Reklama

Dlouhodobá neschopenka po operaci a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 09:56
Dlouhodoba neschopenka po operaci a tehotenstvi.

Dobrý den, v zamestnani pracuji jiz 4rokem na smlouvu neurcitou, bohuzel kvuli urazu jsem na neschopence od konce ledna 2018 po soucasnost (komplikovana operace nohy), nyni jsem zjistila ze jsem tehotna. Ma otazka zni budu mit nárok na materskou? Nevím kdy mi neschopenku lekar ukonci porad chodim na rehabilitace a s mym zamestanim to skloubit bohuzel nejde, hlavne kvuli skoro hodinu a pul vzdaleneho dojezdu do prace. Nastup do noveho zamestanni, ktere bych mela.ve svem meste.. odpada jelikoz to vim ze bych na materskou narok nemela nebo ano? Prosim o info predem dekuji, za rady a odpovedi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 10.09.18 10:29

Maximální doba neschopnosti je cca rok. Po této době, pokud není stav takový abys mohla nastoupit do práce, musíš žádat sociálku o prodloužení podpůrčí doby. Tu lze prodloužit vždy max. na 3 měsíce a celkem asi 4× (prostě lze to celkově prodloužit o další rok). Pokud je zdravotní stav stabilizovaný tak se pak žádá o invalidní důchod. Ale to není tvůj případ. Takže záleží na tvém stavu a na lékařích - zda třeba bude důvod pro rizikové těhotenství. Pokud budeš na neschopence tak si myslím, že nárok na mateřskou mít budeš. Nevím jak by to bylo kdybys pracovní poměr ukončila. Tam je ochranná lhůta 180 dní, takže třeba kdybys ukončila v lednu tak by ses vešla, ale nevím jestli je na ní nárok i po dlouhodobé neschopence.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 10:33

Diky za odpoved , ano vim ze maximalne rok muzu byt s jednou diagnozou, kdybych presla na neschopenku jako rozikove tehotenstvi ( stat se muze cokoliv) ..tak bych byla prave na neschopence jakoby dalsich 7 mesicu..coz prave nevim jestli bych mela narok na materskou, vim ze musi mit clovek odpracovanych 270dni v predchozich dvou letech:/ prave nevim jen jak je to pri dlouhodobe neschopence:(

rozand
Závislačka 2860 příspěvků 10.09.18 10:43

Proč bys neměla? Měla, nemocenská se počítá do odpracovaných 270 dní během posledních 2 let. PPM se ti bude počítat z příjmu před nemocenskou, pokud do nástupu na mateřskou nenastoupíš zpět do práce.

rozand
Závislačka 2860 příspěvků 10.09.18 10:44
@Anonymní píše:
Diky za odpoved , ano vim ze maximalne rok muzu byt s jednou diagnozou, kdybych presla na neschopenku jako rozikove tehotenstvi ( stat se muze cokoliv) ..tak bych byla prave na neschopence jakoby dalsich 7 mesicu..coz prave nevim jestli bych mela narok na materskou, vim ze musi mit clovek odpracovanych 270dni v predchozich dvou letech:/ prave nevim jen jak je to pri dlouhodobe neschopence:(

Neschopenka je totéž jako mateřská nebo rodičovská dovolená, počítá se do odpracovaných dní (jde prostě o dobu platnosti smlouvy).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 10:50

Aha..diky, ja mam spis strach abych se vlezla do tech dvou let, kdyby mi nemocenskou prodlouzili az do nastupu na materskou budu marodit jakoby rok a pul, ..omlouvam se za dotazy ale ucetni v praci nepripada v uvahu na optani se jelikoz ta by udelala vse aby mi nemuseli platit nejradeji nic:D :zed: … Jeste dodam ze v roce 2016 v kvetnu se mi stal ten uraz a marodila sem nejak do rijna 2016 pak sem pracovala az do toho konce ledna 2018…w

rozand
Závislačka 2860 příspěvků 10.09.18 10:53

No do dvou let se vejdeš, pokud budeš mít platnou smlouvu. Je fuk, jestli jsi v té práci, nebo sedíš na nemocenské.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 10.09.18 10:53
@Anonymní píše:

Ale není to tak, že s jednou diagnozou můžeš být rok a pak jít marodit s něčím jiným. Ten rok je celkem i kdyby diagnoz bylo 10. Po roce (nebo spíš dřív než ta podpůrčí doma skončí) musíš žádat o prodloužení podpůrčí doby. A také pokud jsi třeba marodila i v předchozím roce tak se to tam nějak započítává. Ale lékaři co vede neschopenku musel po půl roce přijít papír, kde je psaná doba do kdy můžeš marodit. A po této době už jen po schválení posudkovým lékařem OSSZ. Ale v Tvém případě by neměl být problém s prodloužením.

rozand
Závislačka 2860 příspěvků 10.09.18 10:53

Ty pořád nechápeš, že nejde o ODPRACOVANÉ DNY, ale dny platnosti smlouvy, že?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 10:55

Uz to chapu:D smlouvu mam na neurcito, od nastupu do prace, ..takze by to melo byt okej? Diky za rady kazdopadne:)

rozand
Závislačka 2860 příspěvků 10.09.18 11:00

Ano. Nicméně o nárok bys nepřišla ani v případě, že bys přestoupila do jiné práce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 11:04

Ja prave nevim jak to je s prestupem do jine prace:/ znama takto prestopila sla na rizikove tehotenstvi a nemela.narok na materskou jen rodicak.., takze polopate kdybych prestoupila jinde odchodila treba jen pul roku materskou bych mela z predchozi prace? Nebo uz z te nove pri predpokladu ze byh dostala smlouvu na neurcito s 3mes. Zkusebni lhutou…

rozand
Závislačka 2860 příspěvků 10.09.18 11:12

Tak to známá nejspíš nesplnila podmínku jít na PPM ze zaměstnání nebo ochranné lhůty (například odešla na PN během zkušebky a vyhodili ji).
Mateřskou bys měla ze současné, ne minulé, ta by se počítala jen do odpracovaných dní, pokud vím.

rozand
Závislačka 2860 příspěvků 10.09.18 11:14

Ani nemusíš mít na neurčito, to ti jen dává možnost navázat snáz druhou PPM a „mít kam se vrátit“.

Evva21
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 10.09.18 11:16

Bud v klidu,jsem na tom uplne stejne. V lednu jsem musela nastoupit na neschopenku. Čekala mě operace. Do toho jsem otěhotněla neplánovaně. Do prace jsem uz nenastoupila a ani nenastoupím ( od 7 tt jsem krvacela). Taky jsem mela obavy,zda budu mit mateřskou. Účetní si něco přečetla na netu a s tim,ze asi narok mit nebudu......Došla jsem se zeptat na socialku a nárok mit budu. Je to přesně tak,jak jiz psaly výše :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >