Dlouho jsem nebyl u zubaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
clovicek841
Kecalka 136 příspěvků 10.07.19 18:56
Dlouho jsem nebyl u zubaře

Ahoj
Vím, že to asi spousta z vás nepochopí, ale protože jsem nikdy neměl problém se zubama tak jsem prostě od 17 přestal k zubaři chodit. Tak že jsem tedy 17 let u zubaře nikde nebyl.
Teď mě při jidle na právé straně pobolívá nevím čím to může být, ale asi mě po těch letech čeká návštěva zubaře. Vím, že bude asi honička někoho sehnat atd… Ale co mě i docela děsí jak na mě budou někde koukat, když jim řeknu, že jsem byl u zubaře naposledy před 17 lety, vím, že jim to nemusím říct, ale stejně. bude to velký problém?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kfětoslava
Závislačka 2944 příspěvků 10.07.19 19:00

Je to tvoje volba, preventivky nejsou povinnost, jen doporučení. Spíše bude horší najít toho zubaře, jsou dost plní

lachtanice86
Echt Kelišová 8353 příspěvků 10.07.19 19:05

@clovicek841 tvoje věc že nechodíš ale někoho najít bude asi těžký

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1513 příspěvků 10.07.19 19:07

Bude těžké někoho najít, jinak ti nikdo nic neřekne, je to tvoje blbost, tvoje zdraví.. ale může se stát, že i když seženeš volného, tak tebe nevezme :) v dnešní době si dost vybírají a vůbec se jim nedivím

clovicek841
Kecalka 136 příspěvků 10.07.19 19:09

Tak já jsem v nejhorším případě přemyšlel nahrát to jako akutku na pohotovost, tam mě vzít musí, no a pak začít hledat. V nejhorším případě když bych nesehnal tak musí zubaře určit VZP a to je asi stejně nějaký nic moc. Ono jich je dneska už hromada soukromých kde se platí všechno. Třeba taťka měl zubaře leta tam chodil a bylo to na VZP samozřejmě, že se něco platilo jako všude. Ale najednou se z něj stal úplně soukromý zubař co přestal na pojištovnu úplně dělat a je to děs na placení. A třeba taťka tam u něj musel zůstat právě proto, že nikoho jiného nesehnal :(

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 10.07.19 19:09

@clovicek841 ach jo, zkus sehnat zubaře přes známé, přes rodinu - kdo někam chodí a je tam spokojený, že by se zeptal, jestli by tě mohli vzít
anebo zubař, který nedělá pod pojišťovnou a vše platíš na ruku

Kfětoslava
Závislačka 2944 příspěvků 10.07.19 19:11
@Kaileee píše:
Bude těžké někoho najít, jinak ti nikdo nic neřekne, je to tvoje blbost, tvoje zdraví.. ale může se stát, že i když seženeš volného, tak tebe nevezme :) v dnešní době si dost vybírají a vůbec se jim nedivím

A co bude špatného na člověku, který sice léta nebyl u zubaře, ale zuby může mít v lepším stavu, než někdo, kdo na zubařském křesle smrdí 3× do roka?

maja45
Kecalka 175 příspěvků 10.07.19 19:13

Najít dobrého zubaře je fakt těžké. Snad se zadaří. Nebýt 17 let u zubaře, si neumím představit a upřímně si neumím představit, v jakém stavu máš zuby. To, že tě do teď nic nebolelo, nemusí nic znamenat.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1513 příspěvků 10.07.19 19:13
@Kfětoslava píše:
A co bude špatného na člověku, který sice léta nebyl u zubaře, ale zuby může mít v lepším stavu, než někdo, kdo na zubařském křesle smrdí 3× do roka?

tak snad mluvím o tom horším ne?? já chodím na zubní kliniku a tam když zrovna přibírají tak se rozhodují až po vstupní prohlídce jestli vůbec začnou s léčbou

clovicek841
Kecalka 136 příspěvků 10.07.19 19:13

Tak jako né, že bych se v tom inspiroval, ale můj děda co zemřel před měsicem bylo mu 87 a zubaře nebyl celý život. A co je horší si také celý život nečistil zuby, a to už je jako fakt si myslím ostuda. Tak já musím jedině doufat, že máme ty zdravé zuby v rodině :) :)

Kfětoslava
Závislačka 2944 příspěvků 10.07.19 19:18
@clovicek841 píše:
Tak jako né, že bych se v tom inspiroval, ale můj děda co zemřel před měsicem bylo mu 87 a zubaře nebyl celý život. A co je horší si také celý život nečistil zuby, a to už je jako fakt si myslím ostuda. Tak já musím jedině doufat, že máme ty zdravé zuby v rodině :) :)

A měl svoje? Já dostala první plombu po třicítce, takže do té doby jsem tam chodila se jen ukázat, kdybych nechodila, tak jsem nic nezanedbala. Ale to člověk nemůže nikdy předem odhadnout. Všichni chodíme poctivě.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 10.07.19 19:18

@clovicek841 no fuj, ale ten tvůj nápad s pohotovostí a pak hledat zubaře - asi bych to tak také udělala, jiné rychlé řešení moc nevidím

Xmichaelah
Kecalka 353 příspěvků 10.07.19 20:01

No ja bych se do pohotovosti uplne mehrnula, udelaji nutne provizorium a reknou at si dojdete k zubari… takze obvolat vse, nekde se to zadari! Ja byla tenhle pripad tez, nebyla jsem 5 let, zubarka me vyradila a ja se 5 let odhodlavala, nasla jsem a poctive chodim kazdy pulrok na preventivky a hygienu ( jiz 6 rokem 8) ) a musim rict, ze kdyz je potiz, najdou mi opravdu misto hned…

Svandu
Echt Kelišová 8777 příspěvků 10.07.19 20:12

U nas najit zubare tedy vubec problem neni, bere jich dost. Vsichni jsou samozrejme soukromi, takze bezplatny jsou jenom preventivky, ale musim rict, ze to za ty prachy stoji. Kdyz se narodila dcera, presla jsem od stary zubarky, ktera povazovala za dobrej chrup vsechno, co nebylo shnily. A ten servis je skvelej. Zubar mi spravil pulku huby (podle stary doktorky vse cajk), nikdy me nic nebolelo a hlavne mi rekl o dentalni hygiene. Od ty doby, co tam chodim a naucila jsem se poradne cistit zuby, nikdy me nic nebolelo, ani jeden novej kaz, zubni kamen pryc, takze uz mam par let nejen hezky, ale i zdravy zuby a je to investice k nezaplaceni. A treba si neumim predstavit trhani moudraku u stary zubarky, to bych asi posla. Takhle mi vytrh dva sam, na dva jsem musela a chiru a i ta pozakrokova pece super, byt to hojeni bylo otresny…

fia80
Závislačka 3218 příspěvků 10.07.19 20:48

My jsme taky byli prvne zubarem odmitnuti, tak jsme se k nim objednali na zubni hygienu a po jejim absolvovani nas k nim prijali i s 2 detmi.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama