Dlouhé krvácení po začátku braní HA Jeanine

1503
19.11.15 22:53

dlouhé krvácení po začátku braní HA Jeanine

Ahoj děvčata, ráda bych se zeptala zda nemate nekdo podobnou zkusenost…zacala jsem ted od prvniho dne cyklu (predtim jsem nic nebrala cele dlouhe roky) uzivat hormonalni antikoncepci Jeanine. A dnes krvacim uz 11.den. Je to u zacatku brani HA „normalni“ a srovna se to? Nebo bych si mela zacit delat starosti? Na radu kamaradky (zdravotni sestricky) jsem si zkusila parkrat vzit Ascorutin a tedy beze zmeny. Premyslela jsem ze bych zitra zavolala dr., ale nevim jestli jen neplasim. Navic zavolat mu je tak to jedine co zitra muzu, dalkove studuji a zitra mam skolu a musim tam byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13232
19.11.15 23:01

Zlusenost nemam. Beru tu samou. Me pobolivalo bricho a dr rekla, ze mam pockat jedno baleni a je pravda ze se to pak srovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
19.11.15 23:03

Ahoj, myslím si že teoreticky je to možné, jakože si tělo musí zvyknout. Sama bych asi ještě počkala jestli se to nesrovná.
:)
Osobně jsem měla spíš obrácený „problem“ v první den jsem začala užívat HA a ještě pomalu ten den jsem místo krvácení už jen splnila, někdy víc někdy méně, ale trvalo to až do dalšiho krvácení, takže celý měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
20.11.15 07:08

@Vendulák Jeanine jsem brala asi dva roky a první dva měsíce jsem téměř celý cyklus špinila. Nebylo to vyloženě krvácení, jen špinění. Každopádně mi gynekoložka tenkrát říkala, že je to u tohoto typu antikoncepce normální, má prý trochu jiné složení než jiné prášky (do té doby jsem brala Logest) a proto se s tím tělo musí vyrovnat (nejsem zdravotník, takže tomu nerozumím, ale věřím své gynekoložce). Každopádně jsem s ní jinak žádné problémy neměla, po těch prvních dvou měsících se to uklidnilo a špinit jsem přestala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28857
20.11.15 07:41

Prtoč to proboha do sebe ládujete? Víte vůbec, co to s vámi může udělat, až jednou budete chtít mít děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Maddi-Jane
20.11.15 08:08
@berry4 píše:
Prtoč to proboha do sebe ládujete? Víte vůbec, co to s vámi může udělat, až jednou budete chtít mít děti?

co to může udělat? Já jsem Jeanine brala 7 let a otěhotněla jsem bez problémů, i po vysazení cyklus naskočil normálně hned první měsíc…

• Citovat
  • Upravit
28857
20.11.15 08:37

@Maddi-Jane Zkus si začít hledat informace o dlouhodbém užívání HA. Obecně. O vlivu na tvé tělo, o vlivu na životaschopnost spermií, o tom, co způsobuje. Asi se budeš hodně divit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Maddi-Jane
20.11.15 09:07

@berry4 myslím si, že je to hodně individuální a internet nepovažuji za moc seriózní zdroj informací, pokud máš přístup k nějaké studii, pošli, ráda si počtu. HA může mít i pozitivní vliv, například je prokázáno, že dlouhodobější užívání je prevencí rakoviny vaječníků. Samozřejmě může mít na někoho i negativní vliv, ale tak když vím, že jí nemohu brát a způsobuje mi problémy, tak ji prostě neberu :nevim:. Každého volba, myslím, že je zbytečné zase okolo toho vyvolávat hysterii. Z mého okolí například neznám nikoho, kdo by měl s HA problém…

• Citovat
  • Upravit
28857
21.11.15 06:49

@Maddi-Jane musela bych ti sem překopírovat tolik odkazů, že nevím, kde začít. A včem. O vlivu ha na mladý organismus? Nebo na o vlivu ha na mužský? Na neplodnost mužů? Nebo o vlivu na přírodu, o zmutovaných rybách a ostatních zvířatech? O vlivu na rakovinu prostaty u mužů? O vlivu na psychiku, libido, plodnost jako takovou u žen?
Myslím, že pokud by jsi sama chtěla, ty dopady si najdeš sama. Na internetu nefunguje jen Plesk a Aha. Jsou tu seriozní servry. Informací se dá najít víc, než dost.
Víc, než by jsi si nejspíš dokázala v této chvíli představit. Vidno, že vidíš jen jeden pozitivní vliv, ovšem ne ty ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama