Dlažba příliš blízko u sebe - možné problémy se spárami?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
deli33
Stálice 58 příspěvků 22.10.14 20:30
Dlažba příliš blízko u sebe - možné problémy se spárami?

Ahojte,
chtěla bych vás poprosit o radu / názor / zkušenosti:
Obkladač nám položil dlažbu hodně blízko u sebe, zřejmě aby byly co nejtenčí spáry. Jiný obkladač nám ale zase tvrdí, že příliš úzké spáry jsou problematické - prý ta spárovací hmota u příliš úzkých spár nezateče tam, kam má, a bude se nám následně vydrolovat. Nemáte s tímhle nějaké zkušenosti? negativní či pozitivní?
Díky moc :D

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 22.10.14 20:31

@deli33 mám pozitivní zkušenost.. v bývalém domě jsme je nechali dělat, vypadají pořád dobře, nic se nedrolí :think: a to jsou min 9 let staré..

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 22.10.14 20:39

Na každé (aspoň myslím, že na každé) spárovačce je napsáno, na jak široké spáry je určená. Takže si pořiďte na co nejužší a mělo by to být OK. A nebo nejlépe nechte to udělat toho obkladače, co vám tu dlažbu pokládal. Většina řemeslníků nerada dodělává už započatou práci po někom jiném.

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 22.10.14 20:45

My jsme naopak chtěli co nejtenčí spáry. A žádné problémy nejsou.

Kelsey
Hvězda diskuse 45380 příspěvků 22.10.14 20:50

Ja to tak cilene v nove koupelne chtela, ze velke spary se mi nelibi.
Zatim problem nemame.

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 22.10.14 20:58

@deli33
Dle odborníka se to drolit nebude, drolilo by se to pouze v případě, že by byla špatná spárovací hmota, na šířce nezáleží.

Magdaleeena
Kelišová 5795 příspěvků 22.10.14 21:08

Dle mých zkušeností šířka nemá na toto vliv.. Ale běžně se nám stávalo, že řemeslník komentoval „diletantskou“ práci jiného :lol:

A druhá zkušenost - měla jsem konkrétní představu, kterou jsem řemeslníkovi sdělila a on argumentoval
A) to se tak dnes nedělá :mrgreen: :mrgreen: či hezčí :mrgreen: by bylo
B) to nejde, protože.. a šlo to.. a docela dobře :mrgreen:

tady od počítače se dívám na dlažbu na chodbě, kterou jsem chtěla položit nakoso.. Prvního řemeslník odešel, protože měli s mým mužem jiné představy o rovnosti podkladu pod dlažbou.. a druhý argumentoval u mého přání „nakoso“, že se to tak dnes nedělá, že to není moderní.. uznávám, že je to pracné ;)

Ale nechci strašit, měla sem tu řemeslníků opravdu docela dost.. a byli mezi nimi i dost dobří :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >