Divné bolesti bříška u pupíku

Anonymní
4.9.20 14:40

Divné bolesti bříška ,už fakt nevím

Dobrý den, začínám být zoufalá. Syn 4 roky je doma už třetí den, protože si stěžuje na bolest bříška. Bolest je v okolí pupíku. Poprvé ho bolelo před 14 dny, když jsme grilovali…Chvíli si hrál, pak přiběhl že ho bolí bříško a takhle celý večer dokola. Druhý den byl klid…Další den si stěžoval na bříško večer při uspávání. Další den ráno vše vpořádku. To se opakovalo asi ještě třikrát během týdne. Žádný průjem, zvracení, teplota…prostě nic…Od úterka kdy byl čtyřikrát na velké, si stěžuje na bolest pořád dokola…během pěti minut mi řekne, že ho bolí bříško několikrát a pochvíli že už ho nebolí. Stolice je normální, nezvrací…Má nasazenou od úterý dietu, chuť k jídlu má. Je bez teplot. Docela živý. Občas mu v bříšku záškrundá. Od úterý bere probiotika. A od včera sabsimplex…ve středu jsme byli u pediatra, bříško měkké, moč vpořádku. Výsledky stolice budou po víkendu v pondělí. Za den mi je schopný říct stokrát, že ho bolí bříško, ale po chvíli je to vždy dobrý. Je pravda že i hodně prdí. Už si fakt nevím rady a jsem dost nervózní…Nemyslím si že by lhal. Když ho to zabolí, různě se kroutí, ale v zápětí skáče na trampolíně. Myslím že se nejedná o velkou bolest…Ale dnes ho to vzbudilo i třikrát v noci, vždy na chvilku a pak usl. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Začínám být z toho vážně nervózní. Moc děkuji ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
510
4.9.20 15:46

No u nás měl tohle kdysi syn taky. Stěžoval si na bolesti bříška okolo pupíku, ale neměl zácpu ani průjem, nezvracel a nic mu nebylo. Jedl a pil normálně a po většinu dne si hrál.
No a jednoho dne o víkend už mě ruply nervy a vzala jsem ho na pohotovost a tam paní doktorka řekla, že by to mohly být roupy, napsala léky, syn je snědl dle návodu a byl klid.
Taky jsem si nemyslela že něco zabere, a hlavně všude se píše, že když má dítě roupy tak neklidně spí a budí ho svědící konečník. U nás to nebylo a přesto po 2 dávkách Vermoxu byl a je klid. Teď třikrát klepu na zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14254
4.9.20 15:49

Já řešila bolesti bříška u syna, bylo tam i podezření na zánět slinivky. Nakonec mu z testů vyšla intolerance laktózy. S nasazením bezlaktózové diety došlo k velké úlevě. Takže bych prověřila i potravinové alergie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 17:16

Děkuji Vám všem za Vaše postřehy..Syn byl teď po odpoledním spánku dvakrát na velké a stolice samý hlen. Zničehonic. Koupila jsem mu ještě hylak. Opravdu si myslím že bolesti nejsou nijak velké, protože mi řekne že ho to bolí ale klidně si u toho dal hraje. Teď jak odpoledne spinkal, tak tedy mu celou dobu škrundalo v bříšku, jsem zvědavá na ty výtěry.

• Citovat
  • Nahlásit
1000
4.9.20 20:07

Mě to taky připadá jako nějaká potravinová alergie. Nechala bych mu udělat testy pokud stěry budou ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7295
5.9.20 04:38

Přípravám se k @nozu, zkus mu vysadit laktózu. U dcery stačilo vyměnit normální mlíko za bezlaktózové a jeji problémy s nadýmáním se výrazně zlepšily.
Jakmile si dá normální palačinky a ne ty její, hned to v rodině všichni poznáme. :lol:
Jí to tedy pomohlo i na reflux.
Veškeré testy na alergie, co jí kdysi dělali měla v pořádku, na to, že by mohla být problém laktóza jsem si musela přijít sama (za pomoci kamarádek a emimi. ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 05:25

Včera jsme nakonec skončili na pohotovosti, průjem se zhoršil a i plakal že ho bříško bolí…Doktorka ho prohmatala, vůbec na pohmat nereagoval na bolest, dala léky proti průjmu a poslala nás domu s tím že to bude střevní chřipka -nezda se mi. Uvidím jak bude dnes, ale v noci se probudil taky jednou bolesti. Jinak vysadit laktózu a bílkovinu zkusím. Díky za tip, stejně má teď dietu.

• Citovat
  • Nahlásit
14254
5.9.20 07:52

Vysaď k laktoze i lepek. Může to být i celiakie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.9.20 16:33

My měli něco podobného. Syn si stěžoval 2 dny na bolesti bříška, pak přišli koliky, ze strašně plakal a 3 den mu vyskočila horečka. Jeli jsme na pohotovost. Nakonec skončil v nemocnici. Diagnóza Campylobacterie. Syn neměl ani průjem ani nezvracel. Jen 1× kasovitou stolici. Když ho propouštěli ve zprávě bylo, že nejspíše střevní viróza. Po propuštění z nemocnice mi volali ještě výsledek ze stolice, že mu právě vyšla ta bakterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama