Dlouhodobá péče o dítě a manželku

Anonymní
26.1.20 06:25

Dlouhodobá péče o dítě a manželku

Pěkný den přeji, dostali jsme se do prekérní situace kdy já jako manžel potřebuji, abych byl se ženou doma. Nechci prozatím vypisovat co a jak, není to na pár řádků textu, takže ve zkratce se jedná o psychické problémy mé ženy. Momentálně mám paragraf, ošetřovné na dítě, protože žena měla horečku.
Potřeboval bych být s ní/dítětem minimálně měsíc, aby se dala nějak do kupy. Šlo by uplatnit.. já nevím.. cokoliv na dítě? Abych se o něj mohl starat jakože já, protože momentálně není žena schopna? Nebo něco přímo na „opečovávání“ manželky? Pobirame rodičovský příspěvek, ale to je vše a dovolené už teď mám hrozně málo, na to, že není ani únor. Neplacená dovolená je jen poslední možnost, ale moc finanční rezervy nemáme. Rodičovský příspěvek pobirame 7600 s tím, že jej budeme zvyšovat, ale 19 000- 22 000 Kč by prostě v té domácnosti neskutečně moc chybělo. Rozumím, že mi nikdo nedá takovou částku, ale potřebovali bychom alespoň nějakou část, existuje nějaké řešení? Opravdu mě zajímají všechny možnosti, které mám k dispozici. O pozici v práci už mám nyní strach, protože tohle období už trvá delší dobu a má přítomnost v práci není moc častá, různé dovolené, paragrafy, nemocenské.. ale jinak to opravdu nelze. Dítko má necelé 2 měsíce. A neradi bychom z ženy udělali zase nějaký těžký případ, aby se musela zabývat sociálka apd. zas tak špatně na tom není. Děkuji všem za pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1305
26.1.20 06:32

K psychologovi jit nechce? OČR je jen na 9dni, to vas uplne nespasi.
Napada me jeste neschopenka pro tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9813
26.1.20 06:36

Pokud by byla zena alespon 7 dni hospitalizovana a lekar v nemocnici by uznal, ze potrebuje domaci peci jeste na minimalne 30 dni, pak muzou v nemocnici pri propousteni vystavit dloihodobe osetrovne. Neni to ale aitomaticka omluvenka pro zamestnavatele, ten s tim musi souhlasit, ze ti volno poskytne. To osetrovne se totiz vystavuje na osetrovaneho, osetrovat ho muze kdokoli az 90 dni https://www.cssz.cz/…be-osetrovne

Klasicke OCR, jako mas ted, neni casove omezene. Zalezi na lekari, kdy ho ukonci. Zaplacenych je ale bohuzel jen v tvem pripade 9 kalendarnich dni. Nicmene je to lepsi varianta nez neplacene volno v zamestnani (tam ti jeste vyskoci povinnost platit si zdravotni pojisteni).

Pokud jsem neco nenapsala spravne, prosim, opravte me.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 06:39

@1mila2

Psychologů jsme vystřídali už hromadu, táhne se to téměř 6 let, momentálně jsme našli snad vhodnou psycholožku, ale radovat se je předčasné. Ta nám právě poradila tohle, protože je to vždy jediná věc, která dokáže ženu nějakým způsobem alespoň částečně uspokojit natolik, že dokáže se sebou pracovat na tom, aby se vyhrabala z těch problémů atp.

Neschopenka mě samozřejmě také napadá, ale firma ve které pracuji je proradná a časem by mi udělala papá, ale je pravda, že je asi jedno zda bych měl neschopenku nebo nějaký paragraf. Problémy se zády koneckonců mám, takže by to ani nebyl žádný podvod nebo takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
jun
610
26.1.20 06:54

Lze dlouhodobé ošetřovné na 90 dní a pokud se u ženy jedná o dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav, tak si požádejte o příspěvek na péči

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 07:09

No a co invalidi duchod? Potazmo prispevek na peci? Pokud psychicke problemy trvaji 6 let… nemuzes s ni byt preci porad doma a nemit tak co do huby. Nebo co ldyby se o ni postaral nekdo z rodiny. Rodice, prarodice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
26.1.20 07:21

Táhne se to 6 let a máte tak malé dite? Proč proboha co jste si mysleli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
26.1.20 07:26

@Kaileee přesně tohle mě napadlo, ale tohle mu asi nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3234
26.1.20 07:27

To v prvé řadě byl holý nerozum, aby měl dítě někdo, kdo není schopen se postarat ani sám o sebe. Ale to už je teď jedno. Nemůžeš si v práci domluvit homeoffice? Nebo si najít jinou, kde ta možnost je? Nebo bez na RD ty, ale tím se vyřeší jen práce, ne peníze. Zkusila bych j ženy hospitalizaci a následně invalidní důchod, příspěvek na péči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11959
26.1.20 07:30

A co kdyby byl doma někdo jiný?
Jinak nejrychlejší řešení je tvoje neschopenka. Ale tam budeš omezen vycházkami. A když si nemocný, tak máš být doma. Takže třeba i s dítětem k lékaři by jsi musel jedině během vycházek.
Možná to zkusit přes tu hospitalizaci na psychiatrii a pak domácí léčení s dozorem

A tedy taky nechápu proč máte dítě, když není zdravá. To jste nevěděli, že se po porodu zhoršuje psychika, obzvlášť při kojení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9813
26.1.20 07:32

Z popisu mi to ale prijde, ze zena dochazi pouze k. psychologovi, a to neni lekar. Pokud ma opravdu zdravotni potize, ktere znemoznuji peci o dite, tak to musi resit psychiatr. Bez psychiatra nepujde nic z toho, co jsme tady navrhly :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23301
26.1.20 07:35
@Anonymní píše:
@1mila2

Psychologů jsme vystřídali už hromadu, táhne se to téměř 6 let, momentálně jsme našli snad vhodnou psycholožku, ale radovat se je předčasné. Ta nám právě poradila tohle, protože je to vždy jediná věc, která dokáže ženu nějakým způsobem alespoň částečně uspokojit natolik, že dokáže se sebou pracovat na tom, aby se vyhrabala z těch problémů atp.

Neschopenka mě samozřejmě také napadá, ale firma ve které pracuji je proradná a časem by mi udělala papá, ale je pravda, že je asi jedno zda bych měl neschopenku nebo nějaký paragraf. Problémy se zády koneckonců mám, takže by to ani nebyl žádný podvod nebo takhle.

A u psychiatra byla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5884
26.1.20 07:35
@Kaileee píše:
Táhne se to 6 let a máte tak malé dite? Proč proboha co jste si mysleli?

Asi tak. Hlavně že musí mít dítě. Plat manžela taky na houby, úspory žádné, zžena psychicky nemocná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
26.1.20 07:39
@karkarka píše:
Asi tak. Hlavně že musí mít dítě. Plat manžela taky na houby, úspory žádné, zžena psychicky nemocná.

Tady bude vzdy nejvic trpet to dite… proc si ho porizovali to se asi nedozvime, beztak selhala antikoncepce nebo tak něco :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11288
26.1.20 07:47

No v okamžiku kdy to začnete řešit tak, že to bude i pomáhat - tedy ambulantní psychiatr a psychoterrapie, případně stacionář, pokud ambulance nebudou pomáhat a nebo hospitalizace, když to jinak nepůjde, tak to půjde řešit. Tvoje žena bude na nemocenské a ty buď půjdeš na chvíli na rodičovskou a nebo o ošetřovatelák.

Ale potřebujete aby se začala žena léčit. Sociálka to nijak řešit nebude, lékaři skutečně nehlásí sociálce zdravotní stav svých pacientů, a to ani pokud jde o psychiatrické problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama