Dlouhodobá nemocenská v těhotenství

Anonymní
31.5.21 10:50

Dlouhodobá nemocenská v těhotenství

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak to je když někdo pracoval třeba
od ledna do - března, pak si vezme nemocenskou kvůli rizikovému těhotenstvi a poté nastoupí koncem roku na Peněžitou pomoc v mateřství. Co bude s dovolenou, kterou si nestihl vybrat? Jak se to pak dělá s daněmi to zúčtuje zaměstnavatel? I když bude na Peněžité pomoci v mateřství? Sociální a zdravotní bude hrazeno celou dobu zaměstnavatelem? děkuji moc za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
615
31.5.21 11:10

Jako ze ta zena pracovala pouze 3 mesice a pak nastoupila na neschopenku kvuli tehotenstvi? A predchozi rok nepracovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
31.5.21 11:19

O čerpání nnevybrané dovolené si požádáš ideálně mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou. Sociální za tebe nikdo platit nebude (to není povinné). Zdravotní bude platit stát, když budeš na PN. Co se týče daní tak si můžeš udělat sama daňové přiznání nebo můžeš požádat do 15.2. u posledního zaměstnavatele v daném roce a ten ti je musí udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22679
31.5.21 11:26
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak to je když někdo pracoval třeba
od ledna do - března, pak si vezme nemocenskou kvůli rizikovému těhotenstvi a poté nastoupí koncem roku na Peněžitou pomoc v mateřství. Co bude s dovolenou, kterou si nestihl vybrat? Jak se to pak dělá s daněmi to zúčtuje zaměstnavatel? I když bude na Peněžité pomoci v mateřství? Sociální a zdravotní bude hrazeno celou dobu zaměstnavatelem? děkuji moc za odpověď.

A před tím lednem delala co? Abys vůbec na tu PPM měla nárok :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 12:19

Pracovala 5let. Jde mi o tu dovolenou. Protoze kdyz se cloveku ze dne na den udela spatne a veme si neschopenku, tak si dovolenou nevycerpa. Tak jestli je mozne ji nechat,,propadnout'' nebo zda se to musi resit nejak. dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
1674
31.5.21 12:23
@Anonymní píše:
Pracovala 5let. Jde mi o tu dovolenou. Protoze kdyz se cloveku ze dne na den udela spatne a veme si neschopenku, tak si dovolenou nevycerpa. Tak jestli je mozne ji nechat,,propadnout'' nebo zda se to musi resit nejak. dekuji.

Zákoník práce v žádném případě neumožňuje „propadnutí dovolené“. Vždy pak vyčerpás nebo bude proplacena (záleží na situaci).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2359
31.5.21 12:26
@Anonymní píše:

Jo, nejvyhodnejsi je cerpat mezi materskou a rodicovskou, urcite nepropadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
31.5.21 12:31
@Anonymní píše:

Já to řeším tak, že si dovolenou vyberu před nástupem na mateřskou ať se to zbytečně nekomplikuje, kolegyně si ji vybírala mezi mateřskou a rodičovskou ale u nás to bylo dost papírování, já už chci mít potom klid, tak jsem se zaměstnavatelem domluvená takhle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
31.5.21 12:33
@Nickjmeno píše:
Já to řeším tak, že si dovolenou vyberu před nástupem na mateřskou ať se to zbytečně nekomplikuje, kolegyně si ji vybírala mezi mateřskou a rodičovskou ale u nás to bylo dost papírování, já už chci mít potom klid, tak jsem se zaměstnavatelem domluvená takhle

Tohle ale pro tebe není tak finančně výhodný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
31.5.21 12:36
@Nicole 1234 píše:
Tohle ale pro tebe není tak finančně výhodný.

To možná ne, ale beru to z tý stránky co je pro mě pohodlnější :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
75
31.5.21 12:41

Dovolená se krátí s odpracovanymi mesici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 12:44

Takže je tedy lepší nemocenskou ukončit dřív, vybrat dovolenou a pak jít na Peněžitou pomoc v mateřství? Nejde mi o to co je finančně výhodné, ale spis o to co je bezstarostné. Co kdybych vubec dovolenou neresila a nastoupila z nemocenske na Peněžitou pomoc v mateřství, tak co se mi muze stat?

• Citovat
  • Nahlásit
1674
31.5.21 12:57
@Anonymní píše:
Takže je tedy lepší nemocenskou ukončit dřív, vybrat dovolenou a pak jít na Peněžitou pomoc v mateřství? Nejde mi o to co je finančně výhodné, ale spis o to co je bezstarostné. Co kdybych vubec dovolenou neresila a nastoupila z nemocenske na Peněžitou pomoc v mateřství, tak co se mi muze stat?

Když nebudeš dovolenou řešit tak se ti nic nestane. Prostě ti tam bude viset nárok na dovolenou. Pak záleží na účetní. Některé se to hlídají, aby se tam nikomu nehromadila stará dovolená.

Jinak asi nejméně starostné je ukončit PN a jít před MD ještě na dovolenou, ale tu ti musí schválit zaměstnavatel, tak aby jsi nenarazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2162
31.5.21 13:02

Mne teda vybirani dovolene mezi MD a RD jako komplikace nepripada. Do zadosti o RD se napise, ze po MD se zada o cerpani radne dovolene za rok 2021 a rok 2022. A po jejim skonceni nastup na RD do… Porad je to jeden papir.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
31.5.21 13:06

Já byla na nemocenské od samého začátku těhotenství, byli jsme na umělém oplodnění a neměli pro mě lehčí práci, a pak jsem rovnou natoupila na peněžitou pomoc v mateřství a dovolenou ktera mi do té doby zbyla mi celou proplatili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat