Dlouhodobá bolest střev

Anonymní
27.10.19 08:57

Dlouhodobá bolest střev

Prosím o radu, jsem už bezradná. Už par týdnů trpím na urputný bolesti střev. Začalo to bolestí před každou stolicí, to se ještě dalo vydržet. Pak se k tomu přidal žaludek (pálení žáha, reflux, pálení žaludku a střev, nechutenství. Toto jsem vydrzela týden a při zadnem zlepšení jsem mazala k dr. Ta mi napsala Nolpazu (výpadek v cr- náhrada Apo Panto). Po pár dnech přišlo svědění v puse, jazyk, krk, v uších, oči, atd. Mazala jsem na pohotovost, kde mi prepsali léky na jinou léčivou složku. Svědění ani po pár dnech nezmizelo, přidala se červené fleky na břiše, hrudi, obličeji. Léky jsem vysadila, nasadila Fenistil. Žaludek je ok, už funguju. Ale každé ráno a večer trpím na strašné bolesti strev, bublání, plynatost, někdy průjem, někdy zácpa. Stolice s hlenem. Už se to nedá vydržet. Uz beru 2. Lahvičku Hylaku a zadne zlepšení. Taky pěkně hubnu, coz u me neni dobry. Doktorka se mnou nic nedělá. Poslala mě jen na fibroskopii žaludku, kam jdu až ke konci listopadu. Ani krev mi neodebrala, ani moč po mě nechtela. Prosím o radu, co mám dělat s dr. Já bych radši vyšetření střev.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
15404
27.10.19 09:07

Potřebuješ na gastro-enterologii a na alergologii. Nejpodezřelejší je buď nějaká autoimunitní zánětlivé onemocnění střev a nebo se případná celiakie změnila z bezpříznakové na příznakovou.

NAsaď si teď alespoň na týden dietu sestávající se z rýže, brabmbor, dušené mrkve, banánů a netučeného masa, případně netučné vývary a bílé bezlepkové pečivo + zdravé tuky. Pokud by se našel nějaký nutridink bez syrovátky, tak popíjej ten, ať omezíš ztrátu hmotnosti.

Suplementuj b-komplex (s b12), železo, hořčík, možná selen se zinkem.

Klíčem je vysadit lepek, mléčné produkty a větší množství vlákniny.

Jinak tak 3 týdny před případnou gastroskopií kvůli alergologii je potřeba zase jíst lepek, jinak ti to vyjde falešne poztiviní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26189
27.10.19 09:27

@Ou co to je zase za nesmysl s tím lepkem. Pokud se chystá na vyšetření, tak se lepek v žádném případně nevysazuje. To jsou zase rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 10:05

Já měla dost podobné příznaky v relapsu při ulcerózní kolitidě…a to zjistí při kolonoskopii. Nebo můžou zjistit míru zánětu ve střevech ze vzorku stolice. A zkusit jít na gastroenterologii bez doporučení, jestli by tě nevzali…?

• Citovat
  • Nahlásit
26189
27.10.19 10:06
@Anonymní píše:
Já měla dost podobné příznaky v relapsu při ulcerózní kolitidě…a to zjistí při kolonoskopii. Nebo můžou zjistit míru zánětu ve střevech ze vzorku stolice. A zkusit jít na gastroenterologii bez doporučení, jestli by tě nevzali…?

tak na gastro jde, když tam jde na fibroskopii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 10:41

@vokishka tojo,ale myslela jsem jako jít tam dřív než na konci listopadu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 10:57

Kdy já nějak nevím, k čemu mi bude fibroskopie žaludku, když „umírám“ na střeva :,( mě spíš přijde, že se dr soustředí na ten žaludek. Říkám ji, že mě střeva bolí furt a nic mi na to neřekne. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
26189
27.10.19 11:31
@Anonymní píše:
@vokishka tojo,ale myslela jsem jako jít tam dřív než na konci listopadu…

To je úplně normální objednací termín. A ještě poměrně rychlý, u nás se čeká déle, všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 12:19

Zakladatelko, zkusila bych asi zavolat na gastro, a domluvit se, aspon na tom, abys šla zároveň s tím žaludkem i na kolonoskopii. Jinak zkus zatím aspoň řepíkový čaj a laktobacily…

• Citovat
  • Nahlásit
25
29.10.19 17:38

Můžeš si zkusit udělat domácí test na střevní onemocnění od Hartmannu, než budeš mít vyšetření u doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
31.10.19 18:29

Na to opravdu my nestačíme, důležité je to, jak dopadnou testy u gastroenterologa. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3929
31.10.19 18:43

No. Mamka teď řešila šílenou bolest břicha v oblasti střev. První, kam ji dr. poslal, bylo sono. Takže tím bych začala. Zašla bych si tam jako samoplatce. Tam byl nález, následovala kolonoskopie, cetečko, operace. Dlouho čekala na tu kolonoskopii, pak už šlo vše forem. Rozmezí od první návštěvy k propuštění domu ccs 3 měsíce. Držím pěsti. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat