Dlouhé zpoždění RP, stalo se Vám.

Anonymní
22.9.20 08:08

Dlouhé zpoždění RP, stalo se Vám.

Teď už je to měsíc a rodičák nikde a vlastně ani schválení od ÚP. Když volám na úřad, tak mě odbydou slovy, že prý mají až 60 dnů a nikdo se mi konkrétně nechce věnovat, aby se aspoň na tu žádost podíval. Jestli je třeba vše ok atd… Setkali jste se s takovou arogancí? Má smysl.tam jít osobně? Teď třeba jedu na zálohu, ale pokud RP nepřijde ani v říjnu, tak asi vezmu noční směny ve zdejší firmě, protože z něčeho fungovat člověk musí 🙄, ale jsem z toho na nervy…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5272
22.9.20 08:16

No 60 dní je prodloužená lhůta, která musí být odůvodněná. Což asi COVid, zaměstnanci doma, v karanténě, na OČR bude. Asi holt těžce nestíhají. Tolik k efektivitě státní správy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 08:22

@Cenarius no, jen, aby to bylo jen 60dnu.

• Citovat
  • Nahlásit
5885
22.9.20 08:25

Stalo se mi to tento měsíc poprvé, vždy chodil RP sedmého v měsíci, teď v září jsem zatím nedostala nic. Měla mi už přijít i první mateřská, nastupovala jsem 18.8. a taky zatím nic. Na sociálku teda už radši chci zavolat, jestli jsou všechny papíry od zaměstnavatele v pořádku, řešili jsme tam nějakou chybějící přílohu. Pořád jsem se bála, aby mi v tom září nepřišlo moc peněz - celý rodičák i mateřská, tak aspoň tuto starost řešit nemusím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6226
22.9.20 08:33

Já se koukala do bankovnictví tak mě RP chodí v rozmezí 7. a 25. dne v měsíci. První dva RP u druhého dítěte pak přišly společně. Naštěstí pro nás to není velký problém, ale systém je to na palici :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8597
22.9.20 08:35
@Michelle_M píše:
Stalo se mi to tento měsíc poprvé, vždy chodil RP sedmého v měsíci, teď v září jsem zatím nedostala nic. Měla mi už přijít i první mateřská, nastupovala jsem 18.8. a taky zatím nic. Na sociálku teda už radši chci zavolat, jestli jsou všechny papíry od zaměstnavatele v pořádku, řešili jsme tam nějakou chybějící přílohu. Pořád jsem se bála, aby mi v tom září nepřišlo moc peněz - celý rodičák i mateřská, tak aspoň tuto starost řešit nemusím :lol:

Tak tobě se to zpozdilo, protože na ÚP potřebují potvrdit od OSSZ výši PPM a ti to nepotvrdí dokud to nemají zpracované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 08:37

@Michelle_M no tak je fajn, že to berete s humorem, mě už humor dochází s pohledem na bank účet. Asi se nebudu spoléhat na RP a půjdu aspoň na noční sice se mi prcka nechce opouštět, ale um, pleny, jídlo atd… No, samo se to neuhradí a má dno spadnout nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
8597
22.9.20 08:39
@Anonymní píše:
Teď už je to měsíc a rodičák nikde a vlastně ani schválení od ÚP. Když volám na úřad, tak mě odbydou slovy, že prý mají až 60 dnů a nikdo se mi konkrétně nechce věnovat, aby se aspoň na tu žádost podíval. Jestli je třeba vše ok atd… Setkali jste se s takovou arogancí? Má smysl.tam jít osobně? Teď třeba jedu na zálohu, ale pokud RP nepřijde ani v říjnu, tak asi vezmu noční směny ve zdejší firmě, protože z něčeho fungovat člověk musí 🙄, ale jsem z toho na nervy…

Lhůty jsou jedna věc, realita druhá… bohužel. Takže můžeš doufat, že do 60 dnů to bude, ale raději počítej i s variantou, že ne. A ono taky po schválení záleží kdy bude nejbližší výplatní termín. U mě to třeba trvalo 2,5 měsíce a pak ještě poslali špatnou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 08:41

@Heivka tak UP v Praze na staršího vždy posílal 10 v měsíci. Jinak syn se narodil v srpnu, žádost jsem podávala v srpnu a zatím nic a volat na úřad smysl nemá. Dámy se tam předhání v aroganci.

• Citovat
  • Nahlásit
6738
22.9.20 08:43
@Anonymní píše:
@Michelle_M no tak je fajn, že to berete s humorem, mě už humor dochází s pohledem na bank účet. Asi se nebudu spoléhat na RP a půjdu aspoň na noční sice se mi prcka nechce opouštět, ale um, pleny, jídlo atd… No, samo se to neuhradí a má dno spadnout nechci.

A co tím vyřešíš? Pokud to není černota tak stejně budeš čekat do následujícího měsíce na výplatu :nevim:
Zajdi tam prostě osobně, to je jiná komunikace než po telefonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5885
22.9.20 08:43
@Lendeš píše:
Tak tobě se to zpozdilo, protože na ÚP potřebují potvrdit od OSSZ výši PPM a ti to nepotvrdí dokud to nemají zpracované.

Díky, dobré vědět, radši na tu sociálku opravdu dnes zavolám, jestli je to v běhu. Mám v sobotu termín porodu a ráda bych měla tuhle byrokracii už vyřešenou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 08:44

@Lendeš no právě, me maji teda příští měsíc poslat dva rodicaky a otázkou je, jestli pošlou, proto uvazuji o brigádě. Je to na ruku, prostě výpomoc. Sice spát budu asi 3h denně, ale prostě jinak to nepůjde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 08:47

@Aletheia já se obávám, že osobně už bych byla hodně nepříjemná. Odpovědět, že jich je málo… No, na firmě nás bylo také málo a prostě jsme museli maknout, ale to byla soukromá firma, státní fungování je tragédie… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
840
22.9.20 11:46

Nejlepší je tam vždy zajít osobně. Z vlastní zkušenosti vím, ze telefony proste ignorují a pokud tam zajdete, tak věřím, ze se celá situace uspíší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 12:18

@GirlsNick no, je pravdou, že v telefonu člověka ignorují, na zprávy z datovek kaslou atd… Takže budu muset zařídit hlídání a dojeď se tam rozčílit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama