Divný krevní tlak

Anonymní
3.6.16 14:34

Divný krevní tlak

Ahoj mám otázku kdo mi podrobně vysvětlí co jaký hodnoty znamenají… Dnes jsem si měřila tlak a jsem vyhoukana poprvé 110/79 což je normální poté asi po minutě znovu 135/100 což těch 100 mi přijde vysoký a teď po hodině 119/70 jsem z toho vykulena normálně se léčit s hypertenzi už asi 10 let ale ten prostřední tlak mi přijde vysoký ta druhá hodnota… Prosím o vysvětlení jak by to mělo být…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59287
3.6.16 14:37

Rozbitý tlakoměr :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3009
3.6.16 14:38

Merit 3× behem hodiny je fakt zbytecny :-) Pokud se citis dobre staci zmerit 2×-3× do mesice rano-poledne-vecer. Hodnoty do 140/80 se berou jako ok. Lecis se s tlakem nebo jak? Z jednotlivych hodnot se nedajo delat moc zavery a uz hlavne z nuch nejancit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
3.6.16 14:49

Nejanči, dej si pravidelné časy 2× denně kdy si ten tlak změříš(pokud máš strach), zapisuj si to, ono záleží i co jsi předtím dělala, mě teda dneska skáče, ale zatím jsem měřila asi jen 2× a to hlavně proto, že jsem těhotná a jak skáče tlak venku, tak ani mě není nejlépe, ale měřím i hlavně proto, že jsem měla se starší preeklampsii, zatím mám tlak spíš nižší, tak abych případně mohla zajet k lékaři. Ale jednorázově vyšší změřený tlak o ničem nevypovídá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
j-p
11771
3.6.16 15:05
@Anonymní píše:
Ahoj mám otázku kdo mi podrobně vysvětlí co jaký hodnoty znamenají… Dnes jsem si měřila tlak a jsem vyhoukana poprvé 110/79 což je normální poté asi po minutě znovu 135/100 což těch 100 mi přijde vysoký a teď po hodině 119/70 jsem z toho vykulena normálně se léčit s hypertenzi už asi 10 let ale ten prostřední tlak mi přijde vysoký ta druhá hodnota… Prosím o vysvětlení jak by to mělo být…

Presne tak, nic to neni.Ten dolni ti trochu vyskocil a nic se nedeje!!Jak pisou holky.Kdyz si ho chces merit, tak klidne 2,krat denne rano a vecer a ve stejny cas!!Jinak se to nepozna a zapisuj si to at to muzes hlidat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
3.6.16 15:05

Měřit za minutu od posledního měření se nemá, nějakou dobu by měl být přístroj v klidu. Navíc ty další dvě měření byly v pořádku, neřešila bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
3.6.16 18:04
@Krofka
myslim ze ani nejde o ten pristroj, ale o stav cev - aby se vratily do puvodniho stavu po tom prvnim mereni…
@Anonymní píše:
Ahoj mám otázku kdo mi podrobně vysvětlí co jaký hodnoty znamenají… Dnes jsem si měřila tlak a jsem vyhoukana poprvé 110/79 což je normální poté asi po minutě znovu 135/100 což těch 100 mi přijde vysoký a teď po hodině 119/70 jsem z toho vykulena normálně se léčit s hypertenzi už asi 10 let ale ten prostřední tlak mi přijde vysoký ta druhá hodnota… Prosím o vysvětlení jak by to mělo být…

merit v delsim casovem odstupu, po minute mi to taky haze vzdy nesmysly. Ted nedavno jsem studovala podminky mereni - vzdy ve stejnou denni dobu, ne driv jak pul hodiny po jidle, 10 minut pred merenim bys mela byt v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama