Dlouhá rýma u kojence a bulka na krku

20.1.20 11:31

Dlouhá rýma u kojence a bulka na krku

Ahoj děvčata, chci se zeptat, zda máte zkušenosti s dlouhou rýmou u kojence? Synovy je 6 měsíců a už od začátkem prosince má hroznou rýmu, konzultovala jsem to několikrát s doktorem ale vždy to samé, větrat, vlhčí vzduch, odsávat. :? Doma vlhko mám, neustále mám oroseny okna, dělá se mi i plíseň kolem oken a na rohach, může to mít také s toho že?.. Jsme boční být v 7 patře takže je tady i pořád zima tak opravdu si už nevím rady, pořád i ublinkava a hrozně slinta. Teď se mu právě včera jsem mu nahmatala na krku jak je kost bulku je pohybliva, může to být s te rýmy?.. Nevím zda mám pelášit a jít hned k lékaři. Teploty nemá tak nevím :zed: děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

715
20.1.20 11:35

Já bych jen stříkala Sterimar nebo Livsan a když něco vyteče, otírat plinkou.. neodsavej.. max ráno a večer.. já když malýmu odsávala, tak mel tu rýmu horší a horší.. a tu bulku jsme měli zezadu na krku ve vlasech taky, malá, pohyblivá.. je to z nachlazení :kytka:

Příspěvek upraven 20.01.20 v 11:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7170
20.1.20 11:35

A nerostou mu zuby? Syn k tomu měl vždycky rýmu, to samé teď šestiměsíční dcera. Jakmile se tlačí zuby, má tekutou rýmu. Teď už také asi měsíc v kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7170
20.1.20 11:36

A ta hůlka může být jen zvětšená uzlina z nachlazení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 11:38

@Týnka20 j to jsem taky někde slyšela že je to horší, ale zase když neodsaju tak nechce jist a hrozně chrčí, má to hustý..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 11:43

@Aduš8 ta rýma u dětí je fakt za trest, je pravda že mi všichni jsme tady byly nemocní, já mám pořád kašel a taky prý s alergie :roll: tak syn zřejmě taky, ale ta bulka mi pořád věta hlavou,… Do poradny jdeme až za 2 měsíce tak snad to nebude nic vážného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 11:43

@Aduš8 s toho nachlazení to být může to je pravda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
715
20.1.20 11:45

@Veronikapaige on každý pediatr říká něco jinýho, někdo odsávat, odsávat.. někdo zase neodsávat.. tak mu tam stříkni, a kapesníčkem to vytres..určitě něco vytahnes, malý když byl zahleněný, taky šíleně zvracel, já povlikala i 2× denně postýlku, tak jsem mu to dělala takhle, nebo i lehce tyčinkou do uší.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
715
20.1.20 11:47

Tou bulkou bych se nestresovala. Nás malý ji měl asi dva měsíce.. a právě to bylo tím nachlazením. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5512
20.1.20 11:54

@Veronikapaige ta bulka bude z nachlazeni, uzlinky se muzou zvetsit. Dcera mela taky. Pokud jsi nervi, zavolej dr a domluv se na kontrole, kdy tam nebudou nemocni ;)
Jinak odsavani - ja bych s rozumem odsavala teda. Jak tu zzanelo, ze dite zvraci ze zableneni, to byva, ksyz ta ryma steka do krku a diteti se nadavuje. Lepsi obcas odsat. Samozrejme ne 10× do hodiny. Ryma se nebude za dva dny lepsit, to je logicke.
Taky muze ta ryma zastydnout a pak to neni sranda. Kdyz budes mit pocit, ze ma nosit plny, klidne odsaj. Ja neodsavam jen tu vylozene tekavou - vodovou. Jak houstne, odsaju, kdyz vidim, ze se maly spatne dycha a nikdy zadny problem ;)
Jinak klidne Sterimar (delaji i s medi - klidni sliznice) nebo Libenar,…
Bude to v pohode. Kamaradka ma 3 mesicniho chlapecka a od porodnice ma rymu, ted se mu to poslednich 14 dni lepsi. Nektere deti asi maji ty sliznice zdurelejsi nebo nevim, srovna se to :) a kdyby ne, nech si vypsat zadanku na podrobnejsi vysetreni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 12:11

@Týnka20 já mám taky problémy z uzlinama, tak snad ne syn. Ale že ji má takhle u kosti jako pod uchem? :think: tak jsem četla ještě priusnice ale to by musel mít teploty a celkově špatně, synovy nic není, jen rýma, ublinkavani a zuby teda,. Tak je nervni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 12:13

@Kukacka123 a ten stelimar a libenar jsou z mořskou soli? Já mám nasivin a quix nebo jak se to píše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11499
20.1.20 12:19

@Veronikapaige

Ahoj,

ta rýma muže být ze suchého vzduchu, ale i té plísně, nebo bojuje s bacily, které nosí ostatní a neprojeví se u nich, muže to být ale i psychosomatika nebo zuby :nevim: ty taky způsobují, že se dítě oslabí a neustále se pak plácá v nějakém začarovaném kruhu.

Nemáš možnost ted na chvíli odjet z bytu a zkusit jak mu bude sedět pobyt jinde? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5512
20.1.20 13:22
@Veronikapaige píše:
@Kukacka123 a ten stelimar a libenar jsou z mořskou soli? Já mám nasivin a quix nebo jak se to píše

Je to morska voda. Libenar jsem kupovala s odsavackou v nemocnicni lekarne - to se nestrika, ale kape. Nasivin je jen cista morska voda? Quixx myslim jo…a ten Sterimar je bud obyc a nebo s pridavkem medi prave, ze to leci ty sliznice. Ono je nekolik druhu, mrkni na net nebo v lekarne poradi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 16:31

@chs.jasmin, hm. To pravé že nemám ale přestěhovaly jsme se z obýváku do jiné místnosti tak možná tam jít zpátky a třeba se mu to zlepší. Tady tu rýmu neměl :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama