Divný pocit v zaludku, ktery prechazi az po najedeni

Anonymní
18.8.20 22:38

Divný pocit v zaludku, ktery prechazi az po najedeni

Ahoj, je mi 16, uz cca mesic mam takovy divny pocit v zaludku, nevim, jak ho popsat, ale prechazi po najedeni. Pokud ten „pocit“ necham bez jidla, tak se mi za chvili udela spatne. Nejhorsi je to rano a pred spanim. Napadlo me, jestli nemuzu byt rozezrana, taky obcas necitim hlad. Kdyz se najim kolem osme vecer, tak me dokonce boli zaludek.
Mam hotove vsechny testy, vcetne stitne zlazy a alergii na lepku, vsechno bylo negativni. Jedine, kde jsem nebyla, je gastro.
Mamka rika, ze je to psychicky, ja uz ji ted radeji nic nerikam, protoze uz ji to nebavi, ze ki porad neco je, minule byla hodne nastvana a nazvala me psychousem
Taky me napadlo, ze by to mohlo byt psychicke, ale nevyznam se v tom a vubec netusim, co by to mohlo byt.
Pred pul mesicem jsem se dokonce i hlady budila ze spanku, ted uz ne, tak jsem myslela, ze se to lepsi, ale kdyz se rano nasnidam neceho maleho nebo niceho, tak se to pak se mnou tahne cely den. Jsem hodne introvertni a od uzavreni skol od brezna jsem vicemene nikde venku nebyla, tak se to mozna podepsalo prave na psychice, nedela mi vubec dobre byt mezi lidmi, nejradsi bych byla porad sama, to pak dokonce nemam ani gen divny pocit. Takze je to opravdu asi psychcicke, mamka me k psychologovi nevezme, neveri na to a vyrustala v prostredi, kdy nesmela ano pipnout, kdyz ji neco bylo, tak rika, ze se s tim taky musim vyporadat.
Nesetkal jste se prosim nekdo s necim podobnym, nebo aspon nevite, co bych mela delat? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
247
18.8.20 23:01

Mohl by to byt zaludecni vred, nektere mivaji tyto priznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
18.8.20 23:15

Já měla podobné příznaky při zánětu žaludku, ale mám toho povíc, tak to byl jenom jeden z mála příznaků a problémů. Každopádně bych to zkusila probrat s doktorem, a nenechala se jen tak odbít. Může to být i psychické, ale taky nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16878
18.8.20 23:43

Tohle vypadá na začínající zánět žaludku nebo vřed. Rozhodně doporučuju vyšetření na gastro. Zatím to chce pít heřmánkový čaj a jíst po malých porcích a prakticky neustále, klidně i v noci. Vynechat pálivé jídlo, perlivé vody a zmrzlinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10443
19.8.20 00:00

Jednu dobu mě pořád zlobil žaludek, když jsem měla hlad, bylo mi úplně špatně :jazyk: V podstatě jsem musela pořád něco ujidat, jinak bych se z toho pocitu zbláznila. A byl to vřed. Byla jsem i nějakou dobu v nemocnici. Už je to dávno, ale nikdy na tu hladovou bolest nezapomenu. :jazyk:A heřmánkový nebo mátový čaj opravdu hodně pomáhají. A ještě mě napadlo, nemůžeš být těhotná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 00:05

Holky, tak ted jste mi daly, ted vubec nevim, co delat. Urcite by to za gastro stalo, ale nevim, jam to rict mame, minule byla strasne nastvana, kdyz se mi zase udelalo spatne a rekla, ze uz o tom vubec nechce slyset.
Nejspis to jeste chvili necham, pokusim se jist nejak rozumne a kdyz se to zhorsi, tak ji to pak reknu. :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 00:08
@Betty MacDonald píše:
Jednu dobu mě pořád zlobil žaludek, když jsem měla hlad, bylo mi úplně špatně :jazyk: V podstatě jsem musela pořád něco ujidat, jinak bych se z toho pocitu zbláznila. A byl to vřed. Byla jsem i nějakou dobu v nemocnici. Už je to dávno, ale nikdy na tu hladovou bolest nezapomenu. :jazyk:A heřmánkový nebo mátový čaj opravdu hodně pomáhají. A ještě mě napadlo, nemůžeš být těhotná?

Tehotna urcite ne, nikoho nemam :lol: ale ty caje pit budu, dekuju za tip

• Citovat
  • Nahlásit
10443
19.8.20 00:09

To jí radši řekni hned, já bych dceři věřila, a s vředem není žádná sranda.Jako nechápu, když tě bolí žaludek, tak se prvně dělá gastro. Řekni, že chceš ještě to vyšetření, že ti opravdu není dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
19.8.20 01:01

Nezlob se, ale přístup tvojí matky je naprosto otřesný :cert: Vyprdla bych se na ni a k doktorovi si zašla sama, to už v 16ti snad můžeš ne? :) Nebo až od 18ti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10443
19.8.20 01:29
@Magika VonCary píše:
Nezlob se, ale přístup tvojí matky je naprosto otřesný :cert: Vyprdla bych se na ni a k doktorovi si zašla sama, to už v 16ti snad můžeš ne? :) Nebo až od 18ti?

Taky to nechápu, vřed může mít už hodně mladý člověk, a ano, je to psychický, ale co? Ale vyšetřit se to musí, kdyby to opravdu byl vřed, není to žádná sranda. A zánět žaludku je taky příšerná záležitost, nevím, postoj matky nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
19.8.20 06:57

Ahoj. Mám úplně ty samé příznaky. K tomu panickou poruchu. Špatný psychický stav to zhoršuje, někdy je úplně klid, pak nastane měsíc, kdy bych se radši vymazala z povrchu zemského. Dojdi si k pediatrovi, řekni, že se potíže zhoršují a je ti špatně i psychicky, pochybuju, že by mamka šla proti doporučení lékaře, kdyby navrhnul psychoterapii. Není to žadná ostuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10443
19.8.20 07:19
@akavi píše:
Ahoj. Mám úplně ty samé příznaky. K tomu panickou poruchu. Špatný psychický stav to zhoršuje, někdy je úplně klid, pak nastane měsíc, kdy bych se radši vymazala z povrchu zemského. Dojdi si k pediatrovi, řekni, že se potíže zhoršují a je ti špatně i psychicky, pochybuju, že by mamka šla proti doporučení lékaře, kdyby navrhnul psychoterapii. Není to žadná ostuda.

Máš pravdu, ale ze všeho nejdřív bych vyloučila vřed nebo zánět. Následná psychoterapie je výborný nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
19.8.20 07:23
@Betty MacDonald píše:
Máš pravdu, ale ze všeho nejdřív bych vyloučila vřed nebo zánět. Následná psychoterapie je výborný nápad.

To samozřejmě ano. Proto píšu, ať zajde k pediatrovi, předpokládám, že ten půjde po psychickém i fyzickém. On ten vřed/zánět hodně u úzkostných lidí zhoršuje i ten psychický stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10443
19.8.20 07:29
@akavi píše:
To samozřejmě ano. Proto píšu, ať zajde k pediatrovi, předpokládám, že ten půjde po psychickém i fyzickém. On ten vřed/zánět hodně u úzkostných lidí zhoršuje i ten psychický stav.

Já jsem si ho, jako velká tremistka, uhnala před maturitou, tak se ta tréma a strach, tě něco nebudu umět, pěkně zhmotnila. Proto psychické projevy nepodceňuji. Pak jsem to měla ještě jednou, během rozvodu. Takže u citlivých lidí je to hned. Mě vlastně u každého většího stresu bolí žaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
19.8.20 07:33
@Betty MacDonald píše:
Já jsem si ho, jako velká tremistka, uhnala před maturitou, tak se ta tréma a strach, tě něco nebudu umět, pěkně zhmotnila. Proto psychické projevy nepodceňuji. Pak jsem to měla ještě jednou, během rozvodu. Takže u citlivých lidí je to hned. Mě vlastně u každého většího stresu bolí žaludek.

Tohle moc chápu. Mám to taky tak. Před každou velkou zkouškou, státnice byly očistec.
Teď je období - za měsíc kontrola v práci, jedno dítě do první, druhé na druhý stupeň a skoro nemůžu jíst, když se najím, tak mám v břiše kámen a do hodiny hypoglykemie, třes, pocity na omdlení, průjem. Ani nejíst nepomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama