Divný pocit v močové trubici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cora4
Povídálka 30 příspěvků 10.01.18 13:58
Divný pocit v močové trubici

Ahoj,
mám asi zvláštní dotaz. Docela dlouho jsem se léčila na záněty močového měchýře, jsem přesvědčená, že to bylo hlavně psychikou, pomohly homeopatika a (bohužel/bohudík) rozchod s bývalým partnerem, to už je vše za mnou.
Jenže asi po půl roce, kdy už mám klid mám zvláštní pocity po vymočení - ale ne pokaždé. Mám zvláštní pocit ne v močovém měchýři, ale v trubici (asi), jako kdyby to ještě „dotékalo“ nebo já nevím, znovu na záchod se mi ale nechce. Vždycky to přejde samo, do 5-10 minut je ten pocit pryč a většinou se to děje večer před spaním, takže se snažím najít dobrou polohu, kdy to moc neucítím a usnu. Občas se to stane ale i přes den. Už je to docela otravné, jako není to žádná bolest, ale jen takový blbý pocit.
Vypozorovala jsem, že když jsem ve škole nebo práci a nemůžu myslet jen na svůj močák, tak to nemám.. to až přijdu domů. Hlavně navečír, kdy si říkám, že si musím dojít na záchod, abych v noci nechodila.

Přitom zánět močáku to není, žádné řezání ani pálení, nic takového, výsledky u Dr. negativní.

Ještě chci dodat, že jsem v 12tt, a začínám si toho všímat víc, než před těhotenstvím, ale tyhle pocity jsem měla už i dřív..

Nemáte někdo zkušenost co s tím?

Reklama

Reakce:

admin
Extra třída :D 10764 příspěvků 10.01.18 14:05

Dobrý den,

v tomto ohledu nejlépe poradí odborník. Vložte svůj dotaz do Poradny gynekologa, kde Vaše dotazy zodpoví zkušený MUDr. Jiří Škultéty.

Držíme palce, aby to nebylo nic závažného :hug:
adminka Lucka

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 14:10

Tak na 9 z 10 diskuzí nejlépe poradí odborník :D

Cora4
Povídálka 30 příspěvků 10.01.18 14:24

Já už jsem s odborníky o tom mluvila a shodli se - buď je to zánět močáku, nebo jsem zdravá :D Vzhledem k tomu, že jiné příznaky zánětu močáku nemám a testy jsou OK, ale přesto mám tyhle pocity, někde je něco špatně…

Uvítám opravdu rady uživatelek co mají zkušenost :)

vertunka
Závislačka 4367 příspěvků 10.01.18 14:27

Ja mam tenhle pocit cele tehotenstvi. A taky jsem se lecila s mocakem, dlouhodobe. Ted jsem 35tt a vecer chodim treba 5krat s kazdou kapkou :nevim:.

Cora4
Povídálka 30 příspěvků 10.01.18 14:28

@vertunka Děkuju za reakci! A co ti na to řekl lékař? Mně akorát to, že v těhotenství holt budu chodit častěji.. ale jako mně se nechce vyloženě na záchod, jen cítím něco v té trubici :zed:

vertunka
Závislačka 4367 příspěvků 10.01.18 14:30

@Cora4 nic, ze je to normalni :nevim:. Ja taky nepotrebuju curat, vetsinou jde ze me fakt jen kapka…ale divnej pocit mam porad

happiest
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 10.01.18 15:19

Nemáš po těch opakovaných zánětech třeba i zúženou moč. trubici? nemůže se tam třeba objevit i nějaký písek nebo kamínek z ledvin?
Vyšetřovali tě na uro?
Jinak já měla před těho opakované záněty taky a teď v těho je to ok, ale z počátku jsem měla pořád pocit, že se mi to vrací - tak jsem brala uroval manosa akut třeba 3-4 dny a dobrý. Teď v pokročilejším těhu už je to v poho úplně.

Taky by ti to mohl způsobovat i pohlavní styk - třeba od gyne zánětu se může něco dostat až k močáku dělali ti stěry na gynekologii?

Patie
Ukecaná baba ;) 2423 příspěvků 1 inzerát 10.01.18 15:33

@Cora4 Měla jsem to taky tak, zánět močového měchýře (sice jen jednou, ale teda natvrdo) a tyhle pocity jsem měla dlouho, navíc jsem dva měsíce na to otěhotněla. V těhotenství se to srovnalo paradoxně až ve 3. trimestru, nejhorší byl ten 1. V 10.tt jsem s tím byla i na pohotovosti, protože to bylo šílený, ale moč úplně čistá.

Cora4
Povídálka 30 příspěvků 10.01.18 16:13

Díky za reakce :)

Na uro jsem byla, když jsem měla to nejhorší období - zánět močáku 1× za měsíc třeba, když to přešlo, přestala jsem tam chodit (ale to už bude skoro rok od mé poslední návštěvy uro).

Stěry mi dělali nedávno a vše ok :nevim:

sarusa4
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 10.01.18 21:15

@Cora4 Mám ten divný pocit taky- v močové trubici(jako by to dotékalo) po zánětech taky :roll: a docela už dlouho. Mám to taky nejhorší po vymočení, ale jinak taky. :zed: Zatím se nepřišlo na to, čím to je. Jestli močovým měchýřem po zánětech a nebo možná u mě uretrokéla po druhém porodu, za týden mě čeká vyšetření a konzultace, tak čekám, co řekne doktor. :? Už bych od toho chtěla mít klid, někdy je to víc než otravný, až skoro bolestivý. Někdy mě to donutí jít na WC, i když uplně nemusím.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Konec „svůdných“ fotek s brčkem a dětských oslav? Zákaz plastů na jedno použití!

Plastová brčka, talíře, příbory. Požehnání pro rychlé občerstvení a spása... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama