Reklama

Divné pocity 7 letého syna - EPI?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Simuleena
Kecalka 180 příspěvků 08.01.17 08:59
Divne pocity 7leteho syna...EPI????

Maminky, mam na vas dotaz, jestli jste se nektera potkala s necim podobnym. Syn se mi pred 2 dny sveril, ze se mu posledni dobou stava, ze je par sekund „jakoby ve snu“. Pry to trva chvilku, neciti pry telo, jakoby by byl mimo. Ale je pri tom pri vedomi a kdyz se mu to zrovna stalo, tak vypadal normalne. Pujdu sice zitra za lekarkou at nam napise vysetreni k detskemu neurologovi, ale zajima me, jestli jste neco podobneho zazili. Napadlo me, zda to nemuze byt epilepsie. Ja sama jsem pred par lety uzivala antiepileptika nejakou dobu pro spatne EEG. Dekuji

Reklama

Reakce:

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 08.01.17 09:13

Pokud ucítí, že to na něj jde. Domluvte se, že Ti to řekne a Ty ho budeš sledovat a zkus se ho zeptat: jak se jmenuje, kde bydlí, do které třídy chodí. Prostě jednoduchou otázku. Pokud odpoví, budeš moci číst lékaři co a jak. Pokud bude blábolit, je to problém.
Mám to odzkoušeno na sobě. Při malém záchvatu jsme blábolila, ale byla jsem přesvědčena, že mluvím dobře.
Bolí ho pak hlava?
Antiepileptika bere i má kamarádka na migrenu… Nechci to zlehčovat, jen informace.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 08.01.17 09:39

Pri epi je mimo

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 08.01.17 09:41

Ty jsi přímo ten stav videla?

Limi123
Závislačka 3045 příspěvků 08.01.17 09:59

Ja tyhle pocity jako mladsi taky mela, jak kdyby mi duse opustila telo a ja se na vsechno koukala od jinud, vzdycky jen sekundu dve. A preslo to. Ani jsem to snad tehdy nikomu nerekla…

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 08.01.17 10:13

Pošlete výsledky záznamů EEG a my to tady odborně posoudíme.

Nebo si na to někdo může vytáhnout karty.

Zavolejte jeho lékaři/lékařce a poraďte se s tím, kdo ho má v péči a případně zajděte na neurologii.

Může to být cokoliv, od silné imaginace, přes neurologické problémy po nádor na mozku. (ano, straším vás záměrně.)

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 08.01.17 10:15
@MilijonDolar­Bejby píše:
Pri epi je mimo

nemusí být, každý to prožívá jinak a je několik stavů, aura, malý a velký záchvat a každý to popíše jinak.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 08.01.17 11:01
@bublinek píše:
nemusí být, každý to prožívá jinak a je několik stavů, aura, malý a velký záchvat a každý to popíše jinak.

To jo, ale regulérní epilepticky zachvat je prostě mimo a nic si nepamatuje. Tohle mi trochu pripada jako febrilie. Jako epi to muze být, nejaka slabší, ale pochybuju, že by pri tom komunikoval. Je těžký to rozpoznat. Chce to eeg a rezonanci

Simuleena
Kecalka 180 příspěvků 08.01.17 11:03

@Ou takove blbe komenty si nechte. Pokud jste necetla, tak tam mam napsano, ze budu volat lekarce a pujdem na neuro…ja od nikoho nechtela zadne diagnozy, me jen zajimalo, jestli mel nekdo s ditetem podobne zkusenosti. Takze si bezte drbat jinam a pokud zkusenosti nemate, tak se vubec nevyjadrujte!

Simuleena
Kecalka 180 příspěvků 08.01.17 11:05
@bublinek píše:
nemusí být, každý to prožívá jinak a je několik stavů, aura, malý a velký záchvat a každý to popíše jinak.

Ja treba podle EEG mela prokazanou EPI, ale nikdy jsem nemela grand mal…vzdy jen parcialni zachvaty a byla jsem plne pri vedomi…

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 08.01.17 11:06
@Ou píše:

Zavolejte jeho lékaři/lékařce a poraďte se s tím, kdo ho má v péči a případně zajděte na neurologii.

Může to být cokoliv, od silné imaginace, přes neurologické problémy po nádor na mozku. (ano, straším vás záměrně.)

Vzdyt pise ze jde zitra k dr. :roll: taky postarším záměrně.. vzhledem k tomu, ze to zakladatelka pise hned v úvodu, ktery jsi četla, tak jsou minimálně 3 moznosti. Vada zraku, mozku a nebo sis proste chtela zahrat na chytrou a dulezitou a jednoduse si rypnout. Ted jen vaham, ktera z moznosti je menší zlo

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 08.01.17 11:09

@Simuleena kašli na to, tady jde o mnou uvedenou třetí „vadu“ :mrgreen:

stock
Echt Kelišová 7770 příspěvků 08.01.17 11:30
@Ou píše:

Proč?

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 08.01.17 11:33
@Simuleena píše:
Ja treba podle EEG mela prokazanou EPI, ale nikdy jsem nemela grand mal…vzdy jen parcialni zachvaty a byla jsem plne pri vedomi…

Tak to může mit po tobe, návštěva neurologa je dobrý řešení

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 08.01.17 12:30
@Simuleena píše:

ano při malém a auře jsem při vědomí, ale pokud se mě manžel zeptal jak se jmenuju, nebyla jsem schopná odpovědět, nebylo to z mé hlavy, dostala jsem podnět od dr. abychom to zkusili.
Velké jsem měla 2 a u toho jsem byla mimo, to ano.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama