Divný způsob komunikace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 22:39
Divný způsob komunikace

Dobrý večer, dámy má někdo podobnou zkušenost? Mám přítele, nebudu vypisovat v čem je skvělý, naopak zůstává mi rozum stát nad tím, jak řeší problémy. Při jakékoliv výměně názoru pokud jsme spolu se velmi rychle vytočí, vybuchne, spustí jako kulomet i peprnejsi výrazy a končí to vždy tak, že odjede k sobě domů. Během hodiny je schopný volat a o stejném problému mluví celkem v klidu, rozumně, i uzná, že nemusí mít pravdu. Řešíme časem sestehovani se, ale on se prostě nedokáže v mé přítomnosti nebo u mne doma uklidnit. Dnes mu říkám, že bydlet spolu, když oba víme jak nezvládáme hádky, nechci, že to prostě musíme nějak řešit. Ja mám pocit, že na něho působím jako rudý hadr na býka, asi proto, že nejsem zvyklá se hádat, sprostě mluvit, snažím se být v klidu, odejít, už jsem i poklesla na jeho úroveň a začala zuřit, ale nic nezabírá. Naposled jsem ho po tom největším výbuch chytla za obě ruce a říkám, už je to dobrý, už to přešlo? Další den se slzama v očích mi říká, že v životě necítil takový klid. Jenže pár dní opět se vztekl a já zjistila, že taky nemám vždy energii chytit ho za ruce. Může jít i o nějaký psychický problém, který se dá „léčit“. Děkuji, prosím anonymně, je to citlivé.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 22:44

Vezmi rozum do hrsti a utíkej! Takhle to začíná. Měla jsem to samé a po pěti letech mě zkopal. Pořád jsem ho chtěla zachraňovat, protože podle něj,se jedině se mnou cítil v bezpečí. :zed: :zed: :zed:na tyhle změny nevěřím. A jinak byl taky super!

Detsa
Extra třída :D 10934 příspěvků 29.07.18 22:45

Zní mi to spíš bohužel jako povaha. Jakmile se dostane pod tlak, začne se bránit před ním - vztek, vybíjení zlosti. Aby to byl psychický problém, muselo by se jednak vždycky o jedno téma, na které by vybuchl. Ale pokud vybuchuje běžně takhle při hádce/výměně názorů, bohužel se to může naučit jen nějak částečně ovládat, ale ne, aby to úplně zmizelo.

Příspěvek upraven 29.07.18 v 22:46

lenk
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 29.07.18 22:46

no podle popisu to zní jako velmi nevyrovnaný člověk s nějakou psychozou, ale takhle z pár řádků těžko říct :?

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 2 inzeráty 29.07.18 23:16

Cholerik. A vekem se to jedine zhorsuje.

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 29.07.18 23:25

Pokud je skvělý, tak proč už to neřeší sám? To mu to nevadí?
Existuje skupina lidí, jejichž chování by se dalo třeba pomocí psychoterapie postupně upravit, ale selhává to právě na tom, že oni k tomu nemají žádnou motivaci a jejich chování jim vlastně vyhovuje.
Upřímně - když je pohoda a žádný konflikt, tak se skvělý kdekdo. Rozhodující pro partnerství je právě to řešení konfliktů.

bershka1
Kecalka 361 příspěvků 30.07.18 00:10

Nezměníš ho. Buď s ním s tím, že víš co dělá nebo vem nohy na ramena a už vůbec se spolu nezabydlujte.

vertunka
Závislačka 4634 příspěvků 30.07.18 00:43

Mago.r. Pustila bych ho do oběhu.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 30.07.18 09:17

To je povaha a s věkem to bude horší.

D. C.
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 30.07.18 14:28

Mně to tak divné zase nepřijde. Možná proto, že pár takových lidí kolem sebe znám.

A za sebe říkám - povaha, typický cholerik. Co by se dalo poradit… Jak vypadá vaše výměna názorů? Kdy začne vybuchovat? Nejspíš v okamžiku, kdy začneš odporovat anebo ho kritizovat, tak to často začíná. Takovým lidem neodporovat, neříkám ale vše odkývat, prostě vyslechnout a nechat to otevřené a pak později přijít s nějakým návrhem, řešením, které by se mu mohlo líbit a tobě taky. Však už ho nějak znáš, musíš na něj mazaně :-).

jankajj
Závislačka 2798 příspěvků 30.07.18 14:39

A on uznává, že se chova špatně, že je chyba v něm? chce se zmenit, pracovat na sobě?

Černá vdova
Echt Kelišová 9321 příspěvků 30.07.18 14:44
@Anonymní píše:
Dobrý večer, dámy má někdo podobnou zkušenost? Mám přítele, nebudu vypisovat v čem je skvělý, naopak zůstává mi rozum stát nad tím, jak řeší problémy. Při jakékoliv výměně názoru pokud jsme spolu se velmi rychle vytočí, vybuchne, spustí jako kulomet i peprnejsi výrazy a končí to vždy tak, že odjede k sobě domů. Během hodiny je schopný volat a o stejném problému mluví celkem v klidu, rozumně, i uzná, že nemusí mít pravdu. Řešíme časem sestehovani se, ale on se prostě nedokáže v mé přítomnosti nebo u mne doma uklidnit. Dnes mu říkám, že bydlet spolu, když oba víme jak nezvládáme hádky, nechci, že to prostě musíme nějak řešit. Ja mám pocit, že na něho působím jako rudý hadr na býka, asi proto, že nejsem zvyklá se hádat, sprostě mluvit, snažím se být v klidu, odejít, už jsem i poklesla na jeho úroveň a začala zuřit, ale nic nezabírá. Naposled jsem ho po tom největším výbuch chytla za obě ruce a říkám, už je to dobrý, už to přešlo? Další den se slzama v očích mi říká, že v životě necítil takový klid. Jenže pár dní opět se vztekl a já zjistila, že taky nemám vždy energii chytit ho za ruce. Může jít i o nějaký psychický problém, který se dá „léčit“. Děkuji, prosím anonymně, je to citlivé.

Pán je cholera a těžko s tím něco udělá. Jestli je i sprostý, zbavila bych se ho. Co s takovým hulvátem. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >