Dlouhé noční spaní a tvrdé prso

13
22.3.20 12:39

Dlouhé noční spaní a tvrdé prso

Zdravím :) Mám dvouměsíční holčičku, kterou plně kojím, je spokojená, krásně přibírá, občas se u kojení kroutí kvůli prdíkům, ale zvládáme to… Jenže to není to, co by mě trápilo. Tvoří se mi dost mléka a přes den kojím cca po 3 hodinách, prsa střídám, na každé kojení jedno a moje holčička víceméně vše z prsa vyzunkne, v noci ale malá spí, poslední kojení vychází cca na 8hodinu večerní a malá by byla schopná spát i do 3-4 hodin v noci, jenže… Po 6 hodinách spánku ji musím vzít a nakojit, jinak by mi prso, ze kterého jsem nekojila při posledním jídle (tzn. když v 8 hodin naposledy kojím z levého, tak se jedná v noci o pravé prso), snad prasklo po dýlce. Nalije se, ztvrdne, jsou na něm boule… vždy se mi naštěstí povede při kojení prso rozmasírovat a malá ho opět vypije vcelku do měkka, ale nerada ji kvůli tomu budím, když vidím, že chce spát a spí… :nevim: Navíc i já bych se už taky ráda trošičku vyspala :lol: snad nebudu znít jako sobecká matka, které se nechce v noci kojit. Nechci odsávat, aby se mléka netvořilo více :think: s tím už mám zkušenost ze začátku, kdy mi v porodnici řekli, ať odsávám z druhého prsa do měkka :roll: a já si pak prožila šílené dva týdny s tvrdými, bolavými prsy… Chci se tedy zepta - „pochopí“ ty prsa, že v noci nemusí tolik mléka tvořit, resp. tak „brzo“? :lol: nebo se to zlepší třeba s příkrmy, až se i přes den intervaly na kojení prodlouží? Zkouším také při kojení prso mačkat, aby se lépe vyprázdnilo, ale nemám pocit, že by to na tu noc nějak pomohlo… Omlouvám se za tenhle dlouhý sloh, ale budu moc vděčná za každou radu, děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3215
22.3.20 12:43

V noci odsaj jen trochu aby se ti ulevilo. Nebo bych u večerního kojení prsa vystřídala ať vypije z kazdyho něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16142
22.3.20 12:44

Tak ty první 3 mesice se to ustaluje, jeste vydrz. Jinak muzes odsat, ne uplne do prázdna ale jenom do úlevy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
22.3.20 12:47

@JancaS84 On problém je, že když začnu rachtat s věcmi - s odsávačkou, tak se bojím, abych tím malou nevzbudila… no když jí vzbudím, tak ji holt nakojím :mrgreen: a že se optám, mám pak až se malá vzbudí nakojit z toho prsu ze kterého jsem trochu odsála, nebo už z druhého? :think: občas si připadám jako úplný tydýt že se ptám na takové kraviny :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
22.3.20 12:48

@Kriss Tina Tak snad se to po čase vážně zlepší, počkáme, uvidíme… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215
22.3.20 12:56
@LaVoisin píše:
@JancaS84 On problém je, že když začnu rachtat s věcmi - s odsávačkou, tak se bojím, abych tím malou nevzbudila… no když jí vzbudím, tak ji holt nakojím :mrgreen: a že se optám, mám pak až se malá vzbudí nakojit z toho prsu ze kterého jsem trochu odsála, nebo už z druhého? :think: občas si připadám jako úplný tydýt že se ptám na takové kraviny :lol:

Tak si dej odsavacku někam jinam pokud to jde. Já než jdu kojit tak zkusím, který prso je nalitejsi a z toho kojim. Zvlášť v noci, když sem rozespala a nevím co je za den natož z kterého sem kojila předtím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
784
22.3.20 13:17

Pred spanim jsem kojila z obou a proste jsem se snazila vydrzet-po par dnech si prsa zvykla a bylo to ok.Moje deti spaly od 3mesicu celou noc a byla jsem za to vdecna!!!Rozhodne jsem je nechtela budit:wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
22.3.20 13:55

LP…v první radě by stalo za to pozorovat a upravit kojení, základem je správne prisati a popřípadě stlacovat prs ve chvílích, kdy miminko na prsu už nepije, kroucení u kojení v drtive většině případu nesouvisí s bolestmi bříška, ale nespokojenosti miminka s tokem mleka(i když se tvorba MM zda být vynikající. V noci se některá miminka na kojení tak často nebudi a muže to být v pořádku, nicméně tato situace je v pořádku tehdy, když se nepoužívají žádné separační pomůcky, jako dudlík, zavinovacka a pod…ideální je s miminkem spát, to potom neupada do tak hlubokého spánku (což je správne) a vůně maminky děťátko tak motivuje k tomu, aby se kojilo tak, jak je potřebné…mrkněte se na stránky www.mamila.sk, tamnajdete všechno, co potřebujete - jak upravit prisati i kojení, jak zjistit, jestli miminko dostatečně pije a jak má vypadat kojení v noci. Pokud potřebujete miminko vzbudit, doporucuju umístit si jej do kontaktu kůže na kůži…mleko ideálně neodsavat, max jen odstrikat do úlevy. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
22.3.20 15:45

@iizabela Malá usíná večer bez dudlíku, používám ho jen když jdeme ven, nemá ráda nasazování čepice, tak v tu chvíli jí dám dudlík, jinak přes den jen občas, ale povětšinou ho vůbec nepoužíváme… Zavinovačku jsem nepoužila nikdy, malá ji nemá ráda už od porodnice, tak ji vůbec nepoužívám. Každopádně kroutí se jen někdy, to vím, že se špatně přisála a chudinka se nalokala vzduchu, ale zakroutí se, uprdne a je to dobré. Taky se jednou kroutila, když jsem si nějakou chvíli před kojením dala sušenku, to i plakala a od té doby sušenky nejím a už se to takto neopakovalo.
V posteli malou mít nemohu, máme psa a ten je veliký, všude jsou z něj chlupy i když se snažíme pořád je uklízet, psa kartáčovat apod. a když jdeme ven, nasáčkuje se k nám do postele a navíc manžel sebou v noci hází jak splašený, kolikrát zalehne mě, tak bych se bála, že zalehne malou…
Jinak kojím jen v kalhotkách, abych právě podporovala kontakt kůže… :)
Malá navíc nespala takto dlouho pořád, ale postupně se jí intervaly nočního spaní prodlužovaly. Tak nevím… pediatrička tvrdila, že kojím v pohodě, malou mám na předloktí a přibíráme pěkně a vždycky má vypasené bříško, když se nají, usmívá se, vypadá spokojeně… tak snad nekojím nějak špatně úplně :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
22.3.20 15:55

Paráda. Stačí se mrknout na par videí na stránkách mamily a podle toho si vse zkontrolovat, pokud děláte vse dobre, není v ničem problém..pokud v noci budete mít pocit, ze mala spí už dlouho a budete mít nalita prsa, potom si na chvíli malou polozte na sebe, v kontaktu kůže na kůži je větší pravděpodobnost ze se probudí a nakoji..jinak spankovy cyklus se u miminek často mění a za chvíli muže být zase vse jinak…kdybyste se chtěla ještě na něco zeptat, tak napište :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama