Dlouhodobá bolest nohy - kloub u palce, celková ztuhlost

Anonymní
29.7.15 21:27

Dlouhodobá bolest nohy - kloub u palce, celková ztuhlost

Ahoj, chci se poradit… cca v listopadu 2013 mě začala bolet levá noha, kloub nad palcem, chvíli jsem to neřešila, pak jsem navíc otěhotněla a začala nabírat, někdy v dubnu jsem si poprosila o doporučení na ortopedii, než jsem se ale stihla objednat, tak to najednou přešlo (což se mi nestalo poprvé, kdy něco po hodně dlouhé době přešlo v okamžiku, kdy jsem držela v ruce doporučení ke specialistovi :roll: ). No, ok, neřešila jsem to tedy, bylo po problému. V říjnu 2014 se mi narodila dcera a krátce po porodu se problém vrátil, od té doby trvá. Na ortopedii jsem ale mezi tím byla, pan doktor mi to nechal zrentgenovat, na rentgenu byla pouze bipolární kost, což by problém působit nemělo prý (taky si říkám, že pokud je skutečně bipolární, jak tvrdil pan doktor a ne rozštíplá, tak jí tak mám od narození a nikdy předtím jsem problém neměla), jinak mám prý nohu ok a mám to mazat olfenem. Ne že by to nějak fungovalo. Ráda bych s tím něco dělala, ale nějak nevím, co. Mám tedy aktuálně dost kilo navíc, nabrala jsem v těhotenství a drží se mě jak klíště, jsem 160 cm / aktuálně 76 kilo. Taky hrozně dupu, vím to a nevím, co s tím, nedělám to totiž schválně, možná špatná technika chůze :think:. Doma chodím bosky, větší část bytu jsou koberce, chodba a kuchyň plovoučky. Když jdu zejména v noci na wc nebo když vstávám po delším sedu, mám děsně ztuhlé kotníky, ale asi nejen ty, celá jsem taková nepohyblivá, než se rozhýbu, takže prvních pár kroků je fakt jak slon. Tahle ztuhlost mě taky celkem trápí, projevuje se i celkově, např. se mi hůř narovnává, když nějakou chvíli sedím. Je mi 33, nepřijde mi to zase tolik, není to ještě ani deset let, co jsem naposledy lezla na strom 8) Dnes mám ale pocit, že bych se při seskoku dolů rozlomila vejpůl :roll:.

Raději to vložím anonymně, nezlobte se, ale příliš mnoho osobních informací :kytka:
Budu ráda za nějaká doporučení. :kytka:

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7014
29.7.15 21:35

Ja bych pozadala obvodaka o odber na kyselinu mocovou, ma tendence se usazovat, artritida, revma, dna…
Jinak me vylecilo z nespecifickych bolesti v kostech ruky a kloubech preleceni na plicni chlamydii.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
875
29.7.15 21:40

Muj muz sel na chirurgii se stejnym problemem s kloubem nad palcem, bolest, zatuhlost az ke kotniku. Tam ho rovnou poslali k obvodni, nechapal a obvodni mu hned rekla, ze ma DNA, maji to vsichni chlapi v rodine. Takze dieta, malo masa a prasky.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
29.7.15 21:43

Aha, tak koukám, že by to mohlo souviset, tak ještě doplním. V lednu se mi stalo něco s prstem u ruky, už jsem měla 4 nebo 5 obstřiků, pomůže to trochu, ale úplně dobrý to není, nemůžu ho natáhnout, jak jsem byla zvyklá. Na druhý ruce se mi na zápěstí dělá na kloubu taková lítavá bulka a taky trochu bolí, jednou mi to opíchl, rozpustilo se to a za 4 měsíce se to vrátilo a je to tam znova, takže předpokládám další opich. Do toho jsme se stěhovali, doktor co mi koukal na tu nohu byl jiný, než ten, co s ním řeším ruce, i když oba ortopedi. Takový komplikovaný, no. Zakladatelka

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
29.7.15 21:45
@u763 píše:
Muj muz sel na chirurgii se stejnym problemem s kloubem nad palcem, bolest, zatuhlost az ke kotniku. Tam ho rovnou poslali k obvodni, nechapal a obvodni mu hned rekla, ze ma DNA, maji to vsichni chlapi v rodine. Takze dieta, malo masa a prasky.

Neber to jako, že se to snažím vyvrátit, spíš chci upřesnění… Mě bolí na noze ale jenom ten jeden kloub, jinak jak jsem psala, hodně mi tuhnou kotníky a tak, ale to nebolí. Nebylo by to spíš globálnější v tomhle případě? Zakl.

 • Citovat
 • Nahlásit
Meha
29.7.15 21:50

Něco podobného měl kamarád a diagnostikovali mu dnu, na tu ukazuje zvýšená hladina kyseliny močové.

 • Citovat
 • Nahlásit
26582
29.7.15 21:53
@Anonymní píše:
Neber to jako, že se to snažím vyvrátit, spíš chci upřesnění… Mě bolí na noze ale jenom ten jeden kloub, jinak jak jsem psala, hodně mi tuhnou kotníky a tak, ale to nebolí. Nebylo by to spíš globálnější v tomhle případě? Zakl.

Dna se právě typicky projevuje tím palcem.
Ale na ten zbytek bych se zachovala jak píše @Bibi239
Měla jsem něco podobného-zvýšený revmatický faktor, zřejmě po streptokokovi, postupně se to zase dostalo na normál a bolest-malé klouby na noze přešla, jistá tuhost zůstala.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
29.7.15 22:02

Holky, děkuju, zejtra nemůžu, ale hned v pátek letím k dr. Už řeším klouby s ortopedy pěkných pár měsíců a vede to zatím jen k tomu, že mi chtějí jeden operovat, ale když to tak čtu… zajdu na tu krev. Tohle by mě ale samotnou fakt nenapadlo, že já to téma nezaložila dřív :roll:
:kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:
Zakl.

 • Citovat
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama