Divná délka plodu od temene ke kostrči 19tt

Anonymní
26.5.21 12:53

Divna delka plodu od temene ke kostrci 19tt

Holky jdu se sem poradit :,( a zeptat se jestli nekdo mel s tim zkusenosti? V pondeli jsem byla na kontrole (18+5 dle posledni MS, dle 1. Screeningu bych byla 19+0), doktorka prohledla miminko holcicku ze je vse v poradku, prutoky, srdicko, obvod briska, delku od temene ke kostrci atd. Dostala jsem fotku, ale ted jsem si vsimla ze na ni je zmerena delka plodu bez nozicek a je to jenom 11,58 cm :( Doma se mi to nezdalo, v tomto tydnu by to melo byt 15 cm.( Jinak 1. Screening negativni, na vlastni zadost kompletni trisomy test take negativni). Za dva tydny mam 2. Screening. Jedna se o tehotenstvi po IVF, oba jsme maly ja 160 cm, partner 165 cm. Ptala jsem se doktorky mailem, zatim cekam na reakci. Jinak premyslim jestli to neni chyba mereni, tj. jak hlavicka je v predklonu tak se nameri takto malo. Prikladam foto. dekuji :srdce:

Příspěvek upraven 26.05.21 v 12:55

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
445
26.5.21 12:55

Myslím, že kdyby bylo něco špatně, tak ti to doktorka poví, kor když mimčo měřila. Nestresuj se. :)
Když teď koukám na ultrazvuk z 20.tt mělo mimčo 14 cm, ale my jsme oba velcí a už od začátku mi doktor říká, že je mimčo větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
26.5.21 12:58

Takže doktor ti řekne, že je vše v pořádku, ty na fotce vykoukáš čísla, kterým nerozumíš a která dost pravděpodobně znamenají úplně něco jiného, stresuješ se, vypisuješ doktorce a na emimino?
Aby ti z toho brzo nehráblo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21479
26.5.21 13:00

Jste mrňavý, budete mít mrňavý mimčo. Já měla opačný problém. S manželem jsme fakt velcí a na ultrazvuku se lékař smál, že je to poznat i na miminu. Bylo delší, než by mělo být. Taky těhotenství po IVF, takže v datu početí se nikdo nemohl splést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
26.5.21 13:02

No jste fakt mrňavý, pokom chceš mít Eiffelovku? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 13:10
@Suelinda píše:
Takže doktor ti řekne, že je vše v pořádku, ty na fotce vykoukáš čísla, kterým nerozumíš a která dost pravděpodobně znamenají úplně něco jiného, stresuješ se, vypisuješ doktorce a na emimino?
Aby ti z toho brzo nehráblo…

Cislum rozumim, krom toho ze jsem sama zdravotnik. Na fotce je zmerena crl = temenno- kostrcni vzdalenost a uvedena hodnota. Jen mi to prialo divny protoze jsme predpokladala ze rozdily dle gen. vybavy jsou patrne nekde ve 3. Trimestru.

• Citovat
  • Nahlásit
4122
26.5.21 13:14

Boze to snad už neni mozne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13498
26.5.21 13:17

Moje deti mely dost rozptyl v hodnotach namerenych ve 20.tt, co si tak matne pamatuji. Neco na 18.tt a neco zase na 22.tt. Myslim syn mel extremne dlouhy femur a nejake dite zas malou hlavu (uz je to let). Doktor u dvou deti komentoval jen rozdilnou velikost ledvin - to se kontrolovalo po porodu. Jedno dite bylo po porodu drobne a dve mely klasickych 3.5 kg. Pokud vysledek nekomentoval Dr. a duverujes mu :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13834
26.5.21 13:23

Pokud si dobře pamatuji tak CRL se měří jen v prvním trimestru. V 19. týdnu se rozměr ( odhad váhy a jak plod roste) plodu měří obvodem hlavičky, hrudníku a délkou stehenní kosti. Takže věř lékařce a nehledej na internetu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
26.5.21 13:23
@Anonymní píše:
Cislum rozumim, krom toho ze jsem sama zdravotnik. Na fotce je zmerena crl = temenno- kostrcni vzdalenost a uvedena hodnota. Jen mi to prialo divny protoze jsme predpokladala ze rozdily dle gen. vybavy jsou patrne nekde ve 3. Trimestru.

Tak když jsi zdravotník, proč se ptáš na emiminu?  :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
26.5.21 13:25

Já se v těch fotkách a hodnotách taky vždycky rýpu :) taky bych se nad tím asi zarazila. V minulém těhu mi dr. změřila taky menší mimčo asi v 16.tt, vyděsilo mě to, tak jsem šla na vlastní žádost bez žádanky na kontrolu do Podolí (bylo to zdarma, prý asi 1-2× za těhu jsou pojišťovnou hrazeny tyhle druhé názory). A tam mi naměřili, že je vše ok, doktorka to asi blbě změřila nebo měla špatný utz.
Takže pokud máš pochybnosti, zajdi si někam na kontrolu, ale pokud máš za 2 týdny screening, počkala bych už asi na něj - stejně by tě nikde asi o moc dříve nevzali.
Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 13:33
@martina.se píše:
Tak když jsi zdravotník, proč se ptáš na emiminu? :think:

Asi proto, ze nejsem gyndar, embryolog, genetik. Nechapu proc tady nekteri potrebujou hned rejpat :zed:. Ptam se ne kvuli tomu ze chci mit vysoke dite atd., chapu, ze to decko bude mensi, jej resim zsa to neni nejaka rustova restrikce a neco spatneho.

• Citovat
  • Nahlásit
64453
26.5.21 13:35
@Anonymní píše:
Asi proto, ze nejsem gyndar, embryolog, genetik. Nechapu proc tady nekteri potrebujou hned rejpat :zed:. Ptam se ne kvuli tomu ze chci mit vysoke dite atd., chapu, ze to decko bude mensi, jej resim zsa to neni nejaka rustova restrikce a neco spatneho.

S tímto ti ale nikdo na emiminu neporadí přeci, počkej na odpověď své dr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
26.5.21 13:45
@Anonymní píše:

A co se lékaře zeptat? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4122
26.5.21 13:52
@Anonymní píše:

Nejsi zdravotník, doufam. Nechapu, ze si myslis ze by ti doktor neco nerekl kdyby to bylo špatně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat