Bojím se, aby třeba něco nepřehlédli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
26.5.10 14:20

Vezmi to tak, ze ty tam nechodis do rdinace travit svuj volny cas jen tak ze srandy, ale proto ze te neco trapi a boli. a presne jak rika Sebross, kazdy ma sve nalady, ale holt v praci se clovek musi nejak prekonat. KOr v tom zdravotnictvi, kde jsou od toho , aby pomahali.
Drzim palce, aby to bylo vsechno v pohode, doktori se umoudrili a uklidnili te tim, ze to opravdu nic neni.
Kdyztak at jde s tebou manzel, obcas pomuze, kdyz videj, ze za tebou nekdo stoji…a nebo at jim to rekne on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
27.5.10 09:43

ahoj :-)…na začátku těhotenství jsem narazila na článek o bolestech :-)…tak přidávám odkaz, snad se bude hodit
http://www.porodnice.cz/…-tehotenstvi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
27.5.10 10:24

Ddarjo, moc děkuji, hodně zajímavý článek :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
27.5.10 10:28