Dlouhé cykly - jen určité měsíce?

17.4.17 13:58

Dlouhé cykly - jen určité měsíce?

Ahoj,

chtěla bych poradit, jestli nemáte některá z vás zkušenosti s dlouhými cykly, ale jen určité měsíce. Odjakživa mám cykly nad 30 dnů, ale poslední dobou mám pocit, že mi prostě cyklus z jedné strany ob měsíc stávkuje. Moje cykly od července 2016:

45,33,34,37,46,37,34,37… no a tenhle cyklus je to už 52 dnů a pořád nic… Už jsem z toho trošku vynervovaná, musím říct. Snažím se na to nemyslet a říkám si, že je to určitě v pohodě, ale znáte to - nakonec se nemůžu na nic soustředit a jenom sonduju, co můžu mít za nemoci. :? :D

Já se bojím, že se objednám a jak na potvoru to dostanu. Na preventivní prohlídku mám jít až za půl roku.

Ještě bych měla říct, že je mi 21 let - takže bych cyklus už mít srovnaný, což se nějak neděje. Hormonální antikoncepci jsem nikdy nebrala. Už jsem před dvěma lety užívala na srovnání cyklu Proveru, ale jen 3 měsíce.

Díky moc předem za jakoukoli radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11648
17.4.17 14:19

@Verča-26 : muzes si zkusit merit bazalni teplotu, ta by ti mohla neco rict o cyklech…muze to byt treba vlivem stresu nebo neceho podobneho, nebo to muzou byt anovulacni cykly…tezko rict

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 17:51

Tak asi budu k té doktorce muset :? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
17.4.17 22:01

Já mám dlouhé cykly od přírody. Čekám druhého prcka a otěhotněla jsem v cyklech o délce 50 a 80 dnů. Doktor s tím nikdy neměl problém, říkal, že některé ženy to tak prostě mají. Spíš mi to vyhovuje, MS není tak často ;-) ALE samozřejmě to může znamenat problém. Pokud se tomu chceš trochu věnovat, tak zkus měřit bazální teplotu, jestli probíhá ovulace. Při dlouhých cyklech by měla proběhnout cca 14 dnů před MS, ta první polovina mezi MS a ovulací může být jak chce dlouhá. Pokud probíhá a jsi zdravá, tak bych do toho já osobně nezasahovala. To, že je každý cyklus jinak dlouhý, je také normální. Přeju ať je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama