Dlouhé vlasy - nechci se ostříhat - poraďte kosmetiku

2.6.21 07:58

Dlouhé vlasy - nechci se ostříhat - poraďte kosmetiku

Ahoj všichni.
Mám problém se svými vlasy, které nosím většinu života dlouhé, jsem na to zvyklá a vyhovuje mi to. V raném dětství jsem nosila jako malá krátké, maminka mi dlouhé nedovolila, že je mám řídké, nesnášela jsem to. Poté mi o něco zhoustly a já jsem teda většinou měla dlouhé. Teď je mi 33 a vlasy mám čím dál řidší a horší. Barvím se jednou za 3 měsíce, používám kvalitní kosmetiku, šampony a balzámy. Co s tím? Prosím jen ne výrazně zkrátit. Máte zkušenosti s něčím, co opravdu pomáhá? Díky za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21170
2.6.21 08:04

Platí pravidlo, že čím jemnější a řidší, tím by měly být kratší. Držet se za každou cenu nějaké pasovky, když vlasy vypadají hrozně, to mi přijde úplný nesmysl. Zkrácené vlasy vypadají mnohem šmrncovněji a většinou omladí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21170
2.6.21 08:05

Jinak přímo k otázce - množství vlasů je dané geneticky, na to ti žádný šampon nepomůže. Můžeš zkusit vitamíny, ty určitě trochu pomůžou, ale žádný zázrak se nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17098
2.6.21 08:15

No a co přesně ti vadí? Jestli hustota, s tim nic neuděláš, to je genetika. A horší jak? Konečky, nebo suché celkově?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1239
2.6.21 08:17

Co strava? ono totiz at si rikaji kosmeticti producenti cokoliv tak zaklad hezkych vlasu je dobra strava. Ja ted uz pred rok a pul beru koktejl vitaminu jelikoz proste moje strava neni uplne ok, hlavne pres zimu… a vlasy mam ted asi v nejlepsi kondici a hlavne mi rostou porad novy a novy :)

Beru MedPharma Křemík 30mg+Biotin+PABA, pak B-komplex a jednou za par dni si lupnu zeleza. Jo a zvys prijem bilkovin, idealne si kup nejaky protejnak… vitaminy pomuzou s rustem, ale z neceho ten vlas musi rust.

Jo a dobry je myt vlasy pres vanu, aby sla krev ke korinkum - nastuduj si neco o inverzni metode, je fajn si mezi mytim udelat alespon jednou poradnou mazas hlavy v predklomu… sice se budou vic mastit, ale prokrvi se pokozka a dostane se ji vyziva, kterou potrebuje.

Jako asi to bude chtit zkratit, ale s tou vyzivou a podporu rustu bys mela mit pak rychle ty vlasy zpatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
2.6.21 08:18

Mas v poradku stitnou zlazu? Zhorseni vlasu muze mit hormonalni pricinu. Mne se treba vlasy zhorsily, kdyz jsem mela nelecenou hypotyreozu, zjemnily se, zacaly padat a ztracely barvu. Nebo muzes mit nedostatek zinku, ten to taky dela.
Jinak teda taky mam dlouhy vlasy, taky jsem jako decko byla porad na kratko, takze te uplne chapu, ale ver mi, ze kdyz usmiknes konecky jenom tak o 5-7 cm, tak se vubec nic nestane, brzo to doroste, bude to vypadat lip, a vlasum se dost ulevi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1239
2.6.21 08:21

@terien s tema vitaminama hele ono je potreba je brat fakt dlouhodobe aby to melo nejaky efekt… me ted rostou diky tomu vlasy fakt hezky, hlavne ty baby vlasky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21170
2.6.21 08:24
@Leenvecka píše:
@terien s tema vitaminama hele ono je potreba je brat fakt dlouhodobe aby to melo nejaky efekt… me ted rostou diky tomu vlasy fakt hezky, hlavne ty baby vlasky :)

No tak to je jasný, že po týdnu to nepozná. Určitě to prospěje, posílí, ale pokud má od dětství vlasy řidší, tak jí po žádných vitamínech hříva nenaroste. Jemná péče, kvalitní vlasová kosmetika, masáže,… to považuji za samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
2.6.21 08:25

Co je to kvalitní kosmetika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21170
2.6.21 08:28
@Wendy.C94 píše:
Co je to kvalitní kosmetika?
:roll: určitě ne šampon z Penny marketu
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
2.6.21 08:30
@terien píše: :roll: určitě ne šampon z Penny marketu

Ptala jsem se, co je kvalitní kosmetika a ne co není.

A ptala jsem se zakládající.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
2.6.21 08:30

Můžeš zkusit otěhotnět :lol: ha mám v těhotenství vlssy vždycky krásné, husté, nemastici se. Ovšem pozor, o to horší to je po porodu :lol:… No z toho vyplývá, že ta kvalita má asi dost co dělat s hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
2.6.21 08:31

A co používáš za kosmetiku? Ono na první pohled draha značka nemusi znamenat nutně nejlepší. Jestli mas jemné řídké vlasy, tak čím víc toho tam davas, tím víc se budou zatěžovat a ještě jestli je nemáš rovné, tak tuplem. Já třeba zkusila všechno možné, profi značky a nakonec mi nejlepší vlasy udelal sampon pro mimina a kondicioner za dvacku z drogerky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21170
2.6.21 08:35
@Wendy.C94 píše:
Ptala jsem se, co je kvalitní kosmetika a ne co není.A ptala jsem se zakládající.

K tomu patří citace, aby dotyčný věděl, že reaguješ na něj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
2.6.21 08:36
@terien píše:
K tomu patří citace, aby dotyčný věděl, že reaguješ na něj
:roll: :roll: :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit