Dlouhá luteální fáze

Anonymní
6.9.11 18:44

Dlouhá luteální fáze

Ahojky holky, už přes rok si „hlídám“ ovulaci a podle ovutestů mi vychází 16.DC, ale cyklus mám 35 dní, z čehož plyne luteální fáze 20 dní… Myslíte, že je to ještě v pořádku? Máte s tím nějaké zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3089
6.9.11 19:54

Ahojky já bych řekla že to v pořádku je,cyklus není normální až když máš 42 dní,pak bys měla jít na vyvolávačku. Každopádně lepší dlouhá luteální fáze nežli krátká. Vypadá to že máš později i ovulaci ta bývá většinou kolem 12.-14. dne cyklu. Už jsi byla na nějakém vyšetření?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
6.9.11 20:41

Děkuji za reakci :-) délka cyklu mě netrápí, to spíš ta luteální fáze - normální je +- 14 dní … :think: Na vyšetření jsem zatím nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
6.9.11 20:48

Já si myslím že je to v pořádku,pokud nemáš před ms několik dnů třeba špinění nebo nějakou neobvykle slabou nebo silnou ms,nebo nějaké silné bolesti,pak bych řekla že je to normální,samozdřejmě nejsem dr. soudím dle toho co sama znám,já měla cykly 70 dnů a od své gynekoložky vím že jakmile mi ms meškala 14 dnů,musela jsem prostě na vyvolávačku. Každá žena je jiná a 28denní cyklus není pravidlo,ale až půjdeš na gyndu tak se tam můžeš zeptat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
6.9.11 21:05

týýýý bláho - 70 dní … na gyndě mi říkali, že když se MS dostaví do 6 týdnů, tak je to ok, jinak se mám zastavit na vyvolávačku … no a MS mívám hodně bolestivou, ale na tím doktor jen mávnul rukou … :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
6.9.11 21:12

Takže když už si přes rok měříš bazální teplotu tak se přes rok i snažíte? Doktor tě nikam neposlal? Jj 70 dní ze začátku,pak už jsem chodila po těch 6ti týdnech na tu vyvolávačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
6.9.11 21:32

aha … mno, snažím se asi 3 roky, před cca rokem a půl se zadařilo, ale bohužel jsem v 6tt potratila :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
6.9.11 21:34

A dr. vás neposlal někam do centra asistované reprodukce? Nijak to neřeší? 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
6.9.11 21:52

tak na půl … když nám doktor poprvé doporučil umělé oplodnění, tak jsem za měsíc otěhotněla a kliniku jsem tak nějak nestihla :mrgreen: no a když nám doporučoval po 6 neúspěšných měsících další vyšetření, tak jsem to prozatím odložila - když to vyšlo jednou, tak snad to vyjde i podruhé :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
6.9.11 22:00

To tě obdivuju že máš tu trpělivost čekat,my se snažíme 3 a půl roku a v CARu už jsme rok,za tu dobu jsme 2× změnili a lituju že jsem si nedupla u dr. dřív protože mi selhaly vaječníky a už nemůžu mít svoje děti vůbec,jedině z darovaných vajíček,ale já měla ovulaci akorát půl roku po vynechání HA pak už ne,ale stejně mi to čekání na všechno připadá nekonečné :think:
Samozdřejmě je to tvoje věc,ale myslím si že by jste tam měli s mužem zajít,když bude vše v pořádku udělají vám třeba jen inseminaci,to není nic hrozného a hradí to pojišťovna 6× do roka,umělé oplodnění hradí 3× za život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
7.9.11 10:35

Taky jsem mívala dlouhé cykly - běžně 45 dnů i víc. Bylo to po dlouholetém braní HA. Za delší čas se to srovnalo, otěhotněla jsem při cyklu asi +/- 35 dnů s hodně dlouhou luteální fází, takže něco jako ty. Po prvním porodu se mi MS ustálila na 31-33 dnech a bez problémů jsem zase otěhotněla. Takže podle mě je to normální, když je luteální fáze delší, opačně by to asi byl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vendulalucka
9.7.13 10:11

Mohla bych poprosit o vaši zkušenost, mám cyklus cca 30-35dni, lutealni faze mi vychází 17-22dní. Kolik jste to asi měla ´vy a kdy se vám ukázal pozitivní test? Předem moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
412
9.7.13 11:30
@vendulalucka píše:
Mohla bych poprosit o vaši zkušenost, mám cyklus cca 30-35dni, lutealni faze mi vychází 17-22dní. Kolik jste to asi měla ´vy a kdy se vám ukázal pozitivní test? Předem moc děkuji.

ahoj, jsem zakladatelka, takže jak jsem psala výše, cyklus cca 35 dní, lut. fáze 20 dní… otěhotněla jsem 2× přirozeně bez pomoci, i když jsem si teda dlouho počekala, a pozitivní test si bohužel nepamatuju přesně, ale bylo to jen pár dní (3-5) po očekávané MS, víc určitě ne… držím palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vendulalucka
9.7.13 11:43

Moc děkuji za odpověd. Já už 2 děti mám a u obou jsem otěhotněla mezi 9-12dnem cyklu, ale cyklus jsem mývala 28-30dní. Tak nevím, ráda bych 3 mimi, ale jsem docela divoká z těch maminek, které mají pozitivní testy před očekávanou MS.

• Nahlásit
  • Citovat
412
12.7.13 13:54

Nemáš vůbec zač :) pozitivní test před očekávanou MS můžeš najít i ty, to není otázka délky lut. fáze… prostě někdo má hned od začátku vysoké hodnoty hcg, možná to budeš mít podobně jako u předchozích těhotenství :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama