Léčení dlouhodobé bolesti v krku

Sindarela
13.12.07 20:09

Dlouhodobá bolest v krku

Prosím o radu,

4 týdny mě bolelo v krku, nezabíraly žádné cumláky, manžel mi koupil Bioparox, což je nějaký stříkač do krku s antibiotickými účinky. Celkem to přešlo, ale zase se to pak objevilo, chvilku nic, pak to bolí na nosohltanu, pak na uzlinách, pak vůbec a tak pořád dokola.
Tak jsem navštívila paní doktorku, udělala mi výtěr z krku a výsledky testů byly: „bacil“. Neřekla mi jaký, jen jsem dostala antibiotika nějaký V-penycilin nebo tak nějak. V lékárně řekli: První 2 dny po 6 ti hodinách, zbytek po 8 mi hodinách. Přesně jsem to dodržela, ale co jsem přešla na interval po 8 mi hodinách se mi to zase objevuje. Tak si říkám, jestli jsem si tím vlastně nepokazila léčbu. Máte někdo zkušenosti s bolestí v krku a jejím vyléčením? Díky Sindarela.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10410
13.12.07 21:43

ahoj, mě taky dlouhodobě bolelo v krku, někdy to přešlo na uzlinu a do ucha, byla jsem na ORL, dostala nějaký kloktadla a udělala mi výtěr. Kloktadlo nezabralo, ale výtěr byl v pořádku. Bolesti ovšem přetrvávaly dál. Nakonec to bylo od krční páteře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sindarela
13.12.07 21:59

Hmm, tak to já nejspíš nemám od krční páteře. Teď jsem si na netu četla a mohla by to být streptokoková angína. Sedí všechny příznaky, doba apod. I ten penycilin. Ale proč mě to stále bolí? A jen na jedné straně? Beru to teprve 3. den, nejdřív to odeznělo, ale vrátilo se to, tak, jako předtím… Připadám si hrozně bezmocná. Jsem zavřená doma jako v krabičce už pěkně dlouho a odměnou mi je, že se to nelepší. Snažím se ležet, skoro nic nedělám, manžílek pomáhá jak může a nic. Asi mám zmutovanýho vira, který ten penycilin překonal. :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
10410
13.12.07 22:02

Nevím, oproti mě jsi měla pozitivní ten výtěr. Mě právě taky bolelo na jedné straně, pak třeba dva dny nic a pak zase. A přitom jsem žádné potíže s páteří neměla, ty přišly právě až potom…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4597
13.12.07 22:23

Já mám streptokokové anginy pořád dokola letos a loni už po několikáté, atb beru už asi 5-té. Teď je zrovna dobírám. Doktor je prý ze mne už na nervy - začne mne škrábat v krku, pak i kašlu a je to nepříjemné, teď jsem i nemohla dva tři dny mluvit, ale po nasazení atb to přejde. Předtím jsem vždy měla přijít na kontrolní výtěr a teď už mne doktor řekl, že jen pokud to do včerejší středy nepřejde. On to zatím přešlo, tak jsem tam nešla. Počítám že do dvou měsíců to zase přijde, ale co s tím dál bude, to fakt nevím.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
13.12.07 22:48

Sindarelo,
taky jsem měla jednou anginu, dr. mi na to napsal penicilin, řekl ať přijdu na kontrolní výtěr až ho doberu. Tak jsem ho vybrala, šla na výtěr a na výsledky už nevolala, usoudila jsem, že po penicilinu tam nic zůstat nemohlo. A když jsem přišla k dr. za nějakou dobu, řekl, že tam ten streptokok pořád byl a že podle testů je citlivý na penicilin a protože jsem ho měla, určitě jsem ho nebrala. Připadala jsem si jak blbec, protože jsem ho brala a poctivě. Takže bych na tvém místě po skončení léčby požádala o kontrolní výtěr a uvidíš… Někdy holt zabrat nemusí. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16296
14.12.07 06:42

ahojte,

tak tohle je , bohužel, téma přesně pro mě :cry: :cry: :cry: .

přesně před rokem jsem měla několika měsíční bolesti v krku. výsledky výtěrů ukázaly na streptokoka. ač nesnáším ATB, souhlasila jsem s léčbou. ale problémy přetrvávaly stále, celkem jsem měla troje ATB !!! sama jsem si pak řekla, že chci krevní testy na mononukleosu ( už před mnoha lety se mi takto projevila..). a ejhle. dr. mi volala domů, mononuklesosa prokázána, játra nezasaženy. naštěstí jsem byla na mateřské, tak jsem mohla V KLIDU doléčovat.

uběhl rok a já mám opět hnusné bolesti v krku spojené s chrapotem. i homeo mi ted nezrabraly, nic.. :( na druhé návštěvě u dr. mi diagnostikovala zánět krku a hlasivek a opět na:,–(ila ATB, chjooo. kdy to skončí ?! :cry: :cry:

můj výlev berte jako rady na laboratorní testíky a nenechte se u lékařů odbýt ! :wink:

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.12.07 08:46

Tak mně se tedy stalo to, že pochybyla asi lékárnice. Dnes jsem volala doktorce, že jsem brala Penycilin první 2 dny po 6 ti hodinách a teď už po 8 mi hodinách. Doktorka mi řekla, že jsem to měla brát první 3 dny po 6 ti hodinách. Takže to opravdu vypadalo, že se ten vir snažil ještě vzchopit. Uvidíme, jak to dopadne přes víkend, ale ještě půjdu na kontrolu, tak se nenechám odbít. :D Jen je mi líto, že kvůli něčí „blbosti“ jsem nastoupila špatnou léčbu. Vyřizoval to manžel. Dr. dala recept jemu, protože jsem doma fakt hekala a někdo se musí starat o děti, ani s ním nemluvila, dávala mu to sestra a v lékárně to takhle zdrbali. ACH JOOOOO.

Nepřihlášená Sindarela

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.12.07 22:20

Sindarelo,

nezlob se, ale po přečtení tvého posledního rozhořčeného příspěvku, kde svádíš prodlužování nemoci na „blbost“ lékárnice, mi to nedá a musím reagovat…

Pokud bereš lék po 6 hodinách, máš 4 tablety za den. Po 8 hodinnách máš 3 tablety za den. Ta jedna „chybějící“ tableta třetí den ti nemohla nijak přitížit ani ohrozit léčbu… Antibiotika se přeci berou několik dní a někdy až skutečně po dobrání celé dávky vymizí příznaky nemoci!!
Nechci v žádném případě zlehčovat tvůj problém, ale přijde mi, že z toho děláš zbytečné drama. Nejdřív se měsíc kurýruješ sama a pak chceš zázrak za tři- čtyři dny???

Sama mám díky snížené imunitě často různé bacily, streptokoka pyogenes (streptokok A - původce angíny) jsem měla tzv. na tři křížky nedávno a dobře mi bylo až po 7 dnech léčby. Sice mi hned po 3 dnech zmizela teplota, ovšem krk při polykání a delším mluvení bolel ještě pátý den. Nebrala jsem ale penicilin, měla jsem jiné antibiotikum - lék Curam.
Přeji brzké uzdravení.

Bára

• Nahlásit
  • Citovat
1
29.3.12 14:21

To Anette

To jsi mi dala naději. Už si připadám jako blázen, bolí mě v krku až do ucha, ve výtěrech jen běžná mikroflora, krevní testy o.k., ale kroutím se jak paragraf. Budu rehabilitovat a uvidíme. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama