Dlouhé a nepravidelné cykly - dochází vůbec k ovulaci?

20.1.20 22:13

Dlouhé a nepravidelné cykly - dochází vůbec k ovulaci?

Ahoj, chtěla bych se zeptat - lze nějak jinak, kromě návštěvy doktora, spolehlivě vysledovat ovulaci? Vím o měření teploty, ovulačních testech a tak, ale přijde mi, že to nějak nedokážu vysledovat :nevim: Aasi takto, o miminko se zatím nesnažím, ještě studuji a tak zatím opravdu ne, spíše mi jde jen o to, zda bych případně do budoucna věděla, až miminko budu chtít. S nepravidelnou menstruací se potýkám už pár roků, zezačátku jsem to měla celkem pravidelné, někdy to mělo zpoždění nebo to vynechalo, ale vždy to pak přišlo, ale od nějakých 18-19 let se to zvrtlo a začalo to blbnout, tak, že třeba jsem krvácela dlouho, pak zase půl roku nic, pak zase každý měsíc pravidelně, pak zase dlouhé cykly, poslední rok mám cykly klidně 80 dnů s tím, že několik těch MS byla vyvolaných injekcí nebo nějkými jinými hormony jako je provera například…prostě u doktorky jsem skoro každou chvíli, že to zase nepřišlo nebo že to trvá dlouho nebo tak :nevim: několikrát mi potvrdila anovulační cyklus, pak mi ale řekla, že ovulace zase v nějakém cyklu nastala, ale chodit každý měsíc, aby mi to potvrdila, to nezvládám. Snažila jsem se měřit si teplotu, ale nějak moudrá jsem z toho nebyla, zdálo se mi to pořád stejné, taky ten plodný hlen vůbec nepoznám, zdá se mi, jako kdybych ten plodný výtok měla furt, nebo ne furt, ale skoro půlku cyklu…a ovulační testy jsem zkoušela, ale jen pár dnů, celkem je to drahé pro „chudého“ studenta jako jsem já :mrgreen: zhruba vím, jaké mám PMS, jako jsou křeče, akné, střevní problémy a tak, ale to jsou PMS, o ovulaci mi to nic moc neřekne. Nevíte, zda je vůbec možné, že ovuluji? Respektive že mám tak dlouhé a nepravidelné cykly a stejně by tam byla ovulace? A jak je to s otěhotněním, to by asi jen tak nešlo,, to musím nějakou léčbu a dát si to do pořádku, co? :nevim: Děkuji za odpoveď ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

261
20.1.20 22:20

Napadá mě toto: 1. vyměnit gynekolozku, mela by řešit příčinu a ne následek. 2. Může se jednat o syndrom polycystickych vaječníků, dobrý gynekolog ho zjistí z krve a ultrazvukem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 22:24

Nereš to a neběhej po doktorech. Já to měla stejně a dítě mám, dokonce neplánovaně, žádné snažení. Pro tuto chvíli se o dítě nesnažíš, jestli budeš moct otěhotnět ti nikdo nerekne ( to mám od doktora). Až se snažit začneš, uvidíš a pak je chvíle to začít rešit. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 22:32

@Micilin jo, já jsem to zapomněla napsat - doktorka samozřejmě příčinu se snažila najít, ale nenašla žádné velké problémy, PCOS to prý není, ultrazvuk a odběry a tak dělala, cněco říkala o nějakých cystách asi 4 roky zpátky, ale teď posledních několik vyšetření řekla, že už je tam nevidí a že tehdy to asi bylo jen něco chvilkového, že teď už tam nic neviděla asi 2 roky, hormonální profil udělala, kdy tedy zjistila, že mám trochu více mužských hormonů, než by mělo být…ale že to prý není nějak závratné a hodně špatné, že jta hodnota, kterou mám, tak je to celkem běžné a že je to prý tím, že mám bráchu dvojče a tak jsme si to tam ještě u mamky museli nějak předat ty hormony, takže prý to kdyžtak půjde vyřešit nějakou léčbou…takže příčiny samozřejmě hledala a co mohla, tak to vyloučila, spíše říkala, že dokud se nesnažím, tak do mě nechce zbytečně strkat nějaké hormony a pilulky a posílat mě na nějakou léčbu, protože jsou to jen zbytečné chemikálie a blbnutí těla, takže prý zatím ne, ale až budu chtít miminko, tak pomalu najedu na nějakou léčbu, pokud se to do té doby nějak neupraví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 22:36

@Trashpanda jasný, děkuji…jako já bych to nějak neřešila, spíše jsme se o tom teď bavily s kamarádkou a nějak mi nasadila brouka do hlavy, jak to tedy je…právě si dělala srandu, že mám takovou „přírodní antikoncepci“, že takto neotěhotním a nemusím si tak dělat hlavu, kdyby náhodou někdy praskl kondom nebo nám to s přítelem ujelo, protože prý takto otěhotnět nepůjde, což neznamená, že to ale budu pokoušet, ochrana vždycky, ale nasadilo mi to brouka do hlavy, jak to tedy je a zda by někdo věděl, ale děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 22:47

Dobry den, ja tedy mam diagnozu PCO. Kvuli akne a abych mela pravidelnou menstruaci jsem brala antikoncepci. O diteti jsem zacala uvazovat az v 35. Vysadila jsem antikoncepci a od te doby pravidelna menstruace. I ovulace. Koupila jsem si pres e-bay asi stovku testovacich prouzku a kazdy den testovala. Vetsina zen se domniva, ze ma ovulaci v pulce mesice, ja ji mela treba az 20.den. Jinak to planovani miminka bych opravdu nechala na lekarich a nezabyvala se tim, jestli ovuluju. Pokud nemate jine potize. Hezky vecer.

• Nahlásit
  • Citovat
702
20.1.20 23:14

Nečetla jsem celý příspěvek ale dělej stím něco. Já takhle takhle otěhotněla po 3 letech přirozeně. Cykli dlouhé i 50 dni.. Když jsem šla stím konečně k dr, tak mi dal kalendář že si mám měřit bazální teplotu. No, a ten první měsíc měření jsem otěhotněla :palec: že jsem ja kráva nešla dřív :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
21.1.20 05:45

@Malaika1234 Tak to je dobre. Stejne to ale není normální a zkusila bych to srovnat už teď. Ona ta hormonální nerovnováha ovlivňuje spoustu dalších věcí. Zkusila bych pít kontryhel a cvičit Mojžíšovou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 11:32

@mackA159 jo, jako mně doktorka rekla, co a jak a taky jak se to dá změřit a zjistit a sama jsem zkoušela měřit a dělat si testy, ale právě moc moudra z toho nejsem, ta teplota se mi zda porad stejna nebo jen malinke výkyvy, takže nevím, zda vůbec k něčemu dochází :nevim: ale je fakt, že jsem to měřila jen třeba 50-60 dnů a e některé ty cykly jsou klidně 80 dnů dlouhé…ale díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 11:33

@Micilin Ok díky, zkusím na to kouknout ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
702
21.1.20 13:10

@Malaika1234 Já v tom měsíci kdy jsem otěhotněla jsem měla taky malinký výkyvy, třeba jen 36.6 - 36.8…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama