Divné chování tchýně vůči vnukovi a co s tím

Anonymní
20.11.19 10:57

Divné chování tchýně vůči vnukovi a co s tím

Zdravím všechny vespolek,
do narození syna jsem měla dobrý vztah se tchýní, po jeho narození se ale tchýně změnila. Ve zkratce bych řekla, že je vůči němu svým způsobem majetnická a potřeby ostatních ani jeho ji moc nezajímají.
Okolo termínu porodu si zamluvila hotel a jízdenky, aniž by to s náma projednávala. Tak jsme ji uzemnili, že vůbec nevíme, kdy porodím a že chceme být s novorozencem na začátku jen my dva. Po rozhovoru s manželem si teda rezervace zrušila, ale pořád volala a zdůrazňovala, že ona chce přijet co nejdříve, protože má nejraději ty nejmenší děti. Jestli se cítíme připraveni na její návštěvu ji nezajímalo.
Vymyslela si, že s námi chce trávit cca každý třetí víkend, protože chce, aby náš syn přilnul nejen k mámě a tátovi, ale také k ní jako ke třetí pečující osobě. To by tady trávila určitě celý víkend a to jsme teda hned zarazili, to by mě klepla pepka.
Přijela na návštěvu, když byl synkovi jeden měsíc. Mně to nebylo moc příjemné, protože jsem se zrovna vrátila z nemocnice, kde jsem byla hospitalizovaná pro rozsáhlý zánět prsu a vysoké horečky trvající jeden týden, navíc jsem ztratila mléko a bojovala za obnovení kojení s odsávačkou. Syn se chtěl kojit každou hodinu - hodinu a půl a já nedělala nic jiného než kojila, krmila, odsávala atd. Byla jsem úplně vyřízená. Před návštěvou se tchýně dušovala, že tady sice bude tři dny, ale že nás navštíví vždy jen asi na hodinu a jinak si zařídí svůj program. Hned první den tady byla skoro tři hodiny, až ji nakonec manžel vyrazil a to se opakovalo i následující dny. Prostě žádné ohledy na můj stav.
Když je tady na návštěvě, tak se sice zeptá, jestli může synka chovat a už ho rovnou bere do ruk (nečeká na odpověď) a pak ho celou dobu návštěvy chce mít v nářučí (i 7 hodin). To se mu sice nelíbí, ale ona na to nehledí. Ignoruje synovy potřeby. Onehda začal být unavený, tak to sice konstatovala, ale pak vzala hračku a začala ho stimulovat. On pochopitelně předrážděním začal plakat, tak ho začala houpat tak brutálně, že plakal ještě víc (a to se pýřila, jak rozumí řeči těla dětí). Když syn začne signalizovat, že se nechce už chovat, ale chtěl by si třeba hrát nebo se kojit, tak to ona také ignoruje a chová ho dál (přes jeho protesty). Mohla by ho položit do kolébky nebo mi ho dát, ať ho dám spát, nakojím nebo tak, ale to ne. Když řeknu, že si ho vezmu, tam mi ho dává s nevolí. Posledně když jsem si ho vzala na kojení (kojím v ložnici vleže), tak říkala mému muži asi po půlhodině, že kojím už dlouho a že by kojení tak dlouho trvat nemělo. Samozřejmě nás i poučuje, co bychom měli dělat a jak, ale to mi přijde jako malý problém.
Dohoda zněla, že může přijet na návštěvu jednou za 2-3 měsíce, ale ona se pořád snaží hledat záminky, aby mohla jezdit častěji (a to bydlí 500 km daleko).
Všichni říkají, ať jsem ráda, že mi jednou synka bude hlídat. Upřímně, pokud bude jeho potřeby ignorovat a svoje upřednostňovat, tak jí ho na hlídání nedám.
Co s tím, kam s ní? Poraďte prosím.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

896
20.11.19 11:06

No já jet za vnoučetem 500 km daleko, tak ho taky nedám z ruky.
To té chudák babičce určil kdo, že bude jezdit po 2 až 3 měsících max??

Zkus se na to dívat z jejiho úhlu pohledu a neřeš kraviny a když se mu věnuje, tak si odpočiň :mavam:

Jsem čekala podle nadpisu nějakou nemocnou paní :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27159
20.11.19 11:12

A ten vztah si navstevou jednou za 2-3 mesice ma udelat jak?

Jako sestinedeli je fajn ctit, nicmene kdyz uz mu byl mesic, kdyz prijela poprve, tak to mi jako hrozna tragedie neprijde a navsteva 3 hodiny taky ne.

Tchyne jsou casto nerespektujici, zatim mi to neprijde podle popisu nejak strasne pres caru ovsem. Jinak ty pises napr. ze se syn uz nechce chovat a ona ho chova dal. Pokud jeho signaly tak vyhodnotis, tak si ho proste vezmi…kdyz ona ten dojem nema. Proste to tchyne vnima jinak, to je normalni, ona neni ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7890
20.11.19 11:12

Taky jsem podle nadpisu čekala drama, ale žádné se nekoná :think: Bydlí od vás opravdu daleko a tak když přijede, tak si chce malého užít. Je to jeho babička, tak jí to dopřej, jednou za dva, tři měsíce vidět vnouče je málo. To jí skoro nebude ani znát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21521
20.11.19 11:13
@Anonymní píše:
Zdravím všechny vespolek,
do narození syna jsem měla dobrý vztah se tchýní, po jeho narození se ale tchýně změnila. Ve zkratce bych řekla, že je vůči němu svým způsobem majetnická a potřeby ostatních ani jeho ji moc nezajímají.
Okolo termínu porodu si zamluvila hotel a jízdenky, aniž by to s náma projednávala. Tak jsme ji uzemnili, že vůbec nevíme, kdy porodím a že chceme být s novorozencem na začátku jen my dva. Po rozhovoru s manželem si teda rezervace zrušila, ale pořád volala a zdůrazňovala, že ona chce přijet co nejdříve, protože má nejraději ty nejmenší děti. Jestli se cítíme připraveni na její návštěvu ji nezajímalo.
Vymyslela si, že s námi chce trávit cca každý třetí víkend, protože chce, aby náš syn přilnul nejen k mámě a tátovi, ale také k ní jako ke třetí pečující osobě. To by tady trávila určitě celý víkend a to jsme teda hned zarazili, to by mě klepla pepka.
Přijela na návštěvu, když byl synkovi jeden měsíc. Mně to nebylo moc příjemné, protože jsem se zrovna vrátila z nemocnice, kde jsem byla hospitalizovaná pro rozsáhlý zánět prsu a vysoké horečky trvající jeden týden, navíc jsem ztratila mléko a bojovala za obnovení kojení s odsávačkou. Syn se chtěl kojit každou hodinu - hodinu a půl a já nedělala nic jiného než kojila, krmila, odsávala atd. Byla jsem úplně vyřízená. Před návštěvou se tchýně dušovala, že tady sice bude tři dny, ale že nás navštíví vždy jen asi na hodinu a jinak si zařídí svůj program. Hned první den tady byla skoro tři hodiny, až ji nakonec manžel vyrazil a to se opakovalo i následující dny. Prostě žádné ohledy na můj stav.
Když je tady na návštěvě, tak se sice zeptá, jestli může synka chovat a už ho rovnou bere do ruk (nečeká na odpověď) a pak ho celou dobu návštěvy chce mít v nářučí (i 7 hodin). To se mu sice nelíbí, ale ona na to nehledí. Ignoruje synovy potřeby. Onehda začal být unavený, tak to sice konstatovala, ale pak vzala hračku a začala ho stimulovat. On pochopitelně předrážděním začal plakat, tak ho začala houpat tak brutálně, že plakal ještě víc (a to se pýřila, jak rozumí řeči těla dětí). Když syn začne signalizovat, že se nechce už chovat, ale chtěl by si třeba hrát nebo se kojit, tak to ona také ignoruje a chová ho dál (přes jeho protesty). Mohla by ho položit do kolébky nebo mi ho dát, ať ho dám spát, nakojím nebo tak, ale to ne. Když řeknu, že si ho vezmu, tam mi ho dává s nevolí. Posledně když jsem si ho vzala na kojení (kojím v ložnici vleže), tak říkala mému muži asi po půlhodině, že kojím už dlouho a že by kojení tak dlouho trvat nemělo. Samozřejmě nás i poučuje, co bychom měli dělat a jak, ale to mi přijde jako malý problém.
Dohoda zněla, že může přijet na návštěvu jednou za 2-3 měsíce, ale ona se pořád snaží hledat záminky, aby mohla jezdit častěji (a to bydlí 500 km daleko).
Všichni říkají, ať jsem ráda, že mi jednou synka bude hlídat. Upřímně, pokud bude jeho potřeby ignorovat a svoje upřednostňovat, tak jí ho na hlídání nedám.
Co s tím, kam s ní? Poraďte prosím.

Kdyby to byla máma a ne tchýně, reagovala bys jinak?
Měla by respektovat vaše přání a nejezdit, když si to nepřejete. Po pravdě, tchýňka se neptala, jestli si může vnuka pochovat, ani jsem to nevyžadovala. Ani jsem ji nepozorovala, když měla dítě u sebe a šla jsem se třeba umýt nebo něco udělat. Jasně, že má jiné názory na výchovu nebo tak, ale rodiče jste vy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14792
20.11.19 11:14

Snad si můj syn najde nějakýho normálního chlapa :think: :mrgreen: a budu moct jezdit častěji než jednou za 3 měsíce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 11:16

Jednou za 2-3× mesice muze videt vnuka? To je malo. Moje mamka chce videt vnoucka co nejcasteji muze. To byla dohoda na obou stranach nebo jsi ji to nakazala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
20.11.19 11:19

No tak ty, jako snacha, ty jsi taky poklad. Doufám, že můj mladší syn si přivede normální děvče. Ta od staršího zatím normálně vypadá. Tebe omlouvají jen rozbouřené hormony. Neumíš komunikovat v základní rovině. Zapracuj na tom…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7890
20.11.19 11:21

@Blankaspl No on i synáček bude prima, když mámu po třech hodinách vyrazí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
20.11.19 11:22

Babicka jede takovou dalku, spi v hotelu a jeste nesmi videt dite dele nez hodinu 8o Do loznice pri kojeni ti neleze, takze tve soukromi respektuje. Je mi ji lito. Jak si tedy predstavujes jeji navstevu? Prijede, da si kafe, koukne na spici dite a odjede? Kolikrat jste za ni jeli vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
20.11.19 11:22
@Keyllah píše:
Snad si můj syn najde nějakýho normálního chlapa :think: :mrgreen: a budu moct jezdit častěji než jednou za 3 měsíce ;)

Asi tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39822
20.11.19 11:23

Ty jsi teda zlatíčko. Doufám, že si chlap najde rozumnou ženskou neno aspoň bude mít odvahu se takové kopretině postavit a nechá mě vidět vnouče víc než pár minut jednou za 2-3 měsíce. Uvědom si, že jednou budeš taky babička a budeš chtít mít vztah s vnoučetem. Nebo časem budeš potřebovat hlídání, pak se ti babička najednou začen hodit, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54595
20.11.19 11:23

Doufám, že mě jednou syn po 3 hodinách a 500 km cestě nevyhodí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54595
20.11.19 11:24

A jednou budeš tchyně…máš syna…tak snad bude snacha vstřícnější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8767
20.11.19 11:29
@Keyllah píše:
Snad si můj syn najde nějakýho normálního chlapa :think: :mrgreen: a budu moct jezdit častěji než jednou za 3 měsíce ;)

Přesně to si říkám taky. Radši bych chodila se zeťákem na pivo, i když mám dva kluky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama