Dlouhodobá bolest v krku, již více než měsíc

9
9.2.16 20:19

Dlouhodobá bolest v krku, již více než měsíc

Zdravím všechny :-) Chtěla bych se optat, zda někdo nemáte podobné zkušenosti. Již více než měsíc mě bolí v krku. Jen jedna mandle, při každém polknutí ta mandle fakt zabolí :( Někdy je půl dne klid, někdy je to třeba tři dny v kuse. Byla už jsem u dr. prej v krku nic nevidím, poradila klasické cucaní a spreje do krku. Piju zázvorový čaj, kloktám šalvěj, zkoušela jsem i bioparox, všemožné pastilky spreje :( Zítra jdu k dr. znova a kdyžtak pak i na ORL. Ale zajímá mě, zda nemáte někdo podobné zkušenosti.

Díky moc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

371
9.2.16 20:22

@Mišanka7 znama to ted mela taky nevim co konkretne to bylo, ale dostala na to ATB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K82
1220
9.2.16 20:25

@Mišanka7
Dobry den, nechte si u dr. Stanovit hodnotu crp (maly vpich do prstu) na jehoz zaklade se dozvite, zda jsou nutna atb, ci ne. Pokud nemate jine priznaky (teplota, schvacenost..) a jste dukladne vysetrena (to orl by asi bylo vhodne tak, jako tak), bylo by fajn nasadit neco na podporu imunity, napr. Luivac.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20068
9.2.16 20:29

Dcery to tak měly několikrát. Nakonec vždy pomohl až Bioparox.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
9.2.16 20:30

Ano, bude to nejrozumější. Zítra skočím znova k praktické a ve čtvrtek na ORL. Právě že teplota ani nic jiného mě netrápí. Jako malá jsem mívala angíny, ale vždy doprovázené horečkama, silnou únavou, bolestí kloubů. Pokud mě začlo bolet v krku bez tohoto, řešila jsem to zázvorem a joxem. Teď nic z toho nepomáhá tak jsem trochu zmatená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
9.2.16 20:42

Zkus Vincentku - a pořádně inhalovat, na ORL ti na to půjčí takový ten strojek na inhalaci :) A colostrum na imunitu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annix
9.2.16 20:43

Me trapila bolest v krku v kuse asi rok a pul. Nekdy to bylo jen paleni nekdy pichani na jedny nebo druhy mandli a porad do kola. Uz jsem byla zoufala, mela jsem za sebou x vyteru, odberu krve, u svy obvodni i na orl. Pak jsem zasla na doporuceni zname na alergologii/imunologie. Dr.mi udelal alergo testy a testy na imunitu. Zjistil mi slabsi alergie na pyly a snizenou imunitu. Predepsal mi Luivac a doporucil GS Imunstim. A zabralo to. Uz jsou to tri roky a mam relativne klid. Kdyz mi neco opet zacina, opakuji kuru GS Imunstim a vzdy zabere. Ted naposledy jsem ho cucala v zari a od te doby mam klid.
Jeste dodam ze ATB na to nikdy nezabraly, dodnes nevim co tam bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
2011
9.2.16 20:48

Zabira mi kloktat Florsalmin. Normalne prodejny v lekarne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
9.2.16 20:59

Určitě bych skočila na crp, pak se uvidí. Zkusila bych i Bioparox, ten mi vždy při táhlém onemocnění pomůže…
Taky jsem se trápila bolestí v krku, snad 4 měsíce. A nic nezabíralo. Ani ten Bioparox. Vyhodila jsem takových peněz za různé pastilky, spreje, kloktadla. Na mandlích jsem měla bílé skvrnky, kolikrát mě bolelo při polykání jako při angíně. Výsledky na všechno ukázkové, nikdo nikdy nic nenašel. No, vypozorovala jsem, že to mám stresové… :zed: Jakmile přijde stres, šup - v krku skvrnky, bolest. Pomáhá mi max. pít teplé. Ale aspoň to pro mě byl důvod, jak se naučit zvládat stres, konečně mě něco donutilo udělat si čas i na sebe :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4171
9.2.16 21:25

Ahoj, měla jsem to také, byla jsem na ORL, nejprve jsem dostala ATB, ale zlepšení jen na 3 dny. Tak pak mi udělala nějaké spec. odběry a zjistila infekci, na kterou zabral speciální lék na 5 dní, a pak už jsem měla pokoj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
9.2.16 21:51

Mě to taky trápí, a většinou zjistím, že to jsou afty, nejvíce v období menstruace nebo nevyspání, oslabená imunita…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2248
9.2.16 21:53

Mně se takhle projevoval streptokok. nenechala bych se u lékaře odbýt a požadovala crp (dělá se na počkání), pokud by to bylo negativní, tak výtěr z krku nebo šup na ORL

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2783
9.2.16 22:14

Také stačí obyčejný výtěr z krku.To je snad úplně základ. nechápu, že to doktoři nedělají, když tam někdo přijde s bolestmi v krku.
CRP nemá smysl dělat, výtěr je lepší a navíc se musí stanovit citlivost na antibiotika. (pokud je nějaký nález při výtěru, tak se zjistí jaký typ ATB je na to vhodný).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
9.2.16 22:34

Já jsme to měla asi 6 týdnů ve 3. těhotenství, bolela mě jedna mandle, většinou hlavně navečer, a zejména při polykání „nasucho“, při jídle apití ne. byla jsme u dr, spojila jsme to s těhotenskou preventivkou, ale nic mi nenašla, výtěr byl negativní, po těhc cca 6 týdnech to ustalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1815
9.2.16 22:58

Nejlepší na streptokoka je streptest. Musíte uhradit, neproplácí pojišťovna. Většinou do 200kč. Jak kde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama