Dlouho trvající kašel

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
47
23.1.22 20:49

Dlouho trvající kašel

Zdravím Vás všechny :kytka:

jdu si buď pro radu, nebo spíš pro povzbuzení :nevim: nevím sama, budu ráda za cokoliv.

Nevím kdy to začalo, někdy od podzimu dcera (4,5) trpí na neustálý kašel. Střídavě, chvíli kašel, pak týden školka a pořád dokola. Bylo to i několikrát přeléčeno ATB ale vždy se vše vrátilo. Naposledy co si vzpomínám kašel začal před Vánocemi. Trval nějaký den ale v noci neustál. Kašlala pořád hlavně v noci až někdy do začátku ledna, poté přeléčení (týden ATB/týden doma než šla do školky). Nástup do školky po 3 dnech opět návrat kašle a zase ležíme doma s dráždivým kašlem, který už nevím ani jak tlumit. Nevím jak jí už pomoct aby nekasalala.
Jsem z toho vcelku už psychicky na hadry. Je mi dcery strašně líto :,(
Nenašel by se někdo, kdo mi poradí co s tím dělat?
Alergologii máme za sebou na nic alergii nemá. Různé bylinky, mazání, kapky, sirupy vyzkoušené a už nevidím žádný účinek.
Už jsem zoufalá :nevim:

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29605
23.1.22 21:19

Nedávat do kolektivu hned po dobrání antibiotik, nech ji ještě aspoň týden doma, ať se trochu nastartuje imunita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
23.1.22 21:21

@Kriss Tina zdravím, tohle uvádím v závorce ( týden ATB/ týden doma než šla do školky) = 2 týdny doma.
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
23.1.22 21:24

U nás je to podobné. Akorát teda syn (za chvilku 5let)občas i dost kýchá, má to celoročně s pauzami, pokaždé něco jineho a kašel taky převážně když ulehne do postele nebo brzo ráno. Nepomáhaly žádné sirupy, ani nic jiného ATB teda nikdy nedostal… U dr. také nikdy nic nenašla až jsme se dopracovali na alergologie. Dělali mu tam krevní testy na alergii, které vyšly negativní, ale říkala, že u tak malých dětí se ten výsledek nedá brát jako 100%ní a chce si ho nechat na sledování, že prý až bude starší, udělá mu klasické testy. Jinak ma z alerga ještě napsaný broncho-vaxom a v říjnu jsme vysadili Aerius, který bral dlouhodobě. Taky jsem z toho občas hotová, hlavně teda kvůli školce :roll:
Ve školce teď byl rekordních 10 dní, jinak jak píšeš, týden ve školce, pak týden den až 14 dní doma a tak je to pořád dokola. Když začal chodit do školky minulý rok, tak odpadával i po třech dnech :zed:
Moc jsem neporadila, ale jsme na tom podobně. Asi si tvoří i imunitu… Je to náročný, ale musíme vydržet, takových děti je prý dost a to počasí tomu taky nepřidává :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
23.1.22 21:45

@Kitia1 ahoj,moc děkuji. Zní to možná blbe ale jsem ráda, že to netrápí jen nás.
Aerius bereme. Bronchovaxom dobirame poslední platicko ale nevidím, zda by to nějak pomohlo.
Když se fakt dáví, tak dávám dithiaden ale to taky není nic, co by po kolikátém užívání pomáhalo.
Je to hrozný. už aby bylo teplo a udělalo se jim lépe. Poslední nadeje. Jsou potřeba vitamíny a pořádně sluníčko.
Už si i říkám, že nemá smysl, aby do té školky snad chodila :nevim: když se mi vrací s neustálym kašlem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
23.1.22 21:56

@SonaV
Ani já výsledek u Broncho-vaxomu moc nepozoruji, ale moc dlouho ho nebere. Má brát 2×tydne 1tobolku, když je nastydlá nebo nemoc,, tak každý den jednu. Z vitamínů bere ještě C a Kids gummies.
Mám stejný pocit, byl víc doma než ve školce, tak si rikam, že to snad ani nemá cenu ho tam na ty dva nebo tři dny dávat :mrgreen:
Ale zas se potřebuje socializovat a tu imunitu si vybudovat.
Taky se mi strašně ulevilo, když jsem zjistila, že s tím marodení je nás celkem dost a od té chvíle to už tolik neřeším. Holt musíme ještě vydržet :hug:… Akorát počítám s tím, že až přejde to kašlací období, tak nastane zas období kýchání, takže si asi moc nevyberu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.1.22 22:19

Ahoj, před 7 lety jsem měla to samé se starším synem, dopracovali jsme se na alergologii, testy kožní o. k., ale dostal Singulair(prášek). Dává se tedy astmatikům, bohužel tak malé děti spirometrie nenadychaji, tudíž vycházela hlavně z rodinné anamnézy, kde manžel je silný alergik a astmatik. Trvalo asi měsíc než si to sedlo, tuk tuk, bylo po kašli…chodil samozřejmě pravidelně na kontroly, po asi cca třech letech jsme se domluvily na vysazení…je po kašli doposud. Dá se říct, že to teď hodně jednoduše řečeno, přeléčí ty podrážděné dýchací cesty, průdušky, ale pokud je člověk astmatik, je vždy riziko, že se opět astma nastartuje třeba infektem, nějakou situací, apod.
Nyní mladší syn, něco obdobného, v září ve 3 letech nastoupil do školky…ten má zase stavy, kdy z úplně plného zdraví, bez známek čehokoliv o půlnoci začne štěkat a trpí dost na ty laryngitidy a laryngelani kašle, davi se, dusí se…postel máme už trvale ve zvýšené poloze, zvlhčovač vzduchu mám na cestě, dosud řeším jen rozvesenim mokrého kolem postele a co jsem pořídila je inhalátor, jako prevence super, jede dvakrát denně s maskou cca 15-20 minut. Na prevenci Ti stačí Vincentka, když je zahleněny redis to Mucosolvan roztokem a zvýšíš frekvenci. Troufnu si říct, že u něho je 70% zlepšení. Teď teda ještě nasadim Aerius. Neříkám že máme extra suchý vzduch, nijak nepretapime, ale řekla jsem si že zkusim uuuuuplne vše, co by mu mohlo ulevit.
Jinak samozřejmě všechno standartní, co děláš určitě i Ty…ovoce, něco na imunitu, jsme dvakrát denně venku, atd.
Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
23.1.22 22:48

@Stofi2018 mužu se zeptat na ten inhalátor? Jaký? Nejaky odkaz by jsi nenašla?
Děkuji

Alergik jsem byla jen já, jako malá ale teď už nic. A můj nic. Takže netuším, kde by se vzalo astma :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.1.22 23:00
@SonaV píše:
DěkujiAlergik jsem byla jen já, jako malá ale teď už nic. A můj nic. Takže netuším, kde by se vzalo astma :nevim:

Ahoj, přímo jsem koupila tento, inhalátor Omron. Viz. odkaz níže.
Sedí u toho po obědě a po večeři 20 minut. Vždy u pohádky. Ale my jinak puštěnou tv nemáme, takže to tolerujeme. Sedne si na gauč, strčím do sítě, nasadím masku a už dýchá. Je ultrazvukový, takže hlučnější, tv musí mít víc nahlas, ale to se dá přežít. Jako prevenci děláme dvakrát denně, ale naši pacienti když mají exacerbaci astmatu( prostě infekt) pak inhalujou i čtyřikrát denně.
https://www.drmax.cz/…vy-inhalator?…
U nás má manžel právě alergii na různé druhy trávy a pyly a astma a jeho maminka taky, takže vycházela z rodinné anamnézy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.1.22 23:06
@SonaV píše:
DěkujiAlergik jsem byla jen já, jako malá ale teď už nic. A můj nic. Takže netuším, kde by se vzalo astma :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3749
24.1.22 06:30

@SonaV my jsme na tom stejně
Jenže chodíme do školy, tam už má zameškání plno hodin, děsný opravdu týden škola čtrnáct dní doma a takhle to jde pořád celý měsíc nebyli ve škole od září ani jednou
To berou vitamíny (asi zbytečné)
Od Dr imunor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
25.1.22 11:08

@ladai hm… To je na prd, věřím. Ale co člověk udělá :nevim: s kašlem nebo nudlí te nikde nechtějí, že jo.

Věřme, že bude líp 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
25.1.22 11:09

@Stofi2018 děkuji, mrknu na ně. Co inhalujete? Teda jestli se do toho něco dává, nejsem znalá. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
25.1.22 11:10

@Stofi2018 dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
31.1.22 14:23

@SonaV jako prevence stačí Vincentka, koupíš jak v lékárně tak běžně v obchodě, jakmile dojde na kašel, vlhký, je zahleněny kombinujes Vincentku 3 ml a Mucosolvan roztok 2 ml. Výhoda je, že můžete klidně třikrát, čtyřikrát denně. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat