Dlouhotrvající viróza

Anonymní
15.12.19 00:24

Dlouho trvající viróza

Ahoj maminky, jak dlouho může trvat viróza aniž by bylo nutné to řešit? Tříletá dcera dostala minulý týden v pátek v noci horečku přes 40, kterou se nám nedařilo srazit, tak jsme vyrazili v sobotu ráno na pohotovost. Naměřili CRP = 30, takže prý viróza, ležet a dělat obklady. V pondělí už teplotu neměla a byla mnohem lepší, v úterý se ale zase zhoršila, prakticky celý den zase proležela, byli jsme u doktorky na kontrole CRP a to naměřeno 33, takže stále platí viróza, ležet atd. To už začínala kašlat, dostala mukosolvan. Kašel stále trvá, vykašlává pěkně, v noci téměř nekašle. Ve čtvrtek jí začalo bolet břicho, několikrát za den má průjem, že se kroutí a pláče. Nechce prakticky nic jíst už 3. den. Ve čtvrtek si stěžovala i na pocit na zvracení a motání hlavy. Je hodně bledá, má kruhy pod očima, pořád spí, má vlhký kašel, teplota se drží mezi 37,5 a 38. V pondělí ji beru znova k doktorce, ale chci se zeptat, jestli tohle může být normální průběh virózy nebo je to něco jiného? Tak vyčerpanou jsem ji ještě neviděla, navíc už docela dlouho - 8 dní. :(

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

441
15.12.19 07:06

Já bych řekla že je to prostě nějaký urputný virus. Kašlat začala až v úterý, tak jste si ten kašel mohli donést od doktorů jako suvenýr. Že má průjem a bolí jí břicho, bych viděla na to, že je zahleněná, polyká hleny, málo jí. Co by jí podle mě pomohlo, víc jíst. Dobré jsou polévky, můžeš zkusit ovocné přesnídávky. Ale na kontrolu bych jí asi v pondělí vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5989
15.12.19 07:29

Může to být pořád jen viróza, u mě začala minulý týden ve středu a pořád se ji nemůžu zbavit, nejdřív bolení v krku, pak rýma a teď vykašlávám. A dcera měla kdysi taky virózu 10 dnů s teplotama, není to nic neobvyklého. Jen na kašel ten Mucosolvan nic moc, po něm mi holky kašlaly ještě víc, lepší zkušenost mám s Prospanem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
15.12.19 08:03

Ted sama bojuji s virozou uz 10 dni. Byla jsem u doktora a podne nej jsem prakticky zdrava-CRP skoro 0,stery z krku a z nosu nic, na plicich nic. Proste viroza. Mam pit hodne tekutin a jist cibuli a cesnek. Porad kaslu, vykaslavam hleny, boli me v krku, skoro nemuzu mluvit. Par dni jsem byla taky vyrizena, ted uz je to lepsi, ale porad se toho nemuzu zbavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
15.12.19 09:38

Přesně s tím se potýkám už 8mý den taky. Je to strašný, jsem zvyklá, že mívám jednodenní max dvoudenní virózy, ale tohle je ubíjející. Je fakt, že mám malé dítě, kolem kterého musím lítat, takže jsem ležela jen jeden den. No už mě to nebaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
15.12.19 10:08
@LennyL1 píše:
Přesně s tím se potýkám už 8mý den taky. Je to strašný, jsem zvyklá, že mívám jednodenní max dvoudenní virózy, ale tohle je ubíjející. Je fakt, že mám malé dítě, kolem kterého musím lítat, takže jsem ležela jen jeden den. No už mě to nebaví.

Tak to jsme na tom podobne, akorat mam 2 male deti(to starsi pulden ve skolce, ale zase ho musim vyzvednout, coz je ted kolikrat nadlidsky vykon). Lezela jsem maximalne 3 hodiny v kuse. Proste fungovat musim, takze se dopuju praskama.Taky mam normalne rychly prubeh viroz. Tohle je neco odolneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 14:32

Díky, dneska je dcera lepší, i bez teploty, tak třeba se toho už konečně zbavíme! Já jsem to měla dva dny, bylo mi fakt mizerně, měla jsem i horečku, což u mě není jen tak. Ale naštěstí fakt jen 2 dny. Dcera to asi chytla ve školce. Teď jen trnu, aby to nechtyla naše mladší - novoš 5 týdnů, ale zatím se drží, tak snad…Je to letos nějaký fialový humus, co řádí!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama