Dlouhá audiokniha děti 9, 11 a dospělák

61663
27.6.20 19:36

Dlouhá audiokniha děti 9, 11 a dospělák

Prosím o doporučení audioknihy. Jedeme na prázdniny vcelku štreku, tak potřebuji něco delšího, napínavého, zábavného i pro mne + kluk 11, holka 9. Máme toho už bohužel vyposlouchaného dost.
Nejvíc se nám líbili Doktor Proctor, Lichožrouti, Prašina Babička drsnačka a další knihy od stejného autora. Ted jsme poslouchali Časodějové, brousila jsem si zuby na další díly a ono to není v audio podobě. Harryho Pottera už máme, Eragona má kluk rozposlouhanýho sám.
Nabízela jsem Verneovky, Foglarovky a Vinetoua a zamítnuto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

891
27.6.20 19:39

Pan prstenů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13953
27.6.20 19:40

A co deník malého poseroutky? a nebo jestli máš kluky, tak faktazy kniha „Ready Player One“ z PC světa. To se nám líbilo všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
27.6.20 19:41

Enderova hra, ale to není tak dlouhý. Nebo něco od Roalda Dahla, ale ty jsou taky krátký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61663
27.6.20 19:44
@Platanka píše:
Enderova hra, ale to není tak dlouhý. Nebo něco od Roalda Dahla, ale ty jsou taky krátký.

Dahl bere jen mladší holku. To jí kupuju na cesty s tátou, kdy to poslouchá do sluchátek sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61663
27.6.20 19:44
@Platanka píše:
Pan prstenů?

A to je dobrej nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9404
27.6.20 19:46

Zlaty kompas, Carodej zememori, Letopisy Narnie, Pan prstenu, Nikdykde. Urcite jsem na neco zapomnela, pripadne doplnim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
27.6.20 20:18

Harry Potter? Ten je dlouhy dost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1960
27.6.20 20:34

U našich dětí stejného věku i pohlaví momentálně frčí Cimrmani. Potom se jim líbili Lovci mamutů, Straka v říši Entropie nebo Babička drsňačka (ale koukám, že tu už máte).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9914
27.6.20 20:45
@Jahru píše:
U našich dětí stejného věku i pohlaví momentálně frčí Cimrmani. Potom se jim líbili Lovci mamutů, Straka v říši Entropie nebo Babička drsňačka (ale koukám, že tu už máte).

Ti Cimrmani mě zajímají - kolik jim toho vysvětlujete? Mně přijde, že tak pod 13 let je to hrozně brzy, protože tak 80% těch vtípků nemůžou vůbec pobrat. Neptají se děti „proč se smáli“? Zastavujete a vysvětlujete, nebo je prostě necháváte, ať to vnímají jen po povrchu a časem jim to třeba dojde? Vždyť devítileté dítě má z Blaníku jen to, že pod zemí mrskají kuželky, ale jinak to přeci vůbec nemůže pochopit (včetně takových hlášek jako albánská rukavice - bude tyrana/Tirana atd.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61663
27.6.20 21:15
@Niky2 píše:
Harry Potter? Ten je dlouhy dost ;)

To jsem psala, že už má rozečtený

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61663
27.6.20 21:42
@vasedcera píše:
Zlaty kompas, Carodej zememori, Letopisy Narnie, Pan prstenu, Nikdykde. Urcite jsem na neco zapomnela, pripadne doplnim.
Dík, určo zkusím. Ten Čaroděj zeměmoří vypadá dobře.
@nozu píše:
A co deník malého poseroutky? a nebo jestli máš kluky, tak faktazy kniha „Ready Player One“ z PC světa. To se nám líbilo všem.
Poseroutku bych nedala já. Četla jsem jednoho nahlas dětem a asi jsem málo pubertální.
@Jahru píše:
U našich dětí stejného věku i pohlaví momentálně frčí Cimrmani. Potom se jim líbili Lovci mamutů, Straka v říši Entropie nebo Babička drsňačka (ale koukám, že tu už máte).

Cimrmani nějak neberou mě. Lovce mamutů přemýšlím, si řikám, jestli už to na ně nebude moc archaické ( a tím nemyslím to, že to je z doby archaické). Ta Straka v říši Entropie - není to moc ezotero psycho? Mě to láká vyzkoušet, ale mám předtuchu, že to nedám, nechce se mi za to utrácet a v knihovně to nemaj. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1960
27.6.20 21:43
@Lama Lama píše:
Cimrmani nějak neberou mě. Lovce mamutů přemýšlím, si řikám, jestli už to na ně nebude moc archaické ( a tím nemyslím to, že to je z doby archaické).Ta Straka v říši Entropie - není to moc ezotero psycho?Mě to láká vyzkoušet, ale mám předtuchu, že to nedám, nechce se mi za to utrácet a v knihovně to nemaj. :?

Ne, není to ezotero, je to fyzika :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61663
27.6.20 21:46
@Jahru píše:
Ne, není to ezotero, je to fyzika :mrgreen: :mrgreen:

Aha, mě tu přítel nakukával, že to je filosofie pro děti.
Ale taky to začíná na f :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3694
27.6.20 22:21

Kapitan Adorabl, Hobit cesta tam a zase zpatky, Pana prstenu, nas kluk posloucha rad i Marťana, Artemis, Enderova hra, Ready Player One, Zaklinace, Pisen krve. Ale uz je mu 14. Jinak Lovci mamutu, Udoli havranu, Bily tesak to ho bavilo. Verneovky a Foglarovky bohuzel vubec, Mayovky trochu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama